Jump to content

Yeni Yaptığım Modifiye Xp Için Üç Sorun

Recommended Posts

Gerçekten uzun zaman önce siteye üye olmama rağmen detaylı kullanma son 3aydır mevcut inanılmaz bilgiler öğrendim özelliklede bu katılımsız kurulum hakkında öyle sanıyorum ki şu anda da bu kadar kapsamlı bir site yok çoğu sitede de buraya yönlendirme mevcut öncelikle bunun için tebrik ederim emeği geçenleri şimdi sorularıma gelmek istiyorum.

nlite kullanarak bir sistem yaptım kendi çapımda yanlız bir iki noktada sorun yaşamaktayım kurulum bittikten sonra ekrana gelen şu gıcık kurulum ekranı varya klasik mavi işte otomatik güncelleme istermisiniz ağ denetimi yapılıyor kullanıcı adı gibi 5sayfalıktı herhalde kurulum ekranını kaldırmak için ne yapabilirim??

birde şu anda yaptığım modifiye cd de katılımsız programlarımda olduğu için bunu tekrar kullanarak nlite de işte ince ayarlar ve yukarıda sorduğum sorunun cevabını uygulama imkanına sahip olabilirmmiyim şimdiden tşekkürler.

Kardeş şu anda kendi bilgisayarımda değilim nLite açamıyorum bu yüzden. Birincisi Katılımsız Kurulum menüsünde OOBE'yi atla diye bir seçenek var onu işaretleyeceksin. Tam olarak hangi sekmede olduğunu hatırlayamıyorum. (Eğer bileşenlerden OOBE'yi sildiysen bu menüde görünmeyecektir) İkinciside nLite Katılımsız Kurulum menüsünde kullanıcıları ayarlarıdıgımız ekranı bilirsin(Kullanıcılar sekmesi). O ekranda Oto Giriş bölümü var oradan hangi kullanıcı ile otomatik giriş yapmak istediğini seçersen sana o zama zingo soruları sormayacaktır.

ANINDA CEVAP VE İLGİ TNCTR FARKI OLSA GEREK ÇOK TEŞEKKÜRLER @yeniceri @bilalozkan7 @mükemmel

icon13.gifDİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin 3090qz6.jpg Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.

bugün soru sorasım tuttu yardımlarınızı esirgemeyin ama :)

şimdi gne yaptığım modifiye cd le yüklememi yaptım bundan sonra yaklaşık bi 70 tane yeni güncelleme çıktı bu 70 güncellemeyi dosya olarak bilgisayarıma kaydetmek istiyorum sonra bunu yaptığım cd me ekleyeceğim

ilk önce güncellemeleri indir sonra xp cdsini masaüstüne bir klasöre kopyala nlite programını aç xp'nin yerini göster bundan sonra bir menü gelecek düzeltme eklenti ve güncelleme paketleri butonuna bas güncellemeleri ekle bu kadar

ben herhalde yanlış anlattım windows un mevcut bende olmayan 70güncellemesini bilgisayara siteden update yaptığım zaman kendi indiriyor ve kuruyor ben bu 70 güncellemeyi dosya olarak bilgisayarıma kaydetmek istiyorum dosya olarak indirmek istiyorum

O 5 sayfalık yeri atlamak istiyorsan OOBE'yi atla seçli olacak..

2rxw5qd.jpg

Birde kullanıcı eklemen lazım.

au6tee.jpg

Ancak burda dikkat etmen gereken üstteki resimin sağ üst köşesinde '' Oto Giriş '' var. Orada herhangi bir kullanıcı seçme. Yani '' Yok '' olarak kalsın.

Katılımsız olarak hazırlanmış bir sistemi tekrar nlite ile düzenlemek büyük ihtimalle hatalara sebep olacaktır. Sıfırdan yapmanı tavsiye ederim.

ben herhalde yanlış anlattım windows un mevcut bende olmayan 70güncellemesini bilgisayara siteden update yaptığım zaman kendi indiriyor ve kuruyor ben bu 70 güncellemeyi dosya olarak bilgisayarıma kaydetmek istiyorum dosya olarak indirmek istiyorum

Arkadaşım güncellemeleri indiren programın adı

Windows Updates Downloader'dir bunu kurup bütün

güncellemeleri indir bilgisayarına

Tamam final yardımını ben yapayım..

NLite'yi açtığında iki türlü OOEB yi atlayabilirsin..

1)Bileşen Silerek : Resimdeki Adımları İzleyebilirsin

s119b8.jpg

2rotkld.jpg

2)Katılımsız Kurulum Kısmındaki Seçenekten : Resimdeki Adımları İzleyebilirsin

zji1xh.jpg

fuvok0.jpg

NOT : Bileşenlerden OOEB yi kaldırırsan eğer, Katılımsız kurulum kısmında OOEB nin pasif olduğunu görebilirsin.Panik olmasın sebebi OOEB yi sistemden bileşen olarak kaldırmandır..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...