Jump to content

Cmos Cheksum Error?

oksal

Recommended Posts

saygılarımı sunuyorum.

büyük bir sorunum var. bilgisayarım amd x2 +4000, asus m2a-vm 690G vesaire.

bilgisayarım durduk yere kapanmaya başladı. ve açılmıyordu. anakartın pilini çıkarıp taktığımda hallolacağı söylendi ben de yaptım ve hard diskteki dosyalarımı kurtardım. ancak şu an sürekli olarak yapıyor ve pili çıkarıp takmak da çare olmadı. yani şimdi uğraşıp pc'yi açıyorum ancak 1-2 dakika sonra cart diye kapanıyor hiç bir işlem yapamıyorum.

bios'unu güncelle dediler, yeni pil alman gerek dediler falan filan. ne yapmam gerekiyor, ne yapabilirim?

bilgisayrım açılsa bile 2 dakika sonra kapanıyor...

çözümü var mı? yoksa kasayı kucaklayıp en yakın bilgisayarcıya mı gideyim???

fan diyorsunuz anlıyorum ama verilen errorun fanla ilgisi var mı onu düşünemiyorum...

cmos checksum error diyor, yaptığım araştırmalarda karşıma çıkan hep bios utdate olayı ve anakart pili... ne dersiniz?

Amdlere şimdi ısınıyor diyip suç atmayalım ark'lar... Bende de amd var garibim tek çekirdek 2.2 den 2.6ya OC ledim stok fanla 7/24 çalışıyor. Full film convert edio bişey olmuo.. Yani ısınıo deyip kestirmeyelim olayı, fanı kurcalamadan yerinden çıkacak deil ya..

Please register to see this content.

burdan anakartını search et bios dosyasını indir Asus bios update programı var windows üzerinden onla biosu update et.. Bios update programınada anakartı search edince utilitiesden ulaşabilirsin...

Amdlere şimdi ısınıyor diyip suç atmayalım ark'lar... Bende de amd var garibim tek çekirdek 2.2 den 2.6ya OC ledim stok fanla 7/24 çalışıyor. Full film convert edio bişey olmuo.. Yani ısınıo deyip kestirmeyelim olayı, fanı kurcalamadan yerinden çıkacak deil ya..
Please register to see this content.

burdan anakartını search et bios dosyasını indir Asus bios update programı var windows üzerinden onla biosu update et.. Bios update programınada anakartı search edince utilitiesden ulaşabilirsin...

Isınıyor diye kestiren oldumuki?

Birden kapanıyorsa genelde ısınmadan kaynaklanır işlemci fanını bir kontrol et sıkı bir şekilde yerine oturmuşmu.[/CODE]

Kelimeye dikkat GENELDE ISINMADAN KAYNAKLANIR yani şöyle bir kelime geçmiyor SENİN İŞLEMCİN ISINIYOR O YÜZDEN KAPANIYOR BİLGİSAYARIN GİT İŞLEMCİNİ DEĞİŞTİR gibi birşey yazdımda benmi hatırlamıyorum?

Not : Benim işlemcimde AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.00Ghz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...