Jump to content

Tv Kartı Takıldımı Pc Reset Sorunu

neskali

Recommended Posts

sistemim : p4 2.8 478 pin

asrock p4v88

768 mb ddr 400 ram

320 gb westerndigital ide harddisk

512 mb ati x1550 ekran kartı

240 watt power suply

arkadaşlar elimde visionplus vp- 1030 a tv kartım var tv kartını taktıktan sonra bazen sorunsuz

izliyorum ama çoğunlukla ya pc yi kitliyor reset atıyor yada direk reset atıyor ben power suply dan

şüpheleniyorum ekran kartıda ek güç aldığından sizce neden olabilir hepinize şimdiden çok teşşekürler

dostum benimde bugün başıma geldi anakart sıfır tv kartı varken boyna reset atıyor yada 10sn çalışıp tekrar duruyor sistemi açarken reset atıyor yada normal açılıyor.

ben çözümü şimdilik kasa fanının soketini anakarttan çıkartarak ucunu kestim ve 4 dişli normal power dan gelen kablonun kırmızı ve siyah uçlarına soktum

diğer kırmızı ve siyah ucun yanındakilerde fan deli gibi dönerken siyah ve kırmızı uçta normal dönüyor.

tabi bu senin için farklı bir çözüm olabilir ama bir tek sorunun bu olmayabilrde çakışma olabilir

sürücüsünü değiştirmeyi dene sürücüden dolayıda reset veya kilitlenme yapabilir(başıma geldi)

muhtemelen anakarttan yeteri kadar güç alamıyorda olabilir.

imkanın varsa sürücüler aynı olmak şartıyla başka bir makinede dene .

sonucuda yazarsan başka aynı sorunlardan yakınan arkadaşlarada yardımcı olmuş olursun.

kolay gele.

çözümü buldum arkadaşın isteği bu sorunu yaşayanlarada yardımcı olması dileğiyle yazıyorum

512 lik ekstra güç alan ekran kartımı çıkarıp yerine 64 mb lik eski kartımı taktım

kasadaki havayı dışarı atan büyük fanın elektriğini çıkardım zaten kasay nın yanı açık olduğundan bişey ifade

etmiyodu olup olmaması

şu anlık bi sorun yok stabil kullanıyorum tv kartımı cevaplarınız için tekrar teşşekürler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...