Jump to content

İmpex Sonrası Türkçe Karakter Sorunu

Recommended Posts

Arkadaşlar ben impex kullanarak smf 1.1.x sürümü vbulletin 3.8.2 sürüme çevirdim konular ve kategöriler geldi ama;

*Öncelikli sorunum

http://www.apakbilisim.com/trhata.bmp

böyle bi sorunum oldu ve forum mesaj içerikleride tr karakter hatası ile dolu.

*Kategori içerisinde birsürü konu açılmasına rağmen bazılarında eksik konu görünüyor bazılarında hiç görünmüyor.

*Kullanıcılar şifre girişinde hatalı şifre uyarısı alıyorlar.

Yardımlarınızı bekliyorum. Konu İle ilgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

veritabanın sanırım utf-8miş sorun olması normal. smf ve vb nin şifre sistemleri farklı olduğu için üyelerin "şifrelerimi unuttum" diyerek yeni şifre almaları gerek.

peki nasıl türkçe sorununu halledicem? yardımcı olurmsn?

• 3 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra...

sorunu çözdüm arkadaşlar biraz geç yazdım ama konuyu açtığımı bile unutmuşum :D. eğer aynı sorunu alan arkdaşlar bu konu incelerlerse (bu konuyu görüpte siteye katılan yeni üyeler için özellikle)...

veritabanını .sql olarak masaüstünüze veya herhangi bir yere atın. "wordpad" ile açın. CTRL+H tuşları ile bul değiştir penceresini açın. bozuk olan harfin kodunu "bul" kısmına türkçe karakterin kodunu ise değiştir kısmına yapıştırın. ve bul değiştir deyin.

ve sql i tekrar import edin. tavsiyem bunu öncelikle localde yapın. çünkü sunucuda uzun bir bekleme yaşanacaktır. localde deneyerek kısa sürede inceleyebilirsiniz.

localde eğer sorunsuz olarak çalıştıysa sql i siteye import edebilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...