Jump to content

Kara Kıtanın Kara Kaderi ( Açlıktan Fil Yemek )

zinnnn

Recommended Posts

Bizler için devasa filin yaşlılıktan ölmesi üzücü bir görüntü olsa da, Zimbabwe'nin

açlıktan kırılan insanları için bu görüntü kesinlikle bir mucize.Filin leşi bu insanlar için

önemli bir besin kaynağı. Gonarezhou Ulusal Parkı'ndaki leşin etrafı kısa sürede çaresiz köylülerce sarıldı.Palalar, baltalar ve tenekelerden imal edilmiş bıçaklarla altı tonluk

leşe yaklaşan köylülerin tek düşündüğü ailelerine "et" ******ürebilmekti.Devasa hayvanın

leşinin iskeletine kadar soyulması sadece bir saat ve 47 dakika sürdü. Hortum ve

kulaklar bile yemek için kullanıldı.70 yaşındaki hayvanın kemikleri de çorba yapmak

için toplanmasının ardından, 24 saat sonra geride sadece topraktaki kan izleri kaldı.

Fotoğraflar çok rahatsız edici olsa da, Zimbabwe'de insanların açlıktan ölmemek için

neler yapmak zorunda olduklarını gösteriyor.Kızıl Haç'ın dün yaptığı açıklamaya göre, Zimbabwe'de her dört kişiden birinin acilen yiyecek yardımına ihtiyacı var.Olayı

belgeleyen fotoğrafçı David Chancellor, köylülerin iki gece boyunca "mucizeyi"

kutladıklarını söyledi.

875.jpg

885.jpg

887.jpg

888.jpg

890.jpg

http://www.milliyet.com.tr/acliktan-fili-yediler-/yasam/sondakika/12.03.2010/1210375/default.htm?ver=25[/CODE]

millet açlıktan fil yer lanet olsun :( allah hepimize bol rızık versin bizlere açlık gösterme yarabbi birde yemekteyiz gibi vicdansız bir program var millet açlıktan fil yiyor ordaki programdakiler yemek begenmiyor insafsızler bölelerini bir kasık suda boğasım geliyor :S fil e üzüldüm keşke insanlar aç kalmasa filleri vb tür hayvanları yemese hemde nesli yavaş yavaş tükeniyor en azından böle duruma düşmeleri kötü dünya hali her şey ortada...

bana gore çokta anormal değil insanlık tarhinde bi adada(yeni zaellanda civarında) kıtlıktan insanlar birbirni yemiş espirileride anennin kemiklerinin tadı hala damağımda açlık her haltı yaptırır bizim ülkedede fukaralık her haltı yaptırıyo insana düzmantık..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...