Jump to content

Sfx Arşiv Şifre Koruması

Casper_2641

Recommended Posts

Evet Arkadaşlar Merakla Beklediğim Bir Konu Sfxde Çift Tıklayınca Kurulacak Fakat Klasöre Çıkartılamayacak. Verilerimi Çalmasınlar Diye Böyle Birşey Düşündüm Arıyorum Yapabilen Kod Yazabilen Birileri Olursa Çok Sevinirim. Teşekkürler.

Daha öncede sormuşlardı ve şu cevabı vermiştim sanırım senin sorunada cevap olacaktır

Ben Winrar ile anlattım sen diğer programlar ile benzer adımları izleyerek kullanabilirsin

Portable veya değil farketmez programı seçip sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz

Alttaki resimdeki gibi işaretliyoruz

62651763.png

1.Portable ise şu anki klasörde kurulum ise program files içinde oluştur u seçiyoruz

2.Programın adını kopyalayıp sonuna ".exe" koyuyoruz

51539530.png

Tümünü gizle modunu seçiyoruz

23244142.png

Bi parola giriyoruz ve tamam deyip oluşturuyoruz

77222479.png

Artık çift tıklayınca program kurulacak , portable ise çalışacak ama extract etmeye kalkınca şifre isteyecek

Temp dizininde ise kur programına ulaşamayacaksın yani temp den alma da yapılamaz

İkinci resimde ".exe" yerine ".sfx.exe" yazarsan görev yöneticisinde uygulamalarda göremiyeceğin sadece işlemlerde

görebileceğin ve pc yi kapatmadan kurtulamayacağın sayısı giderek artan bir nevi virüs hesabı bir sürü işlem göreceksin

buda hiçbir virüs tarayıcının tespit edemeyaceği engelleyemeyeceği basit ve zararsız ters mühendislik örneği

Tüm bunlar Xp Sp3 bir sistemle program olarak 7 zip , portable program olarak sıw kullanılarak

denenmiştir ve anlatılmıştır umarım işine yaramıştır kolaygelsin

ÖNEMLİ NOT: Bu şekilde paketlenmiş bir portable veya kurulumlu program kurulduk veya kullanıldıktan sonra

yani işimiz hallolduktan sonra sfx modülü yapısı gereği şifre ister bu denetime iptal deyiniz kurulum ve kullanım sonrası bir denetim olup zararı yoktur

Saygılar

O basit bi denetim oraya şifre girmene gerek yok iptal de sorun yok sen programı kurduktan portable ise kullandıktan sonra temp deki yansımayı silece ki oradan alınmasın silmeden öncede şifre istiyo iptal de okadar

o da silecek bitti gitti

Sen dediğim şekilde paketlediğinde

Kur deyince program kurulacak ve en son çıkan şifre penceresine birşey girme iptal de

artık program kurulmuştur ve kullanırsın taki pc den kaldırana kadar

Portable de de aynı yani tıkla programa dilediğin kadar açık kalsın istediğini yap programı kapattığında şifre ister iptal de sorun yok ilerde gene tıkla kullan

Kur sonrası ve portable programın kullanımı sonrası her program gibi temp e extract yapar ve biz programımız temp den de alınamasın diye şifreli yaptığımız için onları temp den silecek ve şifreyi iptal deyince otamatik siliyor sormadan silmez o basit bi denetim çünkü bu arşivleme programı

eğer bir şifre koyduysak ya en başta ya en sonda soracak başta sorması bizim programı kurma ve kullanmamızı engellediği için sonda yani her iş bitince sorcak şekilde ayarladık

Amacımızda buydu programı kurup kullana bilecektik fakat extract veya temp den alamayacaktık

Umarım ne dediğimi anlamışsınızdır sadece en son kur ve kullanım sonrası o basit denetime iptal de okadar tempide silecek sen programı kurmuş veya portable ise kullanmış olacaksın

Bu winrar sfx yolu ile böyle başka bi yöntemi yok daha profesyoneli AMS ile yapılabilir ama winrar vesaire arşiv programları için budur

şimdi aklıma geldi uharc ın sfx modülü var

winrar dana daha profesyonel

onu bi dene çook daha iyi sıkıştırıyo ve hızlı açıyo

bildiğin portable setup yapıyo

aynı nsis gibi

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...