Jump to content

Herhangi Bir Filmi Vcd Veya Dvd'de İzleme.

H4X0R

Recommended Posts

Vidyo CD (VCD) Mpge -1- formatında yazar görüntü kalitesi hissedilir derecede bozuktur ama CD'de kapladığı alan daha azdır

Süper Vidyo CD (SVCD) Mpeg -2- formatında yazdırma yapar görüntü kalitelidir VCD ' ye göre daha fazla yer kaplar (yani filmin CD'de kapladığı boyut daha fazladır)

eger filminizin boyutu 400-450 MB'tın altında ise SVCD formatında yazdırmanızı tavsiye ederim...

Ustam filmim 700 MB.

DVD olarak yapamaz mıyım?

Yapamazsam bölerek yapacağım!

Ustam filmim 700 MB.

DVD olarak yapamaz mıyım?

Yapamazsam bölerek yapacağım!

Aslında çok basit bölerek yapmanıza gerek yok. Sanırım elinizdeki 700 mb avi dosyası dvd playerler genelde avi ye destek veriyor direk veri diski olarak bile yazdırsanız dvd player onu çalıştıracaktır. Hiç görüntü bozulmaz ve daha kısa zaman da dvd ye yazılır. Dvd yani vob formatında yazarsanız işin içine conveert olayı girer ayarlarıza göre de kalite belirlenir. Yazma süresi daha uzun olur. Kısacası dvd olarak ta yazabilirsiniz. Ama vcd olarak yazmanızı tavsiye etmem. Kaynak dosyanız düşük olduğu için kalite çok düşecektir.

Not: Dvd playeriniz üzerinde desteklediği formatlar yazar ona göre hepsini veri diski olarak yazabilirsiniz. Ben 7 adet filmi bir dvd ye veri diski olarak yazdırıp izliyorum.

Aslında çok basit bölerek yapmanıza gerek yok. Sanırım elinizdeki 700 mb avi dosyası dvd playerler genelde avi ye destek veriyor direk veri diski olarak bile yazdırsanız dvd player onu çalıştıracaktır. Hiç görüntü bozulmaz ve daha kısa zaman da dvd ye yazılır. Dvd yani vob formatında yazarsanız işin içine conveert olayı girer ayarlarıza göre de kalite belirlenir. Yazma süresi daha uzun olur. Kısacası dvd olarak ta yazabilirsiniz. Ama vcd olarak yazmanızı tavsiye etmem. Kaynak dosyanız düşük olduğu için kalite çok düşecektir.

Not: Dvd playeriniz üzerinde desteklediği formatlar yazar ona göre hepsini veri diski olarak yazabilirsiniz. Ben 7 adet filmi bir dvd ye veri diski olarak yazdırıp izliyorum.

.avi olarak şansımı deneyeceğim.Yardımların için sağol!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...