Jump to content

İşte Adaletin Kantarı..!

Sirius

Recommended Posts

25310.jpg

Gözleri kör, vücudu tamamen felçli ve kalp rahatsızlığı olan 61 yaşındaki Dursun Erselligil, 275 TL’lik su faturasını ödeyemediği için “kaçak su kullanmak” suçundan 9 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Polisler, tekerlekli sandalyeyle duruşmaya gelen Erselligil’i araca bindirirken eşi Zeynep Erselligil (63) gözyaşlarını tutamadı. Erselligil, bakıma muhtaç kocasını elindeki bir poşete tuvaletini yaptırdıktan sonra cezaevine yolcu etti.

Habertürk'ün haberine göre hayatında karakol bile görmemiş olan Dursun Erselligil (61), su faturasını ödeyemediği için hem icraya verildi, hem de gecekondusuna kaçak su kullandığı için yargılandı. Okuma yazma bilmeyen, tek göz bir gecekonduda yaşayan 6 torun sahibi Dursun dede, tekerlikli sandalye ile geldiği mahkemede,"Vücudumun tümü felç, gözlerim kör, kalp rahatsızlığım var. Benim bugün fizik tedavi için hastanede olmam lazım . Ne olur beni hapse atmayın" dese de, hakim 990 TL para, 9 gün hapis cezası vererek, onu Sincan L-Tipi Cezaevine gönderdi. Dursun dede, güçlükle tekerlikli sandalyesinden, cezaevine gideceği polis aracına tam bindiriliyordu ki, ağlayarak gelen 63 yaşındaki karısı Zeynep, elindeki bir poşete bakıma muhtaç kocasının herkesin ortasında küçük çişini yaptırdıktan sonra yolcu etti.

Kaynak...
http://www.internethaber.com/dursun-dedenin-kor-talihi-233938h.htm?interstitial=true[/CODE]

Kayıp trilyon davasında Necmettin ERBAKAN'ı 2.5 yıl villasında ev hapsine mahkum eden adalet ;vücudu tamen felçli,gözleri kör ve kalp hastası 61 yaşındaki dedeyi ise hapse tıkıyor...

lan adalet mi bu beee. nereye gidiyor bu memleket arkadaş. devletin askeri polisi dağda taşta hain kovalarken canından malından olur, adam yerine konulmaz, devlet dairelerine alınmaz, iftira atılır, dağdan inen o...çocukları kahraman ilan edilir. gariban anadolu vatandaşı ekmeğinin peşinde koşar, üç kuruş için Allah bereket versin der, diğer tarafta herşeyi devletten bekleyen, hazırcı, dolandırıcı heriflere olmadık yardımlar yapılır. işte adalet mi lan bu.

yazık vatanın durumu. ama gün doğar, gün batar, gelecek elbet bizimdir.....

bunlarım güçleri ancak güçsüzlere yetiyor işte.arkadaşında dediği gibi dağdan inenler davulla zurnayla karşılanıyor bu ülkede.uyan vatandaş uyan artık.içtiğin gazozlarda ilaç var ilaaaç. :rant::Z:wtf2:

O dağdan inenlerle mücadele ediyorum diye bu ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini peşkeş çekenler, özelleştirme adı altında tüm ülkedeki KİT'leri satarak sosyal devlet anlayışını bitiren ve sağlıktan eğitime kadar bütün kurumlarımızı satarak o yaşlı vatandaş gibi milyonları bu duruma mahkûm edenler hep aynı insanlar değil midir?

Meseleyi ayırt etmek istiyorsanız herşeyi biribirine karıştırayın. Ayrıca herkes birşeyler söyler ama çözüm getirin deyince herkes susar...

Hacım haberlerde tutarsızlık var (Bu bir). O insan yaşlı ve kötürüm olabilir ama bu suçu cezasız kalamaz anlamına gelmez (Bu iki). Adam bal gibi kaçak su kullanmış yani kul hakkı yemiş (Bu üç). O adam kötürümse Devlet bişekilde yardım ediyor düşkünlere, hakkını arayan alıyor. Hem dediğim gibi o zaman bütün mağdurların suç işlemesi meşru olur cezalandırılmazsa, belli prosedür uygulanmıştır. Keşke olmasaydı.

Haberlerde ki tutarsızlığa gelince Mynet "45" tl'lik fatura demiş, siz "275" tl, şimdi neye itimad edelim.

Ayrıca Erbakan'ı da katmışsın araya. Haberin taraflı ve ideolojik :)

O dağdan inenlerle mücadele ediyorum diye bu ülkenin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini peşkeş çekenler, özelleştirme adı altında tüm ülkedeki KİT'leri satarak sosyal devlet anlayışını bitiren ve sağlıktan eğitime kadar bütün kurumlarımızı satarak o yaşlı vatandaş gibi milyonları bu duruma mahkûm edenler hep aynı insanlar değil midir?

Meseleyi ayırt etmek istiyorsanız herşeyi biribirine karıştırayın. Ayrıca herkes birşeyler söyler ama çözüm getirin deyince herkes susar...

Arkadaşlar dünya oyunlar üzerine kuruludur. Malesef ülkemizde de çeşitli oyunlar dönüyor bu oyunların biraz farkına varın vatan millet sakarya tamam ben işimi yaptım olmaz. @ozyol unda dediği gibi asıl olay çok farklı eğer birşeyleri görmek istiiyorsanız rortschild ları araştırın skull n bones u araştırın ve soner yalçının efendi adlı kitabını da okursanız herşey biraz daha yerine oturacaktır. kolay gelsin iyi çalışmalar.

Hacım haberlerde tutarsızlık var (Bu bir). O insan yaşlı ve kötürüm olabilir ama bu suçu cezasız kalamaz anlamına gelmez (Bu iki). Adam bal gibi kaçak su kullanmış yani kul hakkı yemiş (Bu üç). O adam kötürümse Devlet bişekilde yardım ediyor düşkünlere, hakkını arayan alıyor. Hem dediğim gibi o zaman bütün mağdurların suç işlemesi meşru olur cezalandırılmazsa, belli prosedür uygulanmıştır. Keşke olmasaydı.

Haberlerde ki tutarsızlığa gelince Mynet "45" tl'lik fatura demiş, siz "275" tl, şimdi neye itimad edelim.

Ayrıca Erbakan'ı da katmışsın araya. Haberin taraflı ve ideolojik :)

Hacım olayları tersten alıyorsun. Öncelikle durumu iyi olan bir insan kul hakkı yemek zorunda kalmaz. Ayrıca Belediyelerimiz sulara yaptığı onca zamlarla kul hakkı yemiş sayılmıyorda bu yaşlı vatandaş kul hakkı yemiş oluyor. İzmirin bir beldesinde ( adını hatırlayamadım ) 10 tonun altında su kullanan herkese suyu bedavaya sunuyor. Kim kul hakkı yiyor acaba?

Hırsızın suçu varda ona hırsızlık yaptıranların hiçmi bir suçu yok? Elbette hırsızlığı meşru görmüyorum kesinlikle karşı çıktığım bir durumdur. Ancak hırsızlıkla mücadele için hırsızlarla değil hırsızlığı yaratan koşullarla yapılmasından yanayım.

Devlet öyle bir devlet haline gelmişki gerçekten ihtiyacı olan düşkünlere yardımı bırakmış çalışabilecek durumda olanlara iş olanağı sağlayacağına bunlarıda dilenci durumuna getirmiş.

Şimdi ben soruyorum, 45 yada 245 yada 1245 liralık bir fatura olmasımı tutarsızlık yoksa onu o kötürüm haliyle nasıl ödeyeceğini bilemediği bir fatura ile başbaşa getirmek mi tutarsızlık?

Hacım olayları tersten alıyorsun. Öncelikle durumu iyi olan bir insan kul hakkı yemek zorunda kalmaz. Ayrıca Belediyelerimiz sulara yaptığı onca zamlarla kul hakkı yemiş sayılmıyorda bu yaşlı vatandaş kul hakkı yemiş oluyor. İzmirin bir beldesinde ( adını hatırlayamadım ) 10 tonun altında su kullanan herkese suyu bedavaya sunuyor. Kim kul hakkı yiyor acaba?

Hırsızın suçu varda ona hırsızlık yaptıranların hiçmi bir suçu yok? Elbette hırsızlığı meşru görmüyorum kesinlikle karşı çıktığım bir durumdur. Ancak hırsızlıkla mücadele için hırsızlarla değil hırsızlığı yaratan koşullarla yapılmasından yanayım.

Devlet öyle bir devlet haline gelmişki gerçekten ihtiyacı olan düşkünlere yardımı bırakmış çalışabilecek durumda olanlara iş olanağı sağlayacağına bunlarıda dilenci durumuna getirmiş.

Şimdi ben soruyorum, 45 yada 245 yada 1245 liralık bir fatura olmasımı tutarsızlık yoksa onu o kötürüm haliyle nasıl ödeyeceğini bilemediği bir fatura ile başbaşa getirmek mi tutarsızlık?

Arkadaşım çok güzel açıklamışssın bana söz bırakmamşsın teşekkür ederim gerçekten...

Hala haksızı savunduğunuz kanısındayım. Bende keşke olmasaydı diyorum. Ama suç işlenmişse cezası olmalı. Asıl cezası olmazsa orada bir sorun var demektir. Bir de bazı arkadaşlar var b****** elindeki balon patlasa topu hükümete atıyorlar. Su işletmesi belediye tarafından yapılır. Bu ücreti de belediye belirler. Ücretlerin belirlenmesindeki esas belediye ye ne kadara mal olduğu üzerindendir. Öyle kolay da bir hizmet değildir.

İsteyen incelesin, örnek bir su faturalama yöntemi;

link:

Please register to see this content.

Hala haksızı savunduğunuz kanısındayım. Bende keşke olmasaydı diyorum. Ama suç işlenmişse cezası olmalı. Asıl cezası olmazsa orada bir sorun var demektir. Bir de bazı arkadaşlar var b****** elindeki balon patlasa topu hükümete atıyorlar. Su işletmesi belediye tarafından yapılır. Bu ücreti de belediye belirler. Ücretlerin belirlenmesindeki esas belediye ye ne kadara mal olduğu üzerindendir. Öyle kolay da bir hizmet değildir.

İsteyen incelesin, örnek bir su faturalama yöntemi;

link:

kardeş sosyal devlet ilkesi diye birşey var önemli olan insandır o şeylerin maliyeti ne kadar olursa olsun kimin vergileri ile oluyor sanki, kendine bakamıyacak durumdakilere devletin bakması lazım, bunu yapmıyor ve ceza veriyorsa bu durumda suçlu olan parayı ödeyemeyen adam değil yapmakla yükümlü olduğu işleri yapmıyan devlettir.

Türkiye'nin adalet bakanı avrupa ülkelerinden birine gitmiş , denizle hiçbir bağlantısı olmayan fakat denizcilik bakanlığı olan bir avrupa ülkesi

-sormuş ne iştir denizle bir bağlantınız yok denizcilik bakanlığınız var demiş.

ve şöyle bir cevap almış

-sizdede adalet yok ama adalet bakanlığı var.

bence geciken adalet adalet değildir. herkese eşit olmayan adalet adalet değildir. avrupa birliği, insan hakları ya mağdur olanlar onları yeterince insan yerine koyuyor muyuz? ve uzar gider....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...