Jump to content

Hdd Görmeme Sorunu

falcon417

Recommended Posts

Bi arkadaşımın bilgisayarı için sizden yardım istiyorum bilgisayar açılışta sata portlarını boş görüyor fakat formatlanabiliyor bir iki defa yeniden başlatıldıktan sonra tekrar eski haline dönüyor pc açılmıyor portları boş görüyor HDD komple sıfırdan biçimlendirildi yeniden yapılandırıldı yine aynı sonuç sorun ne olabilir?

1 sata portları yuvasında gevsemıs olabılır

2 sata kabloları bozuk olsa hdd ye format atamazsın hd ye cunku hıc gormez

3 bıos ayarlarını da farklı bı ayarlama yapmıs olabılırsın onun ıcın gormemıs olabılır

4 eger ıkı tane hd takılıysa cakısma olmus olabılır bı ıhtımal

5 ana kart bozuk olsa da bu sefer yıne pc yı acamazsın. ana kart calısmadan pc baslamaz .

6 sorun baska bı yerde gıbı ama nerede cozemedım deneme yanılma yolu ne uygunu

7 emanetın omru kısadır dıkkat et :) elınde kalmasın kas yapayım derken gozden olma :)

8 sonradan aklıma geldı durumda tam belırtmemıssın ama eger ıkı hd varsa ve bırrını gorüp digerini gormuyorsa harf ataması yapmamıstır. wın7 kullanıyorsan gelısmıs ayarlardaydı sanırım oradan harf atayabılıyorsun dıkkat et aynı harfler olmasın sadece.

sorun sistemle alakalı olsa havada karada hallederim vista & w7 benim uzmanlık alanımda kardeş bu başka bişey başka hdd yok bilgisayarda formatlıyorsun bir iki güzel çalışıyor sonra bilgisayar açılışta donup kalıyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...