Jump to content

öğrenciye Yapılan Haksızlık..ne Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

bu hakkın degıl bunu anlamıyormusun tamam sen boyle dusunuyorsan buyur o zaman ugras adam senı bu sekılde kitler ıste raporunuda 7 gun ıcınde vermemıssen zaten bıtmıssındır BIZ ANLIYORUZ PEKI SEN SUAN %80 SINIFTA KALCAGINI ANLIYORMUSUN?

kalmıcam..

bizim okul öle bir okul , başından beri diyorum bu lafı..

Burada suç dediniz ,dilekçe dediniz..Bunlar bizim okula ters gelen şeyler..kimse uğraşmaz bunlarla..

Ben okula gitmediğim zaman, bana hocanın teki niye gelmedin diye sorduğunda cevabım ne oluyordu biliyor musun ?

''arkadaşımla manitamın evine gittik..oturduk..sohbet koyuydu işte ,gelemedim bende''

hocanın verdiği cevap ne biliyor musun ?

forum kurallarına aykırı olduğu için sölemeyim istersen ?...

sizde diyorsunuz , ne diye devamsızlık yaptın , keyfi miydi..

Gerçekte keyfi olmasada, hocaya ben keyfi diyorum..aldığım cevaptada doğru olanı sölediğimi düşünüyorum..

İllaki bunları sölemek zorunda bırakmayın...

Bizim okul böle bir okul!

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Sen keyfi 18.5 gün kaçmışsın müdür yardımcısıda 1.5 gün keyfinden eklese ne olurki sanki onunda keyif hakkı dimi...

harıka cevap....

valla oyle bı okulsa ne dert edıyorsunkı SENE SONUNDA GORURSUN NE OLCAGINI ALLAH ALLAH YAA o zaman neyın derdını yapıyorsunkı kardesım gıt o zaman onu dedıgın hocaya dekı FORUM KURALLARIDA BURDA BANA IZIN VERMIYOR!!sana yapsın bır guzellık HAKSIZMIYIM????

tabiki bu ülkenin bir okulu..ama öğretmenleri sanki bu ülkeden değil..

öle bir öğreticidende böle bir öğrenci çıkıyor işte :)

o zaman senı anlayan hocalara kos ve yardım dılen

ayrıca onlarında bazı konularda ınsıyatıflerı var bılıyormusun MESELA SENI 4 GUN 1 DK GEC GELDI VE BEN ONU GEC YAZDIM DEDIRTEBILIR ARKADAS OLAN HOCALARINA O ZAMAN NE YAPCAN?

pff....

arkadaşlar anlamıyormusunuz siz..

20 gün devamsızlık hakkı var herkesin..ister 19 gün yaparım , ister 10 gün..

yaw sanane bundan..sen adam gibi yoklamanı al , yeter bana !

bu kuralın suçu var mıdır ?

suçu varsa o zaman , neredeyse bütün öğrenciler suçu işlemişltir..En aızndan benim tanıdığım bütün arkadaşlarım işledi..

suçu nedir öğrenebilir miyim ?

Bak Şimdi Bu Zihniyetle Sen Milli Eğitime Gidersen Milli Eğitim Bakanı Baban Olsa Kalman İçin Elinden Geleni Yapar Bak Bakayım Bende Lise Öğrencisiyim Benide Bazen Okul Sıkıyor Bende Matematikden Nefret Ediyorum Bende Arkadaşlarımla Kafeye Sinemaya Gitmeyi Seviyorum Bende Lise 1de Az Daha Kalıyordum + Şunuda Belirteyim Babam Ozaman Benim Okuduğum Lisede Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Olarak Çalışıyordu Tüm Öğretmenler Babamı Beni Tanıyordu ki Düşün Kalıyordum Bunun Sebebi Ölümden Döndüm Hastalığım Yüzünden Allaha Şükür Şimdi Çok İyiyim Toplamda 20 25 Gün Civarı Devamsızlık Yaptım Lise 1de Tedavi Olduğum Doktordan Muayeneden Sonra Raporumu Aldım Belirtilen Gün İçerisinde Kendim İlgili Müdür Yardımcısına Verdim Kendim Gelemediysemde Babama verdim Kendisi Verdi Lise 2deyim Şuanda Bak Bakalım Devamsızlık Günlerime ;

Bak Bakayım Notlarıma ;

Please register to see this content.

Bende Arkadaşlarımla Kafeye Pizzacıya Sinemaya Gittim Öğlenciyim Okul Çıkışı Anlaşıp Gidiyorduk Sen Akıllı Çıktın Tüm Öğrencilerin Arasından Ne Güzel 19 Gün Yaparım Sonra Full Time Gelirm Hesabı Yap,

Devamsızlık Listesine Baktı İsen 2 Tane Ö Y Var 1.sinin Sebebi Yağmur Çok Şiddetli Yağıyordu O Günde 3 Dersdi Gitmedim, 2. Sebebi Beden Dersi İçin Kıyafetimi Servisde Unuttum Öğretmen Yok Yazdı Ha İstesem Gider İzin Belgeside Alırdım Ama Gitmedim Beni Yok Yazan Öğretmende Tanır Tanır Yani Babamı 3. İse O Gün Sabah Hastaneye Gittim Dönüşte Babamla Geldik Gece Yıldırımdan Modemim Yanmıştı Gel Dedim 10 15 DK Derse Geç Girivereyim Modem Bakalım Bilgisayarcıdan Snra Gittim Okula Aldım Geç Kağıdımı O Gün Yok Yazılmadım Devamsızlıkdan Sayılmadı Neyse Böyle Bir Zihniyete Ne Anlatsan Fayda Etmez..

Ama şunu unutmaki Hiç Bir Öğretmen Durduk Yere Öğrenciye Kıl Olmaz.

o zaman senı anlayan hocalara kos ve yardım dılen

ayrıca onlarında bazı konularda ınsıyatıflerı var bılıyormusun MESELA SENI 4 GUN 1 DK GEC GELDI VE BEN ONU GEC YAZDIM DEDIRTEBILIR ARKADAS OLAN HOCALARINA O ZAMAN NE YAPCAN?

öğrenciler ?

öğrencilere birşey demiyecek mi , onları hesaba katmıyorsun sanırım..onlar geç gelmediğimi bilse iş olur ? :)

Bak Şimdi Bu Zihniyetle Sen Milli Eğitime Gidersen Milli Eğitim Bakanı Baban Olsa Kalman İçin Elinden Geleni Yapar Bak Bakayım Bende Lise Öğrencisiyim Benide Bazen Okul Sıkıyor Bende Matematikden Nefret Ediyorum Bende Arkadaşlarımla Kafeye Sinemaya Gitmeyi Seviyorum Bende Lise 1de Az Daha Kalıyordum + Şunuda Belirteyim Babam Ozaman Benim Okuduğum Lisede Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Olarak Çalışıyordu Tüm Öğretmenler Babamı Beni Tanıyordu ki Düşün Kalıyordum Bunun Sebebi Ölümden Döndüm Hastalığım Yüzünden Allaha Şükür Şimdi Çok İyiyim Toplamda 20 25 Gün Civarı Devamsızlık Yaptım Lise 1de Tedavi Olduğum Doktordan Muayeneden Sonra Raporumu Aldım Belirtilen Gün İçerisinde Kendim İlgili Müdür Yardımcısına Verdim Kendim Gelemediysemde Babama verdim Kendisi Verdi Lise 2deyim Şuanda Bak Bakalım Devamsızlık Günlerime ;

Bak Bakayım Notlarıma ;

Please register to see this content.

Bende Arkadaşlarımla Kafeye Pizzacıya Sinemaya Gittim Öğlenciyim Okul Çıkışı Anlaşıp Gidiyorduk Sen Akıllı Çıktın Tüm Öğrencilerin Arasından Ne Güzel 19 Gün Yaparım Sonra Full Time Gelirm Hesabı Yap,

Devamsızlık Listesine Baktı İsen 2 Tane Ö Y Var 1.sinin Sebebi Yağmur Çok Şiddetli Yağıyordu O Günde 3 Dersdi Gitmedim, 2. Sebebi Beden Dersi İçin Kıyafetimi Servisde Unuttum Öğretmen Yok Yazdı Ha İstesem Gider İzin Belgeside Alırdım Ama Gitmedim Beni Yok Yazan Öğretmende Tanır Tanır Yani Babamı 3. İse O Gün Sabah Hastaneye Gittim Dönüşte Babamla Geldik Gece Yıldırımdan Modemim Yanmıştı Gel Dedim 10 15 DK Derse Geç Girivereyim Modem Bakalım Bilgisayarcıdan Snra Gittim Okula Aldım Geç Kağıdımı O Gün Yok Yazılmadım Devamsızlıkdan Sayılmadı Neyse Böyle Bir Zihniyete Ne Anlatsan Fayda Etmez..

Ama şunu unutmaki Hiç Bir Öğretmen Durduk Yere Öğrenciye Kıl Olmaz.

akıllı ogrencılerde cıkıyormus demekkı..

ogrencılermı?YA HALA ANLAMADINMI MILLI EGITIMDE OGRETMEN KISMI OGRENCIYE DAHA BASKINDIR!!!

biz hep böle konuşucaz sanırım..siz bana yol göstermek yerine , eleştiri yapın..

belki sabahleyin kalktığımda okurum...yanlız şunu söleyim , yeterince sölediniz zaten bazı şeyleri..

onları sölemeyin dicemde , yine onları sölüceksiniz..

neyse iyi gecelr.

biz hep böle konuşucaz sanırım..siz bana yol göstermek yerine , eleştiri yapın..

belki sabahleyin kalktığımda okurum...yanlız şunu söleyim , yeterince sölediniz zaten bazı şeyleri..

onları sölemeyin dicemde , yine onları sölüceksiniz..

neyse iyi gecelr.

gerceklere hosgeldın ıyı geceler

Ne dememizi istiyosun ki?

Biz ne bakan,ne müdür ne dayetkili bir merciyiz..Sen biz sordun sana defalarca yönetmelik dedik.Bu işler hukuk işleri ve hukuk kurallarında yazan neyse olur.İstersen mahkemeye git eskaza soruşturma sonucunda bişeye ulaşırsa emsal teşkil edesin ama bilki yaptığın ve yapmak istediklerin okullarımızı ve eğitim sistemimizi ucubelikten öteye ******üremez..

Hadi iyi geceler şimdi

Sende ben ne yaptım diye bi düşün.daha devamsızlık sebeplerini yazamıyosun samimiyetine ikna edemiyosun...

Hadi kal sağlıcakla

Ha Ekden Birtek Şunu Söylemek İstiyorum Başka Ne Söylesek Boştur,

Şimdi bana kimse , sen niye 18,5 gün devamsızlık yaptın diyemez..Benim hakkım o..

Ben böle bir öğrenciyim..Gitmem ,gitmem..Sonrada full giderim..Bu kadar basit..

Suçlu olan , müdür yardımcısı..Ama siz suçu bana atıyor , 18,5 gün devamsızlık yapmasaydınız diyorsunuz..

Böyle Düşündüğüne Göre İlerisi İçin Bir Hedefinde Yoktur Eminim Ozaman Neden Okuyorsunki ? Lise Mevzunu Olmanın Sana Sadece Bir Ehliyetten Başka Faydası Olamayacak Bundan Emin Olabilirsin Var Öyle Abilerim Lise Mevzunu.

O müdür yardımcısına ben teşekkür ediyorum.Eline sağlık.Senin gibi büyüğünü küçüğünü bilmeyen birinni okulda kalması sakıncalı bence.

Gitte dünyanın ne olduğunu bir gör.Sana göre herkes suçlu.Sen sütten çıkmış ak kaşıksın.Eğer bir öğretmen veya idareci öğrencisine inanırsa onu daima kollar.Yaptığı hataları bağışlar.Ama senin gibi olursa 20 günü buldu mu güle güle der...

hemen ilgili şube müdürüne gidiyorsun; durumu anlatıyorsun il milli eğitimde baktın tadı yok hemen ilçede isen kaymakama yoksa ilde milli eğitime bakan vali yardımcısına çıkıyorsun baktın iş uzuyor vali ve bakanlık müsteşarına kadar yolun var ....

derdini söyleyenide yargılamak da moda oldu galiba ..

..20 gün devamsızlık hak değildir.Öğrencinin rapor alamayacağı durumlar için zorunlu hallerde kullansın diye veriliyor..

Alkışlıyorum seni yağmuradam; '20 gün devamsızlık hak değildir' derken çok haklısın. Ama çocuklar bunu bir türlü anlayamıyorlar. Nasıl hakki bu öğrenciye zarar veriyor, okuldan soğumasına ve derslerden geri kalmasına yol açıyor. Oysaki hak, verilen kişiye fayda sağlar, onu ilerletir ve mutlu kılar.

Ben oğluma 5 senedir(4. sınıfta,.. Hazırlıkla beraber 5 sene..) bunu anlatamadım. 'Baba 20 gün hakkımı kullanıyorum' diyor. Bende ona 'Oğlum o hak değil, okulun sana ve senin devamsızlığına tahammülünün son sınırı. Hem sen okula gitmeyerek bir kazanç sağlamıyorsun tersine kayıbın oluyor. Oysa insanlar haklarını kullandıklarında birşeyler kazanırlar vb.' gibi senelerdir anlata anlata dilimde tüy bitti. Neyseki notları fena değil ve iki-üç ay sonra bu dertlerde sona erecek(Elbette yeni dertler sıraya girdi ve bekliyor. Üniversteye hazırlık ve üniverste..).

Gelelim formumuzun dertli delikanlısına. Çocuğum(Çocuğumdan küçüksün büyük ihtimalle. Hoş gör çocuğum ifadesini kullandığım için), hemen telaşlanıp kendini harap etme. Bazan hocalar/okul yöneticileri öğrencileri korkutmak ve onları kendilerince "hizaya getirmek" amacıyla bu tür oyunlara başvurabiliyorlar. Yani 20 gün sınırının aşılmadığını bildikleri halde sana aşıldı diyebilirler fakat dönem sonunda doğru gün sayısını resmileştirirler; devamsılıktan sınıfta bırakmazlar. Ama yine sen işi sağlama almak için okula babanı-anneni yollayabilirsin. Bir yanlışlık varsa zaten ebeveynlerinin okul müdürüyle gireceği diyologla bu çözülecektir. Hatta kayıtlarda şu veya bu sebeple gerçekten 20 gün aşılmış görünse bile ebeveynlerinin okul yönetimiyle yapacağı görüşmelerden sonra bu dahi düzeltilir. Bundan hiç kuşkun olmasın.

Gözlerinden öper, başarlar dilerim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...