Jump to content

İŞlemcİ SeÇİmİ

kral_fb_12

Recommended Posts

konuyu yanlış yere açtıysam öncelikle herkesten özür dilerim sorunum şu : gigabyte g41mesl2 model anakartım war p4 3.0 ghz 2mb chace işlemci war işlemci aşırı ısınıyor macun yeni fan yeni anakart yeni kasa yeni :D herşey yeni ama gene aynı işlemci yarın maddi durumdan beni zorlamıyıcak takas imkanım war dual core 2.5 işlemci ile tam modeini bilmiorum ama işlemci kalsınmı yoksa takas ediyimmi bu ısınma sorunununu çözemedim hangisi daha iyi performans werir bu arada pc de çok kasmaya başladı formatta çözüm deil ?

gigabyte bu kadar kişinin işine nasıl yarıyor :) neyse o kısma takılmıcam ama 2,5 dediğin işlemcinin tam modelini yazarsan takasa değip değmeyeceğini söyleyebilirim..öte yandan anakartın celeron dual core e3200 ismindeki 90 liralık işlemciyide destekliyor..celeron diye beğenmezler ama bilmezler ki aslında hepsi core dan gelme..çok seri ve az ısınan bir işlemci..elindekini satıp bunada yönelebilirsin

gigabyte bu kadar kişinin işine nasıl yarıyor :) neyse o kısma takılmıcam ama 2,5 dediğin işlemcinin tam modelini yazarsan takasa değip değmeyeceğini söyleyebilirim..öte yandan anakartın celeron dual core e3200 ismindeki 90 liralık işlemciyide destekliyor..celeron diye beğenmezler ama bilmezler ki aslında hepsi core dan gelme..çok seri ve az ısınan bir işlemci..elindekini satıp bunada yönelebilirsin

evet dediğini dikkate aldım gerçekten ilgimi çekti ark m de aynen celerone3200 işlemciyle benim pc m den daha çok performans alıyordu ama bedavaya gelmiş gibi bişey olacak :D onun için bide aşırı ısındığı için elimden çıkarmak istiyorum inş oda aynısı olmaz :D

Ankartını değiştir performans istiyorsan, gigabyte yaramaz
Merhaba

Siz galiba GIGABYTE nedir bundan biraz habersiniz gibi anlaşılıyorsunuz. Kullanmanızı veya bir arkadaşınızda varsa görmenizi tavsiye ederim.

Benim bilgisayarlarımda takılı 2 ayrı modeli yazacağım ve değerlendirmeyi kendiniz yapın. Diğer yandan, GIGABYTE anakartları TEK geçerim.

1. Anakart: Gigabyte P35-DQ6 Quad BIOS

İşlemci Intel® Core2 Quad CPU Q9650 @ 3.00GHz

2. Anakart: Asus P5KC

Please register to see this content.
İşlemci: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9300, 2500 MHz

Bu iki anakartta işlemcilerden hangisini takarsam takayım(takas) ısı derecesi GIGABYTE'de 35-40 derece arası iken, Asus anakarta bu ısı 50 dereceden aşağı düşmüyor. Su soğutma dışında tüm olasılıkları denedim ama ısıyı 50 dereceden aşağıya çekemedim. :angry2:

Pekiyi bu iki anakarttaki durumu nasıl değerlendirir siniz?

Saygılar.

@Asil KG

asus anakartta 50 dereceden aşağıya inmesi gerçekten ilginç. benimde favorim asus anakartlardır gerek kalitesi gerek stabilitesi bakımından çok beğenirim. gigabyte a kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın onunda extrem anakartları gerçekten güzel ancak giriş seviyesi anakartlarını beğenmiyorum. 50 dereceden aşağıya indiremedim demiştiniz herşeyi denemişiniz kullandığınız soğutucuları söylermisiniz ayriyetten kasa farkı varmı yada ortam farkı belki diğer ortam daha sıcaktır. bunların hepsine tamam diyorsanız asus anakart işlemciye gigabyte dan daha fazla voltaj veriyordur derim. biostan voltaj ayarlarını yaparsanız işlemciniz soğuyacaktır.

saygılarımla

p4 lerin bu serisi acayip ısınıyor.

ancak madem maddi durumunuz iyi değil 2.el dual core bakın.

ayrıca performans arıyorsan gigabyte yaramaz diyen arkadaşı kınıyorum.

2 büyük anakart firması vardır biri asus biri gigabyte

Ankartını değiştir performans istiyorsan, gigabyte yaramaz

Hiç guleceğim yokdu şuanda en iyi pcb en iyi kondansatör, bobin gigabyte da adamalr komana yazıo anakarta solid capasitor diye ben elektronik temelliyim gigabyte dan vazgecmem oyleki hp ibm dell gibi buyuk firmlar bu anakartı kullanıyor

e3200 45nm işlemci..en ufak ısı sorunu olmaz hatta ben stock fanı ile 3,3ghz de kullanıyorum ve yükte 60 görmüyor..öyle havalandırması iyi kasam falanda yok..3,6 da bile 70 görmedi..serin çalışan bir işlemci..anakartımda gigabyte g31m-es2l..yaramaz ama idare ediyoruz :D

Hikaye atlatmıyoruz burda, 2.el ve sıfır pc alıp satıyorum ben, bütün modellere format atmışımdır, gigabyte daha usb klavye çalıştırmayı bilmiyor adam gibi, biostan açacaksın falan filanda, hangi devirde yaşıyoruz.

Ayrıca iki büyük anakart firması Asus ve gigabyte değil, 20 seneye varan geçmişi olan MSI ve asus tur. Ayrıca türkiyedeki en iyi servis çizgi elektronik/asus tur.

Msı ın ne kadar satış yaptığını biliyoruz.

Öyle 2.el pc alıp satmaklada dahi olunmuyor.

gigabyte bu kadar kötü olsaydı bu kadar yüksek satış yapmazdı.

Msı ın satışlarıyla gigabyte ın satışlarını bi karşılaştırın derim.

herkes kendi fikrini söylemiş aslında işin doğrusu şu. para verince iyisi oluyor. örneğin asus rog serileri, gigabyte ın üst düzey modelleri, foxcoon un inferno katana bloodrage anakartları, biostarın t power anakartları hepsi çok kaliteli işçiliğe sahip anakartlardır. benim düşünceme göre anakart bir bilgisayardaki en önemli parçadır. kimine göre asus iyidir kimine göre gigabyte iyidir. kimi nazı sever kimi dobra olmayı gibi bişeydir bu. gigabyte ın son anakartları gerçekten güze pcb kalınlığını arttırarak anakartın daha serin çalışmasını sağladılar. ancak bu demek değilki gigabyte en iyi anakart. asus maximus III formula daha iyi derim bu bana göre böledir diğerine göre farklıdır. ayrıca bir arkadaş büyük firmalar dell hp anakartlarını gigabyte tan aldığını sölemiş. dell kendi anakartını kendisi yapıyor ayrıca macbook ların anakartlarını foxcoon yapıyor. bana sorarsanız en iyi anakat yapımcısı asus, DFI ve foxcoon dur..

Msı ın ne kadar satış yaptığını biliyoruz.

Öyle 2.el pc alıp satmaklada dahi olunmuyor.

gigabyte bu kadar kötü olsaydı bu kadar yüksek satış yapmazdı.

Msı ın satışlarıyla gigabyte ın satışlarını bi karşılaştırın derim.

Bencede bi bak türkiyenin yarısına yayılan casper pc lerde hangi anakart var MSI

Bencede bi bak türkiyenin yarısına yayılan casper pc lerde hangi anakart var MSI

casper pc lerde msı war ama casper pcler traşş :D mesela casperin 1.600 tl lik bi pc sini alcana git topla gold veya vatandan daha performanslı bişey alırsın türkiyeyi casper yapışkanından kurtaramadık hala

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...