Jump to content

Pcden Hiç Bir Eksiği Yok Ve Boyutu Bir Modem Kadar

temmuz

Recommended Posts

Pardon, Teknoloji bölümüne koyacakken yanlışlıkla buraya koydum. Gerek görülürse Teknolojiye aktarılabilir diye düşünüyorum. Yada silinebilir..

ekranalntski.jpg

ViewSonic VOT132

ADSL modemlerle aynı boyutta.ViewSonic, aslında Dünya çapında ürettiği kaliteli monitörlerle bilinen bir firma. Standart ürünlerin dışına çıkarak VOT132 modeli ile test merkezimize konuk olan ViewSonic, farklı alanlarda da başarılı ürünler üretebileceğini kanıtlar nitelikte. ViewSonic VOT132'yi incelemeye başladığımızda ürünün ilk dikkat çeken yönü boyutu oldu.

Piyasada bulabileceğiniz ADSL modemlerle aynı boyutta, hatta bazılarından daha ufak biir boyuta sahip olan ürün, arka kısmından çıkan anten sayesinde tam bir kablosuz modemi andırıyor. DVI kablosundan PC monitörünüze bağladığınız ürünü açıp Windows 7 ekranı karşınıza geldiğinde ise bu ufacık ürünün PC olduğuna inanmaya başlıyorsunuz.

İçerisinde Intel'in yeni nesil çift çekirdekli Atom 330 işlemcisi ile gelen üründe nVidia'nın minik devi MCP7A-ION yongası yer alıyor. 2 GB Bellek ile gelen VOT132, Windows 7 Home Premium işletim sistemi kullanması ile beğenimizi kazanıyor. 320 GB Sata sabit diske sahip olan ürünün performansı ise boyutuna göre fazlasıyla tatmin edici. Gigabit Ethernet, 802.11n kablosuz ağ desteği de sunan VOT132, 1080p videoları dahi kolayca oynatabiliyor.

Chiponline- Türkiye (3 Mart 2010)

Evet, inanılmaz.. Koy cebine ve istediğin yerde istediğin monitöre(Yada monitör özellikli LCD televizyonlara ki artık bütün LCD televizyonlar bu özellikli..) tak..

Webde Türkiye fiyatlarına rastlayamadım ama Türkiye dışında 500$ civarında..

daha ufaklarıda var ve bunun benzeri sistemi asus çıkarmıştı ve halende satıyor.

Ama bununla aynı güç ve özelliklerde olduğunu sanmıyorum( Heleki 320 GB kapasiteli HDD'e sahip olduğunu/olduklarını ise hiç sanmıyorum. Notebook'lar bile 320GB HDD'e yeni yeni geçiyorlar.).

2GB ram, win7 home premium OS, çift çekirdek işlemci(Birde Atom olmasaydı..), HD özellikli(1080p video performansı..) VGA.. Wirelessi hiç söylemiyorum. Zira artık neredeyse hepsinde var. Daha ne olsun, nasıl şaşırmayalım..

AlijohnX sorusuna cevap: Anten, kablosuz internet için..

cd veya dvd takılabiliyomuymuş ? yoksa flash bellektenmi formatlanıyo acaba ve bunu hangi ülkede bulabiliriz arkadaşlar ben almak istiyorumda çok beğendim yurt dışındaki arkadaşlarıma söliyim gelirken atsınlar 1 tane çantalarına :) çok yi gerçekten :)

cd veya dvd takılabiliyomuymuş ? yoksa flash bellektenmi formatlanıyo acaba ve bunu hangi ülkede bulabiliriz arkadaşlar ben almak istiyorumda çok beğendim yurt dışındaki arkadaşlarıma söliyim gelirken atsınlar 1 tane çantalarına :) çok yi gerçekten :)

Herhalde format ve sistem yükleme işleri USB'den yapılabilir o haliyle..

Ama harici DVD'ler var USB bağlantılı. Geçen günlerde teknosada görmüştüm. Küçük(CD/DVD disklerden çok az büyük) ve zarif şeylerdi. Onlar kullanılabilir(Diğer cepte taşıyabilirsin).

bu gerçekten inanılmaz bişey zaten laptopları sevmezdim bununda çıkmasıyla laptoplardan iyice soğudum al yanına bunu bi moniöre tak bi mause bi klawye oldu bitti :D bence bu tam anasayfa ya göre bi haber orada olmalı :)

bd53798-s.jpg

Model

ASUS Eee Box EB1501 Mini PC

Monitör

YOK

İşlemci

Intel Atom N330 - 1.6GHz - Dual Core

Bellek

2GB DDR2-800MHz

Sabit Disk

250GB SATA

Optik Okuyucu

Slim Slot-in Super Multi DVD-RW

İşletim Sistemi

Microsoft Windows 7 Home Premium Türkçe

Chipset / Ekran Kartı

NVIDIA ION / On board NVIDIA ION

LAN

GB LAN

Wireless

802.11 b/g/n

Ses

Intel High Definition Azalia

Ön Panel

Power Button, ODD, Card Reader 4 in 1, 2*USB 2.0, 1*Microphone,1*Headphone

Arka Panel

1*e-SATA, 1*Gigabit LAN, 4*USB 2.0, Wi-Fi Anten, 1*HDMI, 1*VGA, S/PDIF Out

Diğer Özellikler

Klavye/Mouse (USB) , Windows MCE için Uzaktan Kumanda , Full HD 1080, Stylish Stand , S/PDIF Adapter

VESA 75/100 uyumu ile LCD monitörlerine montaj imkanı ve monitör bağlantı aparatı

Boyut (mm) W*H*D / Ağırlık

222*28*178 / 1.2Kg

http://www.hepsiburada.com/asus-eee-box-eb1501-intel-atom-330-160ghz-2gb-250gb-dvd-rw-wireless-win-7-mini-masaustu-bilgisayar/ProductDetails.aspx?productId=bd53798&categoryId=111001[/CODE]

Anlaşılan tecturch arkadaşın sunduğu ASUS Eee Box EB1501 Mini PC'de gerek özellikleri ile gerekse fiyatı ile ViewSonic VOT132'den çok farklı değil. Göze çarpan artısı entegre optik okuyucuya sahip olması, eksisi ise boyutları ve HDD kapasitesi..

ekranalntsl.jpg

ekranalnts2.jpg

"PC mini 132: PC mini VOT132 genel olarak aile ve kişisel kullanım için tasarlamıştır, 0,45kg ağırlığında, 0,6 litre hacminde, bir dosya kağıdının yarısı kadar. VOT132, Intel® Atom? 330 Mikro işlemciye sahip, 2GB bellek, 320GB sabit disk, DVI, HDMI, kart okuyucu, 6 USB, kablosuz ağ bağlantısı ve NVidia 9300 ekran kartı ile yüksek kalitetede ve çözünürlükte videoları, filmleri izlemenize olanak sağladığı gibi çift çekirdek teknolojisine sahip masaüstü Atom işlemci her türlü bilgisayar ihtiyacınıza da cevap verebilir. VDD100 DVD optik sürücüsü her türlü dokuman, film, müzik içeriğini taşımanıza veya kaydetmenize olanak sağlar, şık tasarımı ile evinizle mükemmel uyum sağlar. VOT132, 499$+KDV tüketici fiyatından başlayacak."(Viewsonic yeni ürünleriyle yeniden Türkiye pazarında-Tom's Hardware)

Not:Chip'in sunduğu teknik detay tabosunda ağırlık 1.4kg görünürken, tom's hadware bunun 0.45 kg olduğunu belirtiyor ve bencede doğrusu budur(Çünkü boyutları bakımından Asus Eee Box'tan çok daha küçükken ondan, yani 1.2kg'dan ağır olması düşünülemez.); Chip ise 0.4 yerine yanlışlıkla 1.4 şeklinde yazmış olmalıdır. Bu elbette benim tahminim ve tam doğrusu wievsonic türkiyeye telefon edilerek öğrenilebilir.

ekranalnts3g.jpg

chip in yazdığı doğru. 1.4 kg. viewsonic resmi web sitesinden bakabilirsiniz.

edit: asus viewsonic e göre tavsiyemdir. malzeme kalitesi olarak ve aklınıza gelebilecek diğer konularda.

http://www.viewsonic.com/products/vot132.htm[/CODE]

chip in yazdığı doğru. 1.4 kg. viewsonic resmi web sitesinden bakabilirsiniz.

edit: asus viewsonic e göre tavsiyemdir. malzeme kalitesi olarak ve aklınıza gelebilecek diğer konularda.

http://www.viewsonic.com/products/vot132.htm[/CODE]

Chip'in yazdığı şu şekilde doğru; yanına VDD100 DVD optik okuyucu birleştirilirse(..ki birleştirilebiliyor.) 1.4 kg, diğer türlü yani salt ViewSonic VOT132 olarak ise yaklaşık 0.5 kg.. Yani tam olarak böyle olduğu anlaşılıyor.

Bu arada VDD100 DVD optik okuyucunun yurtdışı fiyatları 90$ civarında..

99102001.jpg

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...