Jump to content

Öğretmenlere Pardus Eğitimi

KemalALKIN

Recommended Posts

Öğretmenlere Pardus Eğitimi
pardus-egitim.png
TÜBİTAK UEKAE bünyesinde geliştirilen Pardus işletim sisteminin yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde, TÜBİTAK UEKAE ile MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (EĞİTEK) büyük bir işbirliğine imza atıyor. Türkiye'de özgür yazılım eğitimini yaygınlaştırmaları hedeflenen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Pardus teknolojileri konusunda yetkin birer eğitmen niteliği kazandıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nce belirlenecek okullarda eğitim veren bilişim teknolojileri öğretmenleri ve Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik Pardus eğitimleri verilecek. İlki 1 Mart 2010 tarihinde başlatılan eğitimlerle, yıl içerisinde MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan 155 formatör öğretmenin temel ve ileri seviye Pardus işletim sistemi eğitimi alması hedefleniyor.
Öğretmenler Pardus Öğreniyor

Her bir eğitim sonunda gerçekleştirilecek seviye tespit sınavları ile eğitmenlerin başarı seviyeleri ölçülerek, başarılı olan kursiyerlere Katılım Belgesi ve Hizmet İçi Eğitim Sertifikası veriliyor. Eğitimler, temel ve ileri seviyeler olmak üzere iki aşamalı bir seviyelendirilme ile EĞİTEK'e özgü bir müfredat çerçevesinde gerçekleştirilecek. MEB personellerine ve 81 ilden seçilen bilişim teknolojisi öğretmenlerine verilecek olan bu eğitimlerle, MEB bünyesinde Linux ve Pardus konularında gereksinim duyulan yetkin ve bilgi sahibi eleman ihtiyacı karşılanması hedefleniyor.

Mart-Ekim 2010 döneminde gerçekleştirilecek toplam 10 adet eğitimin 7 adedi temel giriş seviyesi Pardus eğitimi, 3’ü ise ileri seviye Pardus eğitimi olarak gerçekleştirilecek. Eğitimler süresince katılımcı formatör öğretmenler, Pardus ve teknolojileri konusunda bilgi sahibi olur iken, aynı zamanda kendi illerinde yer alan öğretmenlere de Pardus öğretecekler.

KAYNAK:www.ozgurlukicin.com

Ne işe yarayacak ki PARDUS eğitimi ?

bilmem!!!! ama belki şu işe yarayabilir en basitinden

Türkiye'de özgür yazılım eğitimini yaygınlaştırmaları hedeflenen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Pardus teknolojileri konusunda yetkin birer eğitmen niteliği kazandıracak önemli bir proje hayata geçiriliyor.

öğretmenler ilk önce sınıflarını doğru dürüst sınavlara hazırlasın 13 yıllık eğitim hayatımda 1-2 öğretmen dışında

gerçekten meslegini hakkıyla yapan görmedim.

Bide pardusu öğrensinler bakalım nolucak ?

öğretmenler ilk önce sınıflarını doğru dürüst sınavlara hazırlasın 13 yıllık eğitim hayatımda 1-2 öğretmen dışında

gerçekten meslegini hakkıyla yapan görmedim.

Bide pardusu öğrensinler bakalım nolucak ?

bir o kadar da öğrenciliği hakkıyla yapmayan öğrenci yok mu? Zaten Türkiye'de öğretmenlik mesleğini bir tek öğretmen bilmiyor. Hoş maşallah herkes başkasının mesleğini o kadar iyi biliyor ki sıra kendi mesleğine gelemiyor maalesef.

En basitinden Bence Öğretmenlere Bilgisayar Kursu versinler hala bilmeyenler var Gerçekten.Az çilelerini Çekmedim

o konuda doğru diyorsun yazıda geçen formatör kelimesi beni çok düşündürüyor. ben bilgisayar öğretmeni olarak formatör olmazken din kültürü öğretmenini sınıf öğretmenini formatör yaparsan olacağı bu. :):dribble:

bir o kadar da öğrenciliği hakkıyla yapmayan öğrenci yok mu? Zaten Türkiye'de öğretmenlik mesleğini bir tek öğretmen bilmiyor. Hoş maşallah herkes başkasının mesleğini o kadar iyi biliyor ki sıra kendi mesleğine gelemiyor maalesef.

doğru biçok ta haylaz öğrenci var ama ginede sana katılmıyorum öğretmenlik mesleğini benim

kadar tanıyomusun onuda bilmiyorum yanıbaşımda biçok öğretmen ahbabım var bende sözleşmeli

öğretmenlik yaptım bi ara adamlar öğrenciler ders anlatsanıza dediği zaman burası dershanemi git

dershaneye diyenler çok nasıl olsa parası yatıyo takır takır ....

doğru biçok ta haylaz öğrenci var ama ginede sana katılmıyorum öğretmenlik mesleğini benim

kadar tanıyomusun onuda bilmiyorum yanıbaşımda biçok öğretmen ahbabım var bende sözleşmeli

öğretmenlik yaptım bi ara adamlar öğrenciler ders anlatsanıza dediği zaman burası dershanemi git

dershaneye diyenler çok nasıl olsa parası yatıyo takır takır ....

benimde içinde bulunduğum durum aynı merak etme. demek istediğim herşeyde tek suçlu öğretmen oluyor. Senin dediğin gibi öğretmenlik yapanlara ben öğretmen gözü ile bakmıyorum açıkçası. Benimde tanıdığım birçok öğretmen öğrenci gelse sorsa diye bakıyor. Her kurumda olduğu gibi meb dede çürük elma çok fazla. keşke her meslekteki kişiler görevini layıkıyla yapsa. :( o tür insanlar yüzünden tüm öğretmenlere taş atılıyor.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...