Jump to content

Usb'ye Direkt Kopyalayıp Kullanacağımız Bir Xp ?

awwar99

Recommended Posts

Abiler , inanın bilsem sormazdım :D kusura bakmayın. Bizim bilgisayarın harddiski yandı. Bu forumdaki USB ye Windows kurma konularını okudum ama anlaşılan o ki önce çalışır bir bilgisayar ihtiyaç var buradaki çözümleri uygulamak için. .İSO imaj vs... bizim harddisk yok :D neyin imajını alayım...

Acaba , meseleden anlayan ve vakti olan abilerden biri , USB ye indirip hiç işlem yapmadan kendi bilgisayarımızda hemen çalıştırabileceğimiz bir XP linki verebilirmi ? böyle bir şey mümkün mü ? aslında bizim sınavlar yaklaşıyor , soru çözmek için PDF programı çalıştıran bir sisteme ihtiyacımız var , PARDUS - LİNUX ... illa XP olmasına gerek yok , PDF okuyabilelim yeter. İndirip hemen kullanabileceğimiz bir USB XP ?

Bizim makina : Pentium 4 , 512 MB RAM , 3GB işlemci.... ayrıca USB aygıtımız 2GB

Kardeş usb üzerinden Flash belleğe xp kurarak belki işini görebilirsin . Eğer Sistem Kurar iken En Az 4 veya 8 gb kapasiteli bir USB belleği Hardick gibi sistem C OLARAK Gösterebilirsen ve sistemi kurabilirsen belki olur .

Ben Denemedim Fakat olabilirliği konusunda deneme yapabilmek lazım .

Eğer Kendi başına Format işlemini başlatmayı biliyorsan bir dene derim . Ne Kaybedersin . Ne Kazanırsın .

Kardeş usb üzerinden Flash belleğe xp kurarak belki işini görebilirsin . Eğer Sistem Kurar iken En Az 4 veya 8 gb kapasiteli bir USB belleği Hardick gibi sistem C OLARAK Gösterebilirsen ve sistemi kurabilirsen belki olur .

Ben Denemedim Fakat olabilirliği konusunda deneme yapabilmek lazım .

Eğer Kendi başına Format işlemini başlatmayı biliyorsan bir dene derim . Ne Kaybedersin . Ne Kazanırsın .

USB ye CD-ROM'dan XP kurmayı denedik , 4 GB ile de denedik , denemenin sonu "mavi ekran" oluyor birader :D

ilk olarak aşağıdaki linkten mint 8 helena (kendileri bir ubuntu türevidir.) indirip cd ye yaz sonra bu cd il bilgisayarı başlat usb boot oluştur seçeneği ile usb den çalışan bir işletim sistemi haline getirebilirsin. ayrıca bu arkadaşın içinde flash, kodek ve pdf görüntüleyici gibi ihtiyacın olan birçok program mevcut ha birde

screenshotusbcreator.png

burada ilk olarak formatlaması lazım sonra değişikliklerin kaydedilmesi için alan ayırmak ister misin diye soruyor ve ayırdığın alana usb deki linuxa yaptığın değişiklikler kaydoluyor bunu yapmazsan her yeniden başlattığında usb deki linux ilk haline dönüyor. kolay gelsin.

link:http://www.linuxmint.com/download.php

gnome.pngmintmenu.png

Linux Mint'i indirdim ve basitçe kendi kendini kurdu :D belki aynı dertten muzdarip biraderler vardır :

Helana abla 688 MB boyutunda , kurulum için en az 4 GB USB bellek istiyor , kurulunca 2.8 GB yer kapladı , XP kadar Cpu yiyor , fazla uğraşmaya gelmiyor veya XP standartları ile uzaktan yakından alakasız , çok garip bir işletim sistemi , biraz uğraşınca açılmaz oldu , tekrar kurdum :D tavsiye ederim. XP ye alışmışız , hazır elden gidiyordu işler ama bunda az çok birşeyler bilmek gerekiyor.

Linux Mint'i indirdim ve basitçe kendi kendini kurdu :D belki aynı dertten muzdarip biraderler vardır :

Helana abla 688 MB boyutunda , kurulum için en az 4 GB USB bellek istiyor , kurulunca 2.8 GB yer kapladı , XP kadar Cpu yiyor , fazla uğraşmaya gelmiyor veya XP standartları ile uzaktan yakından alakasız , çok garip bir işletim sistemi , biraz uğraşınca açılmaz oldu , tekrar kurdum :D tavsiye ederim. XP ye alışmışız , hazır elden gidiyordu işler ama bunda az çok birşeyler bilmek gerekiyor.

linuxda bilmeden uğraşırsan açılmaz olur hem ben kur dememiştim usb yi cd gibi kullanıp live usb işletim sistemi halinde kullanabilirdin cd deki sodyalara ek swap alanı olarak bölüm oluşturuyor onunla beraber 600 mb + 1gb = 1.6 gb gibi bir alanla da kullanabiliyorsun (1gb kaydetme alanı seçersen) bu arada linux mint sadece ubuntu 'nun codek ve flash gibi bazı ek programlı ve teması değiştirilmiş hali yain ubuntudan pek farkı yok. kolay gelsin...

• 3 hafta sonra ...
arkdasların bu işin bi vidyo anlatımı dosyaların upload "lı halı yokmu anlamadımkı yanı sadece lınk atıyosunuz eger bı vıdyolu anlatım yada dosyalar upload edersenız sevınırım farklı sıtelere yönderırerek bu ıs olmazkı yinede teşekkürler.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...