Jump to content

öğrenciye Yapılan Haksızlık..ne Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

kafe gezdım flen diyordu işe agırlık basmaya başladı. çeviriyor konuyu kendi istediği yere keyfi tabi işine geldiği gibi görmek keyfi değilmi bu konuyu kapata bilecek bi mod arakdaşımız varsa çok mmuteşekkir olurum :D

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply
devamsızlık 18,5 gün olmuş, dikkat ediyorum diyorsun. Dikkat ettiğin halde mi 19 gün devamsızlığın var ?

katılıyorum!!

Arkadaşım 18.5 gün olana kadar niye dikkat etmedin :( Artık yapacak birşey yok çözüm yolu arıyacaksın.Bence ilgili milli eğitim bakanlığına dilekçe yaz belki cevap verir gelir bakarlar duruma ama bir öğrenci ile olacağını zannetmiyorum.Diğer mağdur arkadaşlardan da imza alıp toplu bir dilekçe yazarsanız eminim milli eğitim bunu dikkate alıcaktır yani biraz uğraşman gerekiyor.

saygılar...

sanmıyorumkı dıkkate alsınlar cunku sonucta OGRENCI VS MUDUR YARDIMCISI :)

ya okula gitmeme sebebim önemli değil..

Kardeşim bana 20gün vermişlermi , devamsızlık hakkı ?

VERMİŞLER..

Şimdi bana kimse , sen niye 18,5 gün devamsızlık yaptın diyemez..Benim hakkım o..

Ben böle bir öğrenciyim..Gitmem ,gitmem..Sonrada full giderim..Bu kadar basit..

Suçlu olan , müdür yardımcısı..Ama siz suçu bana atıyor , 18,5 gün devamsızlık yapmasaydınız diyorsunuz..

BEN ANLAMIYORUM BUNU...

afedersın ama sana hak verılmemıs bu HERHALDE SEN BURDA SASIRIP GECEN YILDA KALMISSIN!bu hak degıl zorunluluk halınde kullanabılecegın bı esneklıktır!yazık yaa ogrencı mılletı nasıl degısıyor..

Sen okula verdiğini söylüyorsun.Verdiğine dair delilin var mı?Şifaen vermişsen hiçbir hak iddia edemezsiniz.Ayrıca sonraki mesajında belirttiğin iddiaları ispatlamayazsanız haklı olsanız bile haksız duruma düşersiniz.

Bu arada 20 gün devamsızlık hak değildir.Öğrencinin rapor alamayacağı durumlar için zorunlu hallerde kullansın diye veriliyor.Öğrenci bunu ganimet biliyor.Sonra da bu zor duruma düşüyor.Geçen sene sınıfta kalmışsın ama akıllanmamışsınız.Hala sınırda gezen devamsızlık yapıyorsun.Ben müdürün olsam sana acımam.Direk okuldan atarım seni.Okumada gözün yoksa okulu uğraştırma.

Eğer aklım başıma geldi diyorsan bu tür iddilarla okula gitme.Git belgeni göster.Hastaneden raporun orjinalinden al ve direk okul müdürüne git.

Öğretmenlere gitme.Bu olmazsa en yakın milli eğitim müdürlüğüne git.Ve bir yanlışlık oldu de.Sakın müdür yardımcısının bana garezi var deme.

İspatın yok çünkü.2.si mimlisin zaten.İyice göze batarsın.Dediklerimi yap.Sonuç alman yüksektir.Saygılarımla

basta soyledıklerıne harfıyen katılıyorum.son soyledıklerıne de gelınce okul muduru bence bu arkadası kale almayacaktır neden dersen gecen yıl kalıp da bu yıl bu duruma dusen bır ogrencıyı kımse kolay kolay mudur yardımcısına karsı koruyamaz.baban sahıt olurmu bılmem ama sanmıyorum nıhayetınde objektıf bırı sayılmaz ve bu yuzden dostum EGERKI BI TORPİL FALAN OLMAZSA hemen bı ıs bulmaya bak..

Son 3 yıldır hep çalıştım + okudum...istanbulda bilgi işlem olarak çalıştım istanbul aydın üniversitesinde okudum.lisede bilgisyarcıda çalıştım ve okudum....Buda keyfi

seninki keyfi olabilir ,ama benim işimi görseydin anlardın keyfi olup olmadığını..nasır tutan ellerinle , nasıl klavyeye basarsın, nasıl kalemi tutarsın orasını bilemem ama..

Kardeş bizde bitirdik okulu bizimde cebimizde para yoktu ayrıyetten ben dini bir kuran kursunda bitirdim liseyi ama ben bitirdim sonuçta devamsızlık çok düşüktü 3 yada 5 fazla değil yoksa oraların ailenin hakkını ödeyemessin.

Bende lejon arkadaş gibi bilgisayrcıda falan çalıştım lisede cebimede para girdi kızlara çikolata ısmarladım neyse sen bence keyfi gitmemişsin şimdide yardım istiyorsun bence bu doğru değil.

ha birde psikolağa git yardım al derim ben aldım şahsen burda seni küçük düşürmek değil amacı yardımcı olmak saygılarımla

seninki keyfi olabilir ,ama benim işimi görseydin anlardın keyfi olup olmadığını..nasır tutan ellerinle , nasıl klavyeye basarsın, nasıl kalemi tutarsın orasını bilemem ama..

o zaman aklına başına alda okumaya bak bu kadar zorluk içinde çalışıyorsun ve hala okulun kıymetini anlamıyorsun yazık.bence burda zaman kaybetme...iyi gelceler

Saygılar...

18,5 gün gelmemişim okula..hepsini aklımda tutamam..bir kaçını sölemek gerekirse :

kimi zaman okula gitmek zor geldi..kimi zaman yağmur yağdı..kimi zaman geç kaldım hoca yok yazdı..kimi zaman kitap getirmedim , hoca dersten attı..

Kimi zaman arkadaşlarla kahvedir , kafedir dolaştık smile.gif

kimi zaman önlüğüm yoktu yok yazıldım...

bunları sen yazdın daha nasırdan bahsetme oku acık lise oku gece gunduz çalış daha kolay olur 1 sene kalmıssın bu sende kalırsan okuldan atılacaksın bıcak kemige dayandı tabi kurtulmak zordur.

al işte..yaw sanane benim 1 yıl kaldığımdan..

ortada bana yapılan bir haksızlık var..haksızlık nedir ?

hocanın raporlu olduğum zamanlarda yok yazması..

Haksızlık budur..

Benim ne yediğim , ne içtiğim , ne yaptığım seni ilgilendirir mi ?

ilgilendirmez..

konuyla alakası var mı ?

yok..

bu sabıka değil ya , bir sene sınıfta kalmış bu öğrenci adam olmaz ...

Böle birşey anca senin gibilerin gözünde olabilir..Anlamıyorsun beni ama bu bir gerçek..

O sıraların önünde dersi anlatmayan hoca olduktan sonra , o sıralardan adam çıkmaz..

Bunu da , o dersi anlatan , o güvendiğiniz ''adamlar'' a gidip söle..Benim gibiler seni ciddiye almaz :@

bıze ne ıse ve ne ıctıgın bızı ılgılendırmıyorsa dostum buyur okul orda aldıgın rapor orda mudur yardımcısı orda sende burdasın EGER ZATEN ILGILENDIRMEDIGINI DUSUNSEYDIN BIZDEN YARDIM ISTEMEZDIN.konuyla alakası warmı demıssın soylıyım VAR!neden dersen cunku egerkı sabıkalıysan zaten mudurde mudur yardımcısıda senın gozunun yasına bakmaz her turlu bırakır ve kacısın olmaz.ayrıca SORUMLULUK VERILMEZ ALINIR BUNU UNUTMA sıraların onundekı hocalar ders anlatsa da anlatmasa da sorumluluk senın ve senın onları bı sekılde alman gerekırdı..gelelım konuna bence ugrasma ve aranın ıyı oldugu bır hoca varsa bı sekılde araya sok cunku ıspatların yoksa veya varda gecersız sayılıyorsa acımazlar sana sene sonundan sonra baslarsın tornacıda falan ıse..

katılıyorum!!

sanmıyorumkı dıkkate alsınlar cunku sonucta OGRENCI VS MUDUR YARDIMCISI :)

afedersın ama sana hak verılmemıs bu HERHALDE SEN BURDA SASIRIP GECEN YILDA KALMISSIN!bu hak degıl zorunluluk halınde kullanabılecegın bı esneklıktır!yazık yaa ogrencı mılletı nasıl degısıyor..

basta soyledıklerıne harfıyen katılıyorum.son soyledıklerıne de gelınce okul muduru bence bu arkadası kale almayacaktır neden dersen gecen yıl kalıp da bu yıl bu duruma dusen bır ogrencıyı kımse kolay kolay mudur yardımcısına karsı koruyamaz.baban sahıt olurmu bılmem ama sanmıyorum nıhayetınde objektıf bırı sayılmaz ve bu yuzden dostum EGERKI BI TORPİL FALAN OLMAZSA hemen bı ıs bulmaya bak..

pff..işte şimdi moralim bozuldu çünkü haklı olabilirsin :)

bir kaç torpil var ama bu iş neden geçen sene sınıfta kaldığıma bakılıyor anlamıyorum..

Yaw sabıkalı gibi..

asıl sınıfta kalmayan öğrencide böle olacak..

Sınıfta kalmış öğrenci , akıllanmış , bazı şeyleri daha iyi anlar..Ama sen veya onlar anlamıyor sanırım ?

pff..işte şimdi moralim bozuldu çünkü haklı olabilirsin :)

bir kaç torpil var ama bu iş neden geçen sene sınıfta kaldığıma bakılıyor anlamıyorum..

Yaw sabıkalı gibi..

asıl sınıfta kalmayan öğrencide böle olacak..

Sınıfta kalmış öğrenci , akıllanmış , bazı şeyleri daha iyi anlar..Ama sen veya onlar anlamıyor sanırım ?

akıllanmıs halın 18,5 ıse gerısını dusunemıyorum

Okul bitince anlarsın okulun kıymetini sen 18.5 günü falan kardeş başkasının emrinde çalışmak nedemek anlarsın öğrenci iken çalışma ile okul bittikten sonraki çalışma arasında dünyalar fark ediyorum umarım geçersin sınıfı.

İNŞALLAH...

türkiyede herzaman dayın olacak :D 80 gun devamsızlıkla liseyi bitirdim

aslın da cevap budur :D

akıllanmıs halın 18,5 ıse gerısını dusunemıyorum

size sanırım 18,5 gün çok büyük bir şey geliyor..

okulda ki devamsızlıkların ortalaması alınsa , banko 15 gün gibi bir rakam ortaya çıkar..

aslın da cevap budur :D

size sanırım 18,5 gün çok büyük bir şey geliyor..

okulda ki devamsızlıkların ortalaması alınsa , banko 15 gün gibi bir rakam ortaya çıkar..

-aslanım ben unıversıte 3 okuyorum yanı senın gectıgın yollara asfalt doktum ben..

-ortalamanın yıne ustundesın farkındaysan ve 2 gunle kalıyorsun EGERKI SENINDE 15 GUN OLSAYDI KALMAYACAKTIN bak kendı agzınla soyluyorsun

-ayrıca cevap o degıl bence benım 25 gun devamsızlıgımda oldu lıse zamanında zorunlu olarak nedenınıde soylıyım ıstersen AMELIYAT OLDUM VE 1 AYLIK RAPORDAN DA FAZLA SURDU halıyle kullandım 25 gun oldu ama mudur yardımcısına gıttım sadece rıca ettım ADAM BAKTI VE 15 GUNE INDIRDI gecıp gıttım.anladınmı sımdı kalmanın SABIKA OLUP OLMADIGINI??

-aslanım ben unıversıte 3 okuyorum yanı senın gectıgın yollara asfalt doktum ben..

-ortalamanın yıne ustundesın farkındaysan ve 2 gunle kalıyorsun EGERKI SENINDE 15 GUN OLSAYDI KALMAYACAKTIN bak kendı agzınla soyluyorsun

-ayrıca cevap o degıl bence benım 25 gun devamsızlıgımda oldu lıse zamanında zorunlu olarak nedenınıde soylıyım ıstersen AMELIYAT OLDUM VE 1 AYLIK RAPORDAN DA FAZLA SURDU halıyle kullandım 25 gun oldu ama mudur yardımcısına gıttım sadece rıca ettım ADAM BAKTI VE 15 GUNE INDIRDI gecıp gıttım.anladınmı sımdı kalmanın SABIKA OLUP OLMADIGINI??

iyi adama denk gelmişsin sen..

her okulda benim o müdür yardımcım gibi hocalar vardır..o gibi birisine denk gelseydin , görürdün o zaman..

Arkadaşım ben bu haksızlığa boyun eğmem..Öle yada böle , devamsızlığım düşecek..

Ya bir gün düşecek , ya 2 gün yada 5 gün..

Kaybedicek hiçbir şeyim yok..

Sınıf geçme yönetmeliğinimi istiyosun?

evet ya sölemiştim üst yorumlarda..

O siteden çıktı alsam , benim konumla alakalı bir yerini..hocaya göstersem böle böle , çok güzel olurdu..

iyi adama denk gelmişsin sen..

her okulda benim o müdür yardımcım gibi hocalar vardır..o gibi birisine denk gelseydin , görürdün o zaman..

Arkadaşım ben bu haksızlığa boyun eğmem..Öle yada böle , devamsızlığım düşecek..

Ya bir gün düşecek , ya 2 gün yad a5 gün..

evet ya sölemiştim üst yorumlarda..

O siteden çıktı alsam , benim konumla alakalı bir yerini..hocaya göstersem böle böle , çok güzel olurdu..

o zaman basla kosturmaya onunde yaklasık 3 ay var.ayrıca bana okuldanmı bahsedıyorsun ben farklı 2 sehırde 5 okulda okudum o da sadece okul bana gelıp okul konusunda bılmıslık taslama dostum cunku senın sadece duyup HADI BEE dedıgın seylerı gorup gecırdım ben.yardımmı ıstıyorsun GIT ARANIN IYI OLDUGU TORPILLI BIRINI BUL UZATMA BENCE cunku sen sımdı bu ısı dıdıkledıkce o mudur yardımcısı da rahat durmayacak.hayatında gormedıgın seylerle karsılasacaksın.''aranın kotu oldugu hocanın sozlu yapıp senı bırakması,hocanın senı bıgun okulun onunde rezıl etmesı,en kucuk seyde dısıplın cezası alman vs...'' gıbı..benım senle bı alıp veremedıgım yok ama unutma %80 HAKSIZ VE 1-0 GERIDEN BASLIYORSUN ınsallah kurtulursun..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...