Jump to content

öğrenciye Yapılan Haksızlık..ne Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

al işte..yaw sanane benim 1 yıl kaldığımdan..

ortada bana yapılan bir haksızlık var..haksızlık nedir ?

hocanın raporlu olduğum zamanlarda yok yazması..

Haksızlık budur..

Benim ne yediğim , ne içtiğim , ne yaptığım seni ilgilendirir mi ?

ilgilendirmez..

konuyla alakası var mı ?

yok..

bu sabıka değil ya , bir sene sınıfta kalmış bu öğrenci adam olmaz ...

Böle birşey anca senin gibilerin gözünde olabilir..Anlamıyorsun beni ama bu bir gerçek..

O sıraların önünde dersi anlatmayan hoca olduktan sonra , o sıralardan adam çıkmaz..

Bunu da , o dersi anlatan , o güvendiğiniz ''adamlar'' a gidip söle..Benim gibiler seni ciddiye almaz :@

olumsuz birşey olduğunda hoca yaptı olumlu birşey olduğunda ben yaptım ne ala memleket.bu devlet her öğrenciye binlerce lira masraf yapıyor.devamsızlık hakkı diye birşeyde yoktur.sadece zorunlu durumlarda kullanılması için verilmiştir.istismar edilmekte cafelerde kahvelerde gezmek için verilmemiştir.bende öğretmenim tahmin edemeyeceğin kadar da öğretmen tanıyorum.çok uğraşıpta çocuklara bişey veremediğini düşündüğü için ağlayan onlar için üzülen arkadaşlarım var.evet öğrenci isteksiz aklı dışarda sürekli, tabiki anlayamaz ama öğretmen çocuğu düşündüğü için üzülmekte.keşke sizler kendinizi okadar düşünseniz.e-okuldan devamsızlıklarınızı görüyorsunuz.o güne gelene kadar takip edip önlemini alacaktın.haa olamazmı yine de olabilir devamsızlık.ama burada sana akıl vermeye çalışan büyüklerine okadar saygısızlık yapıyorsunki sana başta yardım etmeye çalıştım ancak baktımki herkes yanlış sadece ben doğruyum havasındasın.bu şekilde doğruları bulamazsın.Yinede inşaallah durumun düzelir eğitimine devam edersin.

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply
o zaman basla kosturmaya onunde yaklasık 3 ay var.ayrıca bana okuldanmı bahsedıyorsun ben farklı 2 sehırde 5 okulda okudum o da sadece okul bana gelıp okul konusunda bılmıslık taslama dostum cunku senın sadece duyup HADI BEE dedıgın seylerı gorup gecırdım ben.yardımmı ıstıyorsun GIT ARANIN IYI OLDUGU TORPILLI BIRINI BUL UZATMA BENCE cunku sen sımdı bu ısı dıdıkledıkce o mudur yardımcısı da rahat durmayacak.hayatında gormedıgın seylerle karsılasacaksın.''aranın kotu oldugu hocanın sozlu yapıp senı bırakması,hocanın senı bıgun okulun onunde rezıl etmesı,en kucuk seyde dısıplın cezası alman vs...'' gıbı..benım senle bı alıp veremedıgım yok ama unutma %80 HAKSIZ VE 1-0 GERIDEN BASLIYORSUN ınsallah kurtulursun..

işin iyisi burada ya..

o müdür yardımcısı bir hafta sonra gidecek okuldan..başka bir yere...

torpille değilde , hocalarla konuşsam ?

inşallah bir sorun çıkartmazlar..yaw bir de diyorum ya, tek bana değil bu yaptığı şey..bazı arkadaşlarda öle..hepsine fırça atıp , göndermiş..

devamsızlığını düşürmemiş

ama ben ona da gidecem..bana fırça atacak tahminimce..ondan sonrada baş müdür yardımcısına şikayetimle beraber gidecem..

olumsuz birşey olduğunda hoca yaptı olumlu birşey olduğunda ben yaptım ne ala memleket.bu devlet her öğrenciye binlerce lira masraf yapıyor.devamsızlık hakkı diye birşeyde yoktur.sadece zorunlu durumlarda kullanılması için verilmiştir.istismar edilmekte cafelerde kahvelerde gezmek için verilmemiştir.bende öğretmenim tahmin edemeyeceğin kadar da öğretmen tanıyorum.çok uğraşıpta çocuklara bişey veremediğini düşündüğü için ağlayan onlar için üzülen arkadaşlarım var.evet öğrenci isteksiz aklı dışarda sürekli, tabiki anlayamaz ama öğretmen çocuğu düşündüğü için üzülmekte.keşke sizler kendinizi okadar düşünseniz.e-okuldan devamsızlıklarınızı görüyorsunuz.o güne gelene kadar takip edip önlemini alacaktın.haa olamazmı yine de olabilir devamsızlık.ama burada sana akıl vermeye çalışan büyüklerine okadar saygısızlık yapıyorsunki sana başta yardım etmeye çalıştım ancak baktımki herkes yanlış sadece ben doğruyum havasındasın.bu şekilde doğruları bulamazsın.Yinede inşaallah durumun düzelir eğitimine devam edersin.

peki bana benim doğrularımı,yanlışlarımı ve diğer kişilerin doğrularının yanlışlarını söler misin ?

bende istiyorum bana eğitim,öğretim verir mesini..istemiyor muyum sanıyorsunuz ?

bana da gelsin hoca dersi anlatsın, eğitimi anlatsın..Ama anlatan yok ki..

Öle bir okul , anlatabildim inşallah..

ınsallah anlar hocam ne dıyım sankı yaptıgı devamsızlıgı hakkıyla yapmıs gıbı SANANE falan da dıyebılıyor yaa acıkcası bence ya konunun baslıgını degıstırsın yada konu kapansın cunku bu arkadasın gormek ıstemedıgı detayları ONEMSIZ sayıp sallamamak gıbı bı huyu var sanırım.egerkı hasta olsan ve harcasan bunu mudur yardımcısına ınandırsan zaten kurtarırdın kendını ANLADINMI SIMDI NEDEN CAFEDE KAHVEDE OLMANIN YANLISLIGINDAN BAHSETTIGIMIZI?

peki bana benim doğrularımı,yanlışlarımı ve diğer kişilerin doğrularının yanlışlarını söler misin ?

bende istiyorum bana eğitim,öğretim verir mesini..istemiyor muyum sanıyorsunuz ?

bana da gelsin hoca dersi anlatsın, eğitimi anlatsın..Ama anlatan yok ki..

Öle bir okul , anlatabildim inşallah..

Senin yanlışın sana yol göstermek isteyenlere asi gelmen. Bizim suçumuz ise sana yol göstermek. Anlayan anladı.

Senin yanlışın sana yol göstermek isteyenlere asi gelmen. Bizim suçumuz ise sana yol göstermek. Anlayan anladı.

yok göstermenizi istedim..

Karşımda yol gösteren değilde , sen suçlusun..okulu bırakman lazım..

sen zaten sınıfta kalmışsın..sen okuyamazsın..sen yapamaz ,e demezsin...

gibi mesajlarınız daha çok dikkat edersen..

anlayan anladı :D

Benim Babam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Çalışmakda Dediğine Göre Rapor Verdiğin Halde Öğretmen Unuttu Falan Filan, Raporunu 7 Gün İçerisinde Vermek Zorundasın Eğerki 7 Günden Sonra Rapor Verdi isen Ya Kabul Edilmez Yada Geçersiz Sayılır, Eğer Zamanında Raporunu Teslim Etti isen ve Okul Müdürlüğü Görevini Yapmamış ise İlçe Milli Eğitim Bakanlığına Durumu İza Edecek Bir Dilekçe Yaz Baban İle Git Sana Orada Yardımcı Olurlar Bu Arada Unutma ki O 20 Gün Devamsızlık Hakkını Sana Verilen Kurallar Çerçevesinde Kullanmalıydın Yağmur Yağdı Falan Olabilir Neyse Ama Kafe Yok Arkadaş Ben Gezmiyormuyum ? Bende Aynısını Yapıyorum Ama Okuldan Sonra, Umarım Sorun Hallolur İyi Günler.

ya okula gitmeme sebebim önemli değil..

Kardeşim bana 20gün vermişlermi , devamsızlık hakkı ?

VERMİŞLER..

Şimdi bana kimse , sen niye 18,5 gün devamsızlık yaptın diyemez..Benim hakkım o..

Ben böle bir öğrenciyim..Gitmem ,gitmem..Sonrada full giderim..Bu kadar basit..

Suçlu olan , müdür yardımcısı..Ama siz suçu bana atıyor , 18,5 gün devamsızlık yapmasaydınız diyorsunuz..

BEN ANLAMIYORUM BUNU...

ALTINCI KISIM

Geç Gelme, Devam-Devamsızlık

Geç Gelme

Madde 39 — Okula zamanında gelmeyen öğrenciler derslere alınır. Birinci ders saati dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli, ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

Devam-Devamsızlık

Madde 40 — Öğrenciler, okula devam etmek zorundadır. Öğrencilerin devamsızlıkları hesaplanırken normal öğretim yapılan okullarda sabah ve öğleden sonraki süreler yarımşar gün, ikili öğretim yapılan okullarda bu süreler bir gün sayılır.

Devamsızlığı bulunan öğrencilerle ilgili olarak aşağıdaki hükümler doğrultusunda işlem yapılır;

a) İlk derse girmeyenler ile ilk derse girdiği hâlde arada bir veya daha fazla derse girmeyen öğrencilerin devamsızlığı yarım gün sayılır. Devamsızlık hesaplanırken iki yarım gün bir gün kabul edilir.

B) Ders yılı içinde toplam 20 gün okula özürsüz olarak devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

c) Özürlü ve özürsüz devamsızlıklar ile okul yönetimince verilen izinlerin toplamı 45 günü aşamaz. Ancak özrün, resmî bir makamdan alınacak belgeyle belgelendirilmesi hâlinde özrü takip eden 7 iş günü içinde bildirmek ve özrün bitimini izleyen 7 iş günü içinde de belgelendirerek okul yönetimine verilmesi zorunludur. Ancak kaza, ölüm, doğal afet, yangın, sağlık kurulu raporuna dayalı uzun süreli tedavi gerektiren hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi durumlarda bu süre okul yönetimince belirlenir. (RG.19/10/2005-25971)

d) Doğal afet, yangın, sağlık kurulu ya da heyet raporuna dayalı hastalık, göz altına alınma ve tutuklanma gibi nedenlerle okula devam edemeyen öğrenciler;

1) İki dönem notu almış bulunmak,

2) Özrünü belgelendirmek

kaydıyla devam süresini dolduran öğrenciler gibi işleme tâbi tutulur.

e) Yurt içinde ve yurt dışında, bilim, tiyatro, spor, müzik, folklor, beceri yarışması ve benzeri eğitici-kültürel faaliyetlere ve bunların hazırlık çalışmalarına katılan öğrenciler, okula devam edemedikleri süre için izinli sayılır ve bu süre devamsızlıktan sayılmaz. Yurt içindeki faaliyetlere katılan öğrencilere il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince, yurt dışındaki faaliyetlere katılan öğrencilere ise mahallin mülkî idarî amirliklerince izin verilir. Bu öğrencilerin başarı durumlarının belirlenebilmesi için iki dönem notu almış olmaları gerekir.

f) Yetiştirme programlarına devam zorunludur. Yetiştirme programlarına devam etmek zorunda oldukları toplam ders saatinin özürlü ve özürsüz olarak altıda biri kadar devam etmeyen öğrenciler, notları ne olursa olsun başarısız sayılır.

3 defa sordum ama cevap alamadım.bu seneki devamsızlıklarının sebebi neydi?

dostum bekleme bence daha cok beklersın :D

kardeşim sen ne öğrenci imişin be senin gibi öğrencileri ben öğretmen olsam okula almam o kadar devamsızlık yap sonra ağla

bi atasözü verdır akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye

başta düşünecektin

aynen valla helede herseyde bu kadar BEN HAKLIYIM SIZENE falan dıyeceksen harbıden bızene yardım edende kabahat buyur kendı ısını hallet

Benim Babam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Çalışmakda Dediğine Göre Rapor Verdiğin Halde Öğretmen Unuttu Falan Filan, Raporunu 7 Gün İçerisinde Vermek Zorundasın Eğerki 7 Günden Sonra Rapor Verdi isen Ya Kabul Edilmez Yada Geçersiz Sayılır, Eğer Zamanında Raporunu Teslim Etti isen ve Okul Müdürlüğü Görevini Yapmamış ise İlçe Milli Eğitim Bakanlığına Durumu İza Edecek Bir Dilekçe Yaz Baban İle Git Sana Orada Yardımcı Olurlar Bu Arada Unutma ki O 20 Gün Devamsızlık Hakkını Sana Verilen Kurallar Çerçevesinde Kullanmalıydın Yağmur Yağdı Falan Olabilir Neyse Ama Kafe Yok Arkadaş Ben Gezmiyormuyum ? Bende Aynısını Yapıyorum Ama Okuldan Sonra, Umarım Sorun Hallolur İyi Günler.

bu kuralın suçu var mıdır ?

suçu varsa o zaman , neredeyse bütün öğrenciler suçu işlemişltir..En aızndan benim tanıdığım bütün arkadaşlarım işledi..

suçu nedir öğrenebilir miyim ?

pff....

arkadaşlar anlamıyormusunuz siz..

20 gün devamsızlık hakkı var herkesin..ister 19 gün yaparım , ister 10 gün..

yaw sanane bundan..sen adam gibi yoklamanı al , yeter bana !

bu hakkın degıl bunu anlamıyormusun tamam sen boyle dusunuyorsan buyur o zaman ugras adam senı bu sekılde kitler ıste raporunuda 7 gun ıcınde vermemıssen zaten bıtmıssındır BIZ ANLIYORUZ PEKI SEN SUAN %80 SINIFTA KALCAGINI ANLIYORMUSUN?

ayrıca farkındamısın AMAN BENIM ARKADASLARIMDA YAPTI TEK SUCLU BEN DEGILIM havasındasın!baskası senı kurtarmıcak sanane baskasından hatasından sucundan sen kendı sucuna ısıne bak allah allah yaa

Sende adam gibi okuluna git kardeşim...Keyfi devamsızlık yapıpda sonra vay benim hakkım diyemezsin.

ben 20günü geçmedim...hoca keyfi olarak benim devamsızlıklarımı kafasına göre iş yaparsa , ben o hocaya birşey yaparım..

benim hakkımı yiyior...!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...