Jump to content

Oyunlarda Tam Ekran Sorunu

onur78

Recommended Posts

Selamün aleyküm.Arkadaşlar bi sorunum var.Samsung r518 laptop aldım Ati hd 4650 1gb harici olmak üzere 2.301mb ekran kartı belleği ile 3gb ram var.Oyunlarda kasma falan değil ama tam ekran olmama sorunu var.yani ekran 1366*768 çözünürlükte ama oyun bu ekranın ortasında 1024*768 şeklinde açılıyor.hiçbir çözüm bulamadım.genelde hep ati driver ile ilgili çözümler sunulmuş ama ne yazıkki bununla bi alakası yok.Çoğu oyunda hep bu sorunu yaşıyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim...

İnternetten senin laptopu araştırdığımda grafik kartının belleği yok diyor....Benmi yanlış araştırdım yoksa senmi yanlış bilgi verdin.

http://www.notebook.gen.tr/modeller/1257/Samsung-R518-R518-DA02TR.html[/CODE]

dsdsdsdsdsdsdsho0.png

dsdsdco2.png

celalhf8.gif

dddke7.png

celal2xy3.gif

İnternetten senin laptopu araştırdığımda grafik kartının belleği yok diyor....Benmi yanlış araştırdım yoksa senmi yanlış bilgi verdin.

http://www.notebook.gen.tr/modeller/1257/Samsung-R518-R518-DA02TR.html[/CODE]

dsdsdsdsdsdsdsho0.png

dsdsdco2.png

celalhf8.gif

dddke7.png

celal2xy3.gif

yanlış modeli araştırmışsın arkadaşım.bendeki laptopta t6600 işlemci var.ati hd 4650 ekran kartı var

bendede var kardeşim acer laptop aldım g-force ekran lartı var tam ekran olmuyo yardımcı olursan sevinirim

Merhabalar

Windows 7 kullanan bazı oyuncularımız oyunlarda ekranın yandan basık olmasından yani tam ekran oynayamamalarından şikayetçiydi. Şimdi size bu sorunu nasıl çözüceğinizi anlatacağım.

Nvidia ile başlayalım;

Öncelikle nvidia control panel kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra ise alttaki resimdekileri uygulayalım

Resimdeki gibi “Use NVIDIA scaling” seçmeniz dahilinde sorun ortadan kalkacaktır

ATI içinse;

ATI Catalyst Control Center kurmanız gerekmektedir. ATI resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Catalyst control center kurduktan sonra bilgisayarımızın çözünürlüğü ile oynayacağız. Masaüstündeyken sağ tık ekran çözünürlüğü tıklayalım ( 1024 x 768 ise 800 x 600 gibi bir rakam yapıyoruz ) aşağıdaki resimlerde nasıl çözünürlük değiştiğini görebilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımı aşağıdaki resimlerden detaylı olarak görebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center açıyoruz. Yukarıda “Hızlı Ayarlar” var ona tıklıyoruz daha sonra yandaki şıklardan “Dizüstü Bilgisayar Panel Özellikleri” tıklıyoruz daha sonrada sağ taraftan “Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın” tıklayıp alttaki “Git >” butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksiniz. 3 şıktan ortadaki yani “Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır” seçip “Tamamla” butonuna tıklayın. Daha sonra ati control panel kapatıp istediğiniz çözünürlüğe ayarlayıp oyuna girin artık tam ekran olduğunu görücekseniz..

• 3 hafta sonra ...
Merhabalar

Windows 7 kullanan bazı oyuncularımız oyunlarda ekranın yandan basık olmasından yani tam ekran oynayamamalarından şikayetçiydi. Şimdi size bu sorunu nasıl çözüceğinizi anlatacağım.

Nvidia ile başlayalım;

Öncelikle nvidia control panel kurmanız gereklidir. Kurduktan sonra ise alttaki resimdekileri uygulayalım

Resimdeki gibi “Use NVIDIA scaling” seçmeniz dahilinde sorun ortadan kalkacaktır

ATI içinse;

ATI Catalyst Control Center kurmanız gerekmektedir. ATI resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Catalyst control center kurduktan sonra bilgisayarımızın çözünürlüğü ile oynayacağız. Masaüstündeyken sağ tık ekran çözünürlüğü tıklayalım ( 1024 x 768 ise 800 x 600 gibi bir rakam yapıyoruz ) aşağıdaki resimlerde nasıl çözünürlük değiştiğini görebilirsiniz. Şimdi anlatacaklarımı aşağıdaki resimlerden detaylı olarak görebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center açıyoruz. Yukarıda “Hızlı Ayarlar” var ona tıklıyoruz daha sonra yandaki şıklardan “Dizüstü Bilgisayar Panel Özellikleri” tıklıyoruz daha sonrada sağ taraftan “Görüntü paneline uyması için masaüstünü yeniden boyutlandırın” tıklayıp alttaki “Git >” butonuna tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra altta 3 şık göreceksiniz. 3 şıktan ortadaki yani “Görüntü paneline uyması için yeniden boyutlandır” seçip “Tamamla” butonuna tıklayın. Daha sonra ati control panel kapatıp istediğiniz çözünürlüğe ayarlayıp oyuna girin artık tam ekran olduğunu görücekseniz..

senden allah razı olsun :) kaç gündür uğraşıyorum ya hemen not alıyorum bunları teşekkür ederim

• 3 hafta sonra ...
resim çıkmamız

Resim Çıkmıor ama ben anlatıyım:

nvidia control panele giriyoruz.Ordan Display(ekran) Seçeneği var...ordan 2. sıradaki

Masaüstü Boyutunu ve Konumunu ayarla die bi seçenek olcak.Sonrada çıkan sayfada Nvidia ölçeklenmasini kullan die bi seçenek olcak.SOn olarak ta uygula diyin İşlem tamamdir::::

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...