Jump to content

Windows 7 Den İlk Hata

mucit41

Recommended Posts

Windows 7: Final sürümde keşfedilen hata!

Çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 7'nin ilk hatası daha piyasaya sürülmeden ortaya çıktı.

Daha tamamlanır tamamlanmaz testçiler Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 7'de (RTM) bulunan olası bir hatadan bahsetmeye başladı. 27 yaşındaki ABD'li Ryan Price web günlüğünde CheckDisk uygulamasının anormal bellek tüketimini gösteriyor.

Windows ile beraber gelen disk denetleme aracı CheckDisk, (chkdsk.exe) Microsoft'a has dosya sistemlerindeki tutarsızlıkları denetleyen ve mevcut hataları gideren bir program. Price, programla yaptığı bazı test denemelerinde sistemin aşırı derecede yavaşladığını ve hatta çökmeye kadar gittiğini gözlemledi.

Windows Görev Yöneticisi ile yaptığımız kontrolde chkdsk.exe'nin test sistemizdeki 1 GB'lık RAM'in 522 MB'ını sadece kendine tahsis ettiğini gördük. Gerçi testimizde sistem çökmedi; fakat geriye kalan RAM miktarıyla üretken bir biçimde çalışmak imkansızdı.

Kaynak bilgifeneri

tipik bir chiponline yazısı.

beni etkilemedi şahsen.

karşı propaganda olma ihtimali de var.

Bana da pek inandırıcı gelmedi Bizim arkadaş Windows 7 Ultimate satın alıp yükledi, o çok hızlı ve bilgisayarı hiç kastıgını görmedim. Final sürümünün böyle bir hata vereceği kanısında değilim.

kaynağı olmayan yazılar asılsızdır ,kaynak belirtin boşuna kirlilik oluşturmayın gezince formu baya çöplüğe döndüğünü görmek etkiledi desem yalan olur ortalama 18 17 yaş bunalımı eğlimi sivilcelerini saymassa eğer vatandaş

kaynağı olmayan yazılar asılsızdır ,kaynak belirtin boşuna kirlilik oluşturmayın gezince formu baya çöplüğe döndüğünü görmek etkiledi desem yalan olur ortalama 18 17 yaş bunalımı eğlimi sivilcelerini saymassa eğer vatandaş

Kaynaga gerek yok az once denedim 60mb dan başlıyor surekkli artıyor 250mb a cıkdı benimki dahada cıkıyor ama chkdsk işlemi bitiriyor hiç fark etmemiştim doğru bir yazı

Bu yazıya kesin gözüyle bakmasamda olma ihtimali yüksek gözüyle bakıyorum. bu konu benim daha öncede dikkatimi çekti yazıyı okuduktan sonrada baktım rami çok fazla kullanıyor. şu anda sistemde utorrent ve mozilla çalışıyor harcanan ram miktarı 1.06Gb olarak görünüyor. hizmetlerden kullanılan ramlare baktığımda 200kb mozilla geri kalanı 77 java 22 explorer geri kalanları toplasam 100kb etmez görünürde 400kb ram kullanımı var performansta ise kullanılan ram 1.06Gb diyor. sistemde virüs trojen vb türevler mevcut değil. ram kullanımı bana saçma geldiği için yazılan yazı doğru olma olasılığı yüksek. bir ara sizde kontrol edin.

Konu ile alakalı başaka yerlerde yapılan yorumlar:

"dün windows 7 ultimate yükledim, bilgisayarda herhangi birşeyle uğraşmıyorken ram kullanımı %65 lerde, oyun filan açtım mı 90ları görüyor"

"Windows 7 için bence asgari 2gb ram olmalı keza boşta iken bile ortalama 500-600mb ram kullanıyo birde oyun oynarsanız 1gb tamamını bile kullanabilir "

ekranalnts2.jpg

"Aslında windows 7 pil ve Ram yeme konusunda vistadan çok çok daha iyi olduğu söyleniyor.Microsoft yaptığı açıklamada bu 2 unsur üzerinde iyileştirmeler yaptığını açıkladı"

"bugün windows 7 64 bit kurdum ve pc biraz kasma oluyordu görev yönetisinden baktığımda cpu yu yüzde 20 filan yiyor ram i ise 600-700 mb yiyor . "

Bu yazıya kesin gözüyle bakmasamda olma ihtimali yüksek gözüyle bakıyorum. bu konu benim daha öncede dikkatimi çekti yazıyı okuduktan sonrada baktım rami çok fazla kullanıyor. şu anda sistemde utorrent ve mozilla çalışıyor harcanan ram miktarı 1.06Gb olarak görünüyor. hizmetlerden kullanılan ramlare baktığımda 200kb mozilla geri kalanı 77 java 22 explorer geri kalanları toplasam 100kb etmez görünürde 400kb ram kullanımı var performansta ise kullanılan ram 1.06Gb diyor. sistemde virüs trojen vb türevler mevcut değil. ram kullanımı bana saçma geldiği için yazılan yazı doğru olma olasılığı yüksek. bir ara sizde kontrol edin.

Arkadaşlar yazıyı amuda kalkıp falanmı okuyorsunuz hadi yazıyı yanlış anladınız mozillanın 200kb kullandıgını omru boyumca gormedim yada bu arkadaş kb mb gb kavramalrını bilmiyor yada windowsun bitlocker netbios rpc sunucusu internet ag hizmetleri vs.. kullandıgını bilmiyor ama buraya yorum yapıyor super hayatında araba gormemiş car show furalarında demec veriyor sanki :) Yazıyı birdaha okuyup oyle yorum yapsanız arkadaşlar yazıyı okuyuın denem yapın sonra yorum bole acaip yorumlara laf atmadan duramadım ne yapiim

Ben windows 7 ilk çıktığında indirip kurmuştum 1024 ramla hiçbir işlem yapmama rağmen görev yöneticisine baktığımda 400 ve hatta 500 lü rakkamları gördüm ekran kartım fx 5500 harici olmasına rağmen,birde bir başka işlem yapsaydım acaba daha neler görecektim.Şuan xp kullanıyorum 1024 ram onboard ekran kartımla sd değer 428 görünüyor.

Ben windows 7 ilk çıktığında indirip kurmuştum 1024 ramla hiçbir işlem yapmama rağmen görev yöneticisine baktığımda 400 ve hatta 500 lü rakkamları gördüm ekran kartım fx 5500 harici olmasına rağmen,birde bir başka işlem yapsaydım acaba daha neler görecektim.Şuan xp kullanıyorum 1024 ram onboard ekran kartımla sd değer 428 görünüyor.

Buyur burdan yok, tamamda konu win7 nin bellek harcaması değil bakın kardeşlerim windows 7 kullanalar once gırev yoneticisini acın sonra çalıştıra cmd yazıp enter a basın dos penceresine chkdsk surucunuz /f yazın o işlem yaparken gorev yoneticinizdeki chkdsk.exe nin ne kadar belek yediğine bakın konu bu.

Windows 7 kullanıyorsunuz ama boşa sizinki. Kullanmadığın ram senin değildir arkadaşım. Bırak kullansın rami meraza mı ******üreceksin. Hem sen ne karışıyorsun 7 nin kullandığı ram. Çalışmasında bir aksaklık var mı ona bak. Rami fazla kullanması o işletim sisteminin kötü olduğunu göstermez ki. Rami kullanmayınca ne olacak ki sanki.

Madem az ram kullansın istiyorsunuz takın pcnize 8 gb ram. yükleyin 32 bit işletim sistemi. daima ramin yarıdan fazlası boş dursun ya da kullanılmasın. Kullanılmayan ram sizin değildir. Anlayın artık.

Ayrıca başlıktaki haber en az altı aylık. Bu hata düzeltileli aylar oldu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...