Jump to content

Windows 7 Kapanma Sorunu Ve Çözümü

mrblack

Recommended Posts

1 Mart tarihi itibariyle Windows 7 RC işletim sistemleri kendini her saat başı kapatmaya başladı.

Shutdown Guard adlıbir yazılım bu işi yapıyor ancak bu yazılımın sorunsuz çalışması için aşağıdaki ayarları yapmamız lazım:

Yapılacaklar:

1. İlk olarak Bilgisayar'a sağ tuş tıklayıp Özelliklere gidiyoruz

Türkçe Win 7

Sistem Koruması - Yapılandır - Sistem Korumasını Kapat

İngilizce Win 7

System Protection - Configure - Turn off System Protection

Uygulayıp, tamam deyip çıkıyoruz.

2. Başlat - Çalıştır

"gpedit.msc" yazıp tamam diyoruz.

Türkçe Win 7

Sırasıylayla : Bilgisayar Yapılandırılması - Yönetim Şablonları - Sistem - Kapatma Seçenekleri, sekmesine geliyoruz.

İngilizce Win 7

Computer Configuration altında "Administrative Templates" System - Shutdown Options sekmesine geliyoruz:

Türkçe Win 7

"Kapanmayı engelleyen veya iptal eden uygulamaların otomatik sonlandırmasını kapat" seçeneğine çift tıklayıp bunu etkin hale getirelim. (Açık)

İngilizce Win 7

"Turn off automatic termination of applications that block or cancel shutdown" seçeneğine çift tıklayıp bunu etkin hale getirelim. (Enabled)

Daha sonra Shutdown Guard yazılımını yüklüyoruz:

http://www.megaupload.com/?d=VN381YPP

Sistem açılırken otomatik başlayacak şekilde yazılımı ayarlamak gerekiyor

Sistem kapanacağı zaman Shutdown Guard bunu enlgemmeye çalışacak ve siyah pencerede bunu size bildirecek.

Sistem başlangıcında çalıştırmanız lazım bu programı. YourUninstaller gibi bir programla başlangıç girdisine yeni deyip

shutdown Guard.exe yi gösterin.

Kolay gelsin.

RC de hala ısrar etmenizin bi sebebi var mıdır. Ya da final sürümü istememenizin sebebi nedir?

1.sorunun çözümü işe yaramamıştır arkadaşıma yinede teşekkür ederim

2.techturch arkadaşımız gereksiz polemik yapmıştır. cevabı alttadır.

sevgili techturch 2 saatte 1 kapanan bir bilgisayarla w7 indirmeyi dene bir bakalım

aynı anda yüzlerce iş yetiştir

yavaş olan akıllı ttnet cabası

hangisi final sürümü? sen doğru olanı biliyor olabilirsin. ama bir link atma zahmetine bile girmemişsin.sadece ukalalık

Windows 7 nin ilk RC sürümünü indirip kurduğumda hiçbir program çalışmamıştı özelliklede katılımsızlar o zaman ben bunu kullanmam xpden vazgeçmem dedim lakin sağolsun forumdaki arkadaşlar RTM 7600.16385 sürümünü paylaşınca onu indirdim ve çok hoş bir işletim sistemi olduğuna karar verdim.

Bence hiç RC sürümüne bulaşmayın.Final sürümleri ve ayrıca yeni güncelleştirmelerin entegre edildiği,modifiyelerin yapıldığı paylaşımları takip etmenizi öneririm.

• 2 hafta sonra ...

ben RTM yani final sürümü yani 7600 kullanıyorum ama yine de oluyor. Adamlar korsanlara da aynısını uyguluyorlar.

Çözüm de işe yaramadı. Çünkü bu yeniden başlatma sistem çakışması şeklinde oluyor. Ayrıca shutdown guard programının normal kapatmaı da engellemesi gerekirken, onu bile engelleyemiyor. Windows 7'nin kapatma sistemi çok güçlü.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...