Jump to content

Pssd Ssd 16 Gb Harddisk Boot Problemi

barcomxy

Recommended Posts

arkadaşlar elimde bir tane vestel minibook vardı durup dururken bozuldu bende işe yarar parçalarını söktüm çıkardım kalanınıda çöpe attım.içinden 16 gb bir ssd harddisk çıktı.bir siteden çevirici adaptörünü alarak masa üstü bilgisayarıma bağladım.bilgisayarda pata ssd olarak gözüküyor.formatladım boot yapamıyorum.dos ortamında format atınca dosyaları yazıyorum ama disk üzerinden okutmak istediğimde disk okuma hatası veriyor.windows formatı atınca hem okuyorum hem yazıyorum sorun olmuyor.bu ssd diske nasıl format (fdisk) yapsamda bu diski dos ortamında boot yapabilsin?

şimdi bu teknoloji yeni olduğu için piyasada bununla ilgili fazla bir bilgi yok ama zaman içersinde yaygınlaşacaktır çünkü son zamanlarda ebooklar ve minibooklar yaygınlaştı ve insanların windows sistemi çökünce başlıyacaklar araştırmaya buna nasıl format atarım falan filan diye ama ingilizce dilindeki yarım yamalak bilgilere ulaşacaklar.şimdiden bunu araştırmakta fayda var belki teknik servis hizmeti ile ilgilenen arkadaşlar bundan çok para kazanacaklarını düşünüyorum.

sandisk-pssd-ssd.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...