Jump to content

Garip Bi Sorun Bigisayar Açılmıyor

neskali

Recommended Posts

sistem özelliklerini veriyim ilk

intel 775 chipset anakart

p4 2.6 işlemci

512 x 2 ram kinston ddr 2 533 mhz

80 gb x2 samsung harddisk

250 w power suply

gelelim sorunuma arkadaşlar bilgisayarı kapadım kapattıktan bi 10 dk sonraydı açtım ama düğmeye

basıyorum işlemci fanı hareketlenir gibi oluyo bilgisayar açılmıyo powersuply i değiştirip 350 w la

denedim bi fark yok ramlar ın birini çıkarıp birini bıraktım her iki slottada iki ramide ayrı ayrı

denedim gine olmadı işlemciyi komple söküp macununu yeniledim gine tık yok ekran kartını

söküp onboard la denedim gine olmadı kafayı yedim başka bi yöntem aklınız a geliyosa yardımcı

olun lütfen

Anakart üzerinden elektrik girişlerini sök,powerdan elektrik kablosunu sök,açma kapama pinlerinden kısa devre yaptır,sonra bütün pci kartları ve usbleri çıkart,kabloları bağla ve fişekle.eğer olmazsa ekran kartının modelini yaz buraya.çünkü bugün başıma geldi daha

icon13.gifDİKKAT: Konu Başlığını forum Kurallarına gore yeniden düzenleyiniz. Aksi halde cope tasınacaktır.

Forum Kuralları - [ Madde 10-16 ]

Konu düzenlenene kadar yazılan tüm iletiler silinecektir.

1- anakartın üzerindeki ışıklar yanmıyor

2- ekran kartını herşeyi çıkarıp denedim ama kısadevre yaptırmadım başlat a

3-bios pilini de söktüm denedim

4-statik elektiriği yok ettim

5-kuzey köprüsüne bişey oldumu bilmiyorum ampermetre yok

hepinize ilginiz için teşşekür ederim bunaların hepsini yaptım olmadı tüm parçaları söküp işlemci

kadlı tabi gine olmadı en sonunda bi pc de hdd taktı adam pc açıldı ama eski hdd deki bilgiler kaldı

o hdd yi takınca pc açılmıyo bilgileri nasıl kurtarabilirim bu durumda

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...