Jump to content

Adım Adım Windows 7 Kurulumu Düzenleme

Recommended Posts

emre bende biliyorum verildiğini ama

benim anlatmaya çalıştığım her adımda ayrı ayrı resim kullanmak isteyenler

buradaki sıralamaya göre düzenleyebilirler.. çünkü kurulum boyunca 6 adet arkaplan çıkıyor

resimlerde konu teması olrak ben bu şekilde sıraladım aynı resimleri değişerek düzenlensin diye dosyaları hazırlayıp verdim ne varbunda şimdi

aga ben senin videonu izledim video cok kalitesiz donarak izleniyor hiç bişe anlamadım sinirlendim yarıda silip attım

Ben emre90 ın videosuna göre win 7 kurulum resimlerini değiştirdim anlatım biraz karışık ama uygulama esnasında kişi kendine göre düzenleme yapabiliyor benim kurulumum angelina jolie ile birlikte oluyor tek yapamadığım hoş geldiniz ve öncesindeki arka plan değişikliği onun dışında angelina jolie karşımda ben ona bakıyorum o bana ve bu arada win 7 kuruluyor ancak hoşgeldiniz ve önceki arka plan görüntüyü bozuyor

Ben emre90 ın videosuna göre win 7 kurulum resimlerini değiştirdim anlatım biraz karışık ama uygulama esnasında kişi kendine göre düzenleme yapabiliyor benim kurulumum angelina jolie ile birlikte oluyor tek yapamadığım hoş geldiniz ve öncesindeki arka plan değişikliği onun dışında angelina jolie karşımda ben ona bakıyorum o bana ve bu arada win 7 kuruluyor ancak hoşgeldiniz ve önceki arka plan görüntüyü bozuyor

iyi bak işte sorun yaşayanlar yukarıdaki dosyayi indirirse o bahsettiğin yer editlenmiş halde ve çalışıyor

sende kendine göre düzenlersin imageres.dll içinde 2. jpeg

Bence mantıksız çünkü bu mantık kulanıcıya kalmış değişik resmi koy ismini aynı oldugu gibi yaz.Gerisi tamamdır.

seni anlıyorum ama ben şahsen her adımda hangi bmp veya hangi jpeg geliyor bilmek isterim

ve o adımda ona göre bir resim uygulamayı daha uygun buluyorum

bunada özel zevk denir... renkler ve zevkler meselesi. benim gibi düşünen olursa diye ekledim

• Editor
Madem resimli veriyorsunuz windows kurulu bir HD ye format atarak başlasanız daha iyi olmazmıydı.

Kaç kişi sıfır diske windows kuaracak ki!

sıfır diske Windows kurmakla ne alakası var...

burada anlatılan Windows 7 DVD'si içindeki kurulum ekranının nasıl editlendiğidir...

arkadaşlar birde şöyle bişey var vista oobe klasörü

kurulum aşamasında son noktada masa üstü hazırlanırken

slayt şeklinde bilgi ve resimler değişiyor

bunu inceledim uğraştım fakat windows 7 ye uyduramadım

dosyaları kabul etmiyor hata veriyor

biraz yaptım ama tamamı olmuyor vistadaki gibi aynı bölümü ekleyebilen olurmu diye sormak istemiştim

isteyen olursa klasörü ile birlikte dosyaları verebilirim

ben yaparım diyenler tabiii :rolleyes:

121212f.jpg

arkadaşlar birde şöyle bişey var vista oobe klasörü

kurulum aşamasında son noktada masa üstü hazırlanırken

slayt şeklinde bilgi ve resimler değişiyor

bunu inceledim uğraştım fakat windows 7 ye uyduramadım

dosyaları kabul etmiyor hata veriyor

biraz yaptım ama tamamı olmuyor vistadaki gibi aynı bölümü ekleyebilen olurmu diye sormak istemiştim

isteyen olursa klasörü ile birlikte dosyaları verebilirim

ben yaparım diyenler tabiii :rolleyes:

121212f.jpg

hareketli resim eklense slayt resim ile aynı hatayımı verir veya eklenebilirm

sizin ki anlatım ile birliktemi sadece resimlermi install.vim ve boot.vim ikisindede işlem yapılıyor

Teşekkür ederim

gif eklenirse nasıl göstermeyi düşünüyorsun görmez

zaten onlarda birkaç adımda resim döşemişler

lafa bak onlarda :p arkadaşım olurlarda

bilmiyorum uğraştım ama bahsi geçen dosyayı gösteremedim

hepsini yer değiştirdim win 7 kabul etmiyor neyse elbet bir yapan olur

Arkadaşım msoobe.exe dosyası Vista da var ve oobefldr.dll içerisinden hareketle acılır. ,Windows 7 için oobefldr.dll dosyansının Mui bölümünün editlenmesi gerekir ki bunuda yapmak çok zor

windows 7 de oobe içinde .wim uzantılı bir dosya var, onun içinde de background.bmp adında adında yine bir resim dosyası bunu gimagex ile editledim ama hata verdi. windows modifiyesi ile ilgili bir yabancı sitede bunuda yapan bir eleman vardı adını hatırlamıyorum. bu yukarda dediğim .wim uzantılı dosya win7 yüklendikten sonra SATın geldiği yerdir.

o arkaplanı windows oobe klasöründe yine background.bmp adında bir dosya, onu değiştirirseniz arkaplanda sizin dediğiniz resim de değişiyor hatta logon ekranı içinde imageres.dll yi editlerseniz daha bir güzel oluyor.

@sizin dediğiniz gibi win7 de öyle bir ekran yok benim bildiğim. restorator ile denediniz mi .mui dosyasını editlemek için çünkü reshack in yapamadığı bazı editlemeleri restorator yapıyor.

gerekli programları buradan indirebilirsiniz.

x7.to/list/n5arvs[/CODE]

yaa bu sadece vistanın oobe klasörü ve içindekileri win 7 ye uydurabilecek olan yokmu

uysa yer değiştirdikmi tamam ama hata veriyor direk değişimde

dosyaların kaydımı yapılacak ne anlamadım

hangi dosyaların yerini değiştirdin, oobe nin içinde bir sürü dosya var. ben sadece background.bmp yi değiştirmiştim. emre90 ın verdiği linkte bir sürü editlenecek dosya var onları değiştirip denedin mi. ayrıca kafaya çok takacaksan eğer msfn.org ve sevenforums.com u karıştırmanı öneririm çünkü orada modifiye ile ilgili daha çok döküman ve anlatım var. kayıt değilde engelleme olabilir, direk klasörün içine atacaksın yaptığın dosyayı yada mount ettiğin zaman restorator ile mount ettiğin yerdeki dosyayı göster, değiştir ve kaydet.

walla her iki dosyayıda karsılaştırınca win 7 deki dosyalar biraz fazla ama birebir isimleri aynı olanıda değiştirdim komple 7 deki oobe klasörünü silip vistadakini koydum olmadı istersen bir incele vereyim klasörleri

burada hem vista hem win7 oobe klasörleri var

inşallah bir çezen çıkar

Please register to see this content.

not:arkadaşlar konuda verdiğim link ana konudaki anlatım ve dosyalarla alakalı değildir

bu konudaki olursa eğer bir gün birçok şeyi geliştiricem görsel olarak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...