Jump to content

Bilgisayardan Ses Cikmiyor

reborn

Recommended Posts

Arkadaslar bn windows xp professional kullanıcısıyım ve format attim her sey normal gibi ses kartini tanittim(Realtek AC97)ekran kartii vs vs herseyi yaptım bilgisayardan ses cikmiyor bilgisayara takılan kabloyu yana dogru bastirip tuttugumda cok ama cok az ses cikiyor denetim masasindan herseyi ayarladim yani acemi biri deyilim wmp11 de olsun gomplayerde olsun youtubede olsun 1 damlacik ses yok ses karti ile ilgili bir proglem war galiba 3 yildir deismedim ses kartini ondan olablirmi sizcee?? Acil yardim kafayi yicem ßu arada ses kartini 10-15 de kaldirip yükledim

bilgisayara takılan kabloyu yana dogru bastirip tuttugumda cok ama cok az ses cikiyor

arkadaşım bu dediğini yaptığında ses geliyor demişsin o zaman sorun yha kabloda yada ses kartına ses çıkışlarının olduğu yerdeki ses çıkışlarında. Tavsiyem önce hoparlörlerini başka bir şeyde denemen onun çalışıp çalışmadığından emin ol.Eğer çalışmıyorsa tamir yapmayı biliyorsan ses kartını çıkar ve ses çıkışı olan yani jackların girdiği yerin ses kartına lehimli olan kısmının lehimlerini tazele.Çünkü donanımsal bir sorun olduğu belli oluyor.Umarım düzelir.

saygılar...

2 driver çakısıyor olabilir.Mesela ekran kartın ati ise aygıt yöneticisinden ati audio gibi bişi olması lazım devre dışı bırak ve dene

ekran kartim ge force nvidia cakismiyor ikiside calisiyor!

@myfakan

haporloru baska makinada denemek degilde yeni bi kulalklık aldim taktım ondan hic ses gelmiyordu Dogru diyorsun bilgisayarin giris cikisinda sorun olmali birine baktiririm saolun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...