Jump to content

İçinizdeki öküze "oha" Deyin !

wmismail

Recommended Posts

Fizik meraklısı değil mi ya :D Hepsi öküzsever :Q

Ben miyim fizik meraklisi? Kimyaya kaydim ben :Q

Yaşına Bakarsak CCoder Senden Şimdil Dana Olur Yaw :p:devil::dribble:

Konu disi yorum yapmayalim lutfen! :DKonu okuzler :p

edit/ Detay.

İsmail senin avatarı ne zaman görsem içinde yazdıklarının gülücük ifadeside olsa bana sert geliyo çok sinirli

bakıyo avatarın :p herkesin içinde bi çocuk olduğuna göre içindede mutlaka bi öküz vardır :lol:

Kitap kişisel gelişimle ilgili ve bizi aynaya bakmaya, kişiliğimizdeki kabalığı, nezaketsizliği görmeye davet ediyor. Kendimizi savunmadan, düşünerek, özümseyerek okumak gerekiyor.

Okuma sonunda içimizde bir öküz değil, bir öküz sürüsü bulunduğunu bile anlayabiliriz.

Ne kadar üstümüze alarak okursak o kadar iyi anlaşılıyor, acıtıcı olsa bile.

Kitap kişisel gelişimle ilgili ve bizi aynaya bakmaya, kişiliğimizdeki kabalığı, nezaketsizliği görmeye davet ediyor. Kendimizi savunmadan, düşünerek, özümseyerek okumak gerekiyor.

Okuma sonunda içimizde bir öküz değil, bir öküz sürüsü bulunduğunu bile anlayabiliriz.

Ne kadar üstümüze alarak okursak o kadar iyi anlaşılıyor, acıtıcı olsa bile.

Teşekkür ederim yorumun için. İlk 5-10 sayfasına baktım da, bu tarz şeylerden bahsediyor haklısın.

İnsanın içinde öküz yoktur olmaz da zira öküz etiyenen helal ve hizmet için yaratılmış mübarek hayvandır. Öküzden de her şeyden de daha kötüsü var. (nefis) işte o şeytanidir onu kontrol altında tutmak lazım zira nefis bütün kötülüklerin kaynağıdır.

İnsanın içinde öküz yoktur olmaz da zira öküz etiyenen helal ve hizmet için yaratılmış mübarek hayvandır. Öküzden de her şeyden de daha kötüsü var. (nefis) işte o şeytanidir onu kontrol altında tutmak lazım zira nefis bütün kötülüklerin kaynağıdır.

Sen Hiç kişisel Gelişim diye bir Şey Duydun mu?

İnsanın İçindeki Eşek Öküz Ayı Adını Ne Koyarsan Koy Olmadığını Herkes Bilyor Zaten. İnsanların Toplum Hayatında ve Bireysel Yaşamlarında Yaptıkları Hataları (Günahları Kastedmiyorum) Görgü Kurallarını, Oturmasını Kalkmasını Ele Alan bir Kitap Olsa Gerek Diyorum.

Dini Hassasiyetlerimin Senin ki Kadar Olmasada Biraz Olduğunu Düşünüyorum. Tabiki İnsana Kaybettiren Nefstir ama Nefsin Ne Olduğunuda İyi Bilmek Gerekir.

Kişisel gelişim denen şeyi karalamak için yazılmış bir kitap.. Kişisel gelişimde hep ileri odaklanıp hırçınlığı, düşene bir tekme de sen vur anlayışını empoze ettiğini düşünen bir insanin kitabı.

Bu kitaptan uzun süredir haberdarım.İlk duyduğum andan itibaren adına hayran kaldım:D Konusuna gelince kitapla ilgili yorumlardan hatırladığım kişisel gelişim kitaplarının anlatığını reddeden bir kitap.İsmail okuyunca fikirlerini bizimle paylaşırsan çok seviniriz:)

Sen Hiç kişisel Gelişim diye bir Şey Duydun mu?

İnsanın İçindeki Eşek Öküz Ayı Adını Ne Koyarsan Koy Olmadığını Herkes Bilyor Zaten. İnsanların Toplum Hayatında ve Bireysel Yaşamlarında Yaptıkları Hataları (Günahları Kastedmiyorum) Görgü Kurallarını, Oturmasını Kalkmasını Ele Alan bir Kitap Olsa Gerek Diyorum.

Dini Hassasiyetlerimin Senin ki Kadar Olmasada Biraz Olduğunu Düşünüyorum. Tabiki İnsana Kaybettiren Nefstir ama Nefsin Ne Olduğunuda İyi Bilmek Gerekir.

İlim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir Sen kendini bilmessen Yaaa nice okumaktır. (yunus emre)

aslına zor bi durum yok içimizdeki öküz burda kasdedilmek istedegi durum neyi gösteriyor.nefis yoksa azgınlıkmı.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...