Jump to content

Masaüstü Pc Bios Şifresi Kaldırma Yardım!

ismkdc1997

Recommended Posts

Arkadaşlar bende masaüstü bi pc var bios şifre koydum yanlışlıkla şifreyi biliyorum fakat şifreyi kaldırmak istiyorum bios pili çıkarıp beklemeyi denedim işe yaramadı.

Yardımlarınızı Bekliyorum.

Nolur Yardım Edin Acilen Pc yi Açmam gerek...

Nolur Yardım Edin Acilen Pc yi Açmam gerek...

Yeniden Bios ayarlarına girip şifre koyduğun seçeneği bu seferde şifre koymadan kaydetmeyi denedin mi?

cmos.jpg

Anakartın üzerinde cmos jumper ı vardır. Yeşil,sarı,kırmızı renklerde olabilir. Onu sök bir kaç saniye bekle bilgisayarı aç bios şifresi gittiğini görünce geri tak.

Şifreyi biliyorsan eğer Sorun Ne ??

Şifre ile gir Biosa Disable yap, kaldır vs....

Şifreyi biliyorsan pili çıkartmak, sıfırlamak vs.. gibi yöntemleri neden kullanıyorsun ki, Anlamadım :mellow:

Bazı anakartlarda koyduğun şifreyi kaldıramıyorsun benim anakartta aynı biosa şifre koyunca kaldırmayı bir süre sonra iptal ediyor.!

pili sök pil altındaki demir ile pil yuvasını bir tornavida yardımıyla temas ettir kısa devreyle pilin altında bulunan elektrik boşalsın ( tabi bu sırada pc yi açarsan daha hızlı olur ) daha sonra pili tak şifre kalkmış olacaktır!

cmos.jpg

Anakartın üzerinde cmos jumper ı vardır. Yeşil,sarı,kırmızı renklerde olabilir. Onu sök bir kaç saniye bekle bilgisayarı aç bios şifresi gittiğini görünce geri tak.

diğerine takıp bir süre çalıştırması sonrada eski yerine takması gerekmiyormu :)

Cmos jumper 3 pinden ikisini birbirine baglar.jumper i cikart ve diger iki pini baglayacak sekilde tak ve pcyi ac.post ekraninda hata verecek.pc yi kapat ve jumperi eski haline getir.sifre tamamen silinecek.ben cok kez denedim %500 ise yario.

Yeniden Bios ayarlarına girip şifre koyduğun seçeneği bu seferde şifre koymadan kaydetmeyi denedin mi?

Ozyol' un dediği gibi biosa gir password kısmını boş bırak ve yeniden kaydet. Bende aynı şeyi yapmıştım bu şekilde kaldırdım şifreyi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...