Jump to content

öğrenciye Yapılan Haksızlık..ne Yapabilirim ?

osman_2626

Recommended Posts

keşke attırabilsem..dediğiniz gibi bende düşünüyorum aynı şeyi(gözümüzü korkuyorlar)..

Yanlız bu iştende bir çıkar yol arıyorum..Amacım benim , hocalara söleyip , benim devamsızlığımı şöle bi 15 e falan düşürmeleri :)

olur mu olmaz mı , pazartesi günü görücem :)

Arkadaşım k.bakma yaptığım tüm yorumları geri alıyorum. :angry2: Sen hakkınla devamsızlık sorunu çözmek için uğraşıyorsun şimdide torpille devamsızlığını düşürmeye çalışıyorsun.Senin ne yapmak istediğin belli değil. Müdür yardımcısı senin devamsızlığını 15 gün yapsa sen vazgeçersin ama seneye aynı şeyi yine yaparsın.Bir sene daha kaldın geçmiş olsun.İnşallah bu sefer aklın başına gelir.

Saygılar...

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply
keşke attırabilsem..dediğiniz gibi bende düşünüyorum aynı şeyi(gözümüzü korkuyorlar)..

Yanlız bu iştende bir çıkar yol arıyorum..Amacım benim , hocalara söleyip , benim devamsızlığımı şöle bi 15 e falan düşürmeleri :)

olur mu olmaz mı , pazartesi günü görücem :)

düşürme işi çok çok zor kardeşim biliyosun geçen sene e- okula geçildi ondan baya sağlam olması lazım düşürcek kişinin çünkü hesabı soruluyo sonrdan düşürünce devamsızlığı elinde bir belge rapor vs. olmadan fazladan düşürdüğü günün hesabını veremezler

Elinde raporun var.Raporun başladığı gün ve bittiği gün tarihlidir.O günlerde raporlu oldun halde beni yok yazmışlar deyip bir dilekçe ver.Ve dilekçene raporun hastaneden alınmış aslını ekle ve okul müdürlüğüne ver.Verirken gelen evrak kaydına bunu mutlaka işlettir.Kayboldu diyemezler.Dileçeyi baban yazsınDileçe şöyle olabilir.

Falanca Okul Müdürlüğüne

Velisi olduğum ....... sınıfında ......okul numarasıyla kayıtlı .......Adınız.......... .......Soyadınız.............. raporlu olduğu tarihlerde yok yazıldığı

tarafınızca belirtilmiştir.Bu sehven yapılmış hatanın düzeltilmesini istiyorum.İligli tarihlerde raporlu olduğunu belgeleyen rapor aslı ilişiktedir.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres ................................................................................

.................................................. Ad/Soyad

................................................................................

............................................................ Tarih /İmza

Not:Mesaj ekranımız boşlukları yok sayıp adres ve ad soyadı birbirine yapıştırdığı için arasına noktalı yaptım

Arkadaşım taş devrinde yaşamıyoruz. Sizin okulda kamera yok mu? sen raporu müdür yardımcısına ******ürürken kayıt etmiştir bence babandan çok o görüntü seni kurtarır tabi varsa.

var kamera..İnşllah dediğin gibi olur..Diğer arkadaşlara nazaran suçu bende bulmamanız ve adaletli bir şekilde olaya bakmanız çok güzel..

Tebrik ediyorum..

öğrenci 20 gün devamsızlık yapmışsa kalır kardeşim.18,5 günde aklı başına mı gelir insanın?

Bizde okuduk ama adam gibi okuduk.Kimi nerden attırıyosunuz? Biz gidelim okulumuza kimileri gitsin kaytarsın devamsızlık yapsın,sonra vay benim raporum var..Olmaz kardeşim

bir üstteki sorumu cevaplarsanız , daha iyi olur..

Biz ne gibi okuyoruz kardeşim...Adam gibi okuyoruz ama başımızda böle şere..... müdür yardımcıları olduktan sonra okuyamayız..

Onu dile getiriyorum , daha anlamamışsın..İki saattir sölüyorum suç bende değil...

Ama anlamıyorsunuz ki

Beni sanırım böle klavatı aşağıda , saçı sakalı birbirine girmiş ve sorumsuz bir öğrenci olarak tahmin ediyorsunuz...Ama yanılıyorsunuz..

Gel bizim okulu gör ilk başta , sonra bu yorumu yap bence...

Okulu anlatmama gerek var mı , yoksa tahmin edebiliyor musunuz ?

arkadaşım sen olayı kafnda çözmüşsün saten daha ne actn ki burayı düşüreyimde gene devamsızlık hakkım olsun okulun daha başı ne benim hakkım diyorsun o zamn hakkını ye iç sen bilirsin burada saçma saçma konuyorsun birde millete kafa tutuyorsun benim hakkım feln filan hakkını git başka yerde ara mahkemeye git kimsenin söyledigini begenmiyorsun.

düşürme işi çok çok zor kardeşim biliyosun geçen sene e- okula geçildi ondan baya sağlam olması lazım düşürcek kişinin çünkü hesabı soruluyo sonrdan düşürünce devamsızlığı elinde bir belge rapor vs. olmadan fazladan düşürdüğü günün hesabını veremezler

ya e okula u ciddi birşey diyorsunuzda , adam gözümün önünde bir deleteyle bir S yada D yazısıyla devamsızlıkla oynuyor..

kimsede neden oraya yok yazdın , neden buraya böle yaptın demiyor..

Onlar istese düşşürürler devamsızlığı bir şey olmaz..

Bizim okul şöle birşey ki , gitsin baban eğitime katkı diye okula para versin biraz çok miktarda..

Tamam , sen devamsızlıktan okulda kalmazsın..

Bilmem anlatabildim mi ?

Şimdi siz dilekçe yaz diyorsunuz..Benim dilekçeyi , okumadan atarlar çöpe..

Bu resmen iyi niyeti kötüye kullanmaktır..

Umarım devamsızlıklarının sebebini yazarda bizde fikrimizi değiştiririz

kardeşim ne açıklaması olabilecek ki

devamsızlık sadece hasta ve özel durumlarda kullanılır halbuki raporda kullanmıs bazılarını işlememiş mdr yardımcı adam da haklı ne bu okulun ilk gunleri sınırda.

kardeşim ne açıklaması olabilecek ki

devamsızlık sadece hasta ve özel durumlarda kullanılır halbuki raporda kullanmıs bazılarını işlememiş mdr yardımcı adam da haklı ne bu okulun ilk gunleri sınırda.

okul bitiyor..

Bu resmen iyi niyeti kötüye kullanmaktır..

Umarım devamsızlıklarının sebebini yazarda bizde fikrimizi değiştiririz

İyi niyet mi ?

müdür yardımcısı raporlarımı , saymadı..Ve bu iyi niyet öle mi ?

Arkadaşım sen bana o maddeleri yazdığın siteyi verebilir misin ?

Beni ne müdür yardımcısının özel durumlar , ne de benim özel durumlarım ilgilendirmez kimseyi..Ben raporu verdim mi ?

Verdim..

Konuştum mu hocayla , konuştum..

Benim konuşmam yetmediği gibi , babam geldi ve raporu teslim etti..

Onla konuştumu , konuştu...

Sonrasında raporlarımı saymadı..Neden ?

Unuttu..

O unuttuğu şey yüzünden ben okulda kalıcam..okuma hakkım bitecek..

Kolay mı bu kadar ya , bir insanın okuma hakkının haksız bir sebeble bitmesi..

Anlamıyorsunuz , sizin gözünüzde ben patlayacak bir bombayım zaten..Ne yapsam suç benim...Başka hiçkimse suçlu değil, bir tek ben suçluyum..

devamsızlık günlerinin çıktısını al

dilekçe yaz imza attır veline

velisi bulunduğum .... şu tarihlerde bilgim dahilinde devamsızlık yapmıştır görevli izinli sayılmasını arz ederim...

dikkat et peşpeşe yaptığın devamsızlık tarihlerine bu dilekçeyi yaz

ben okulu nasıl bitirdim sanıyorsun :D

kardeşim iyi hoş da arkadaşlara katılıyorum ilk başlarda yargısız infaz die düşünüyodum ama yazdığın msjları baştan sonra okursan burda bir sinsilik biraz müdür yardımcısına kıl olup ona gününü göstermeye çalışmak artı dahada kendine fazladan torpil yaptırıp milleti kullanma gibi şeyler sezmeye başladım ve bir garip tutarsızlık

var sanki msjlarında bilmiyorum banamı öle geliyo zmnında bizde lise öğrencisiydik ve yerine göre haylazlık haşarılık vs. yerine görede efendilik yapıyoduk hepsini en uç noktalarda yaşamamıza rağmen gerektiği yerde durmasınıda biliyoduk dolu dolu yaşadık ama bu tarzda şeylere pek kalkışmadık diyim ben sana bu benim görüşüm herkesinkine saygı duyarım sana kolay gelsin...

kardeşim iyi hoş da arkadaşlara katılıyorum ilk başlarda yargısız infaz die düşünüyodum ama yazdığın msjları baştan sonra okursan burda bir sinsilik biraz müdür yardımcısına kıl olup ona gününü göstermeye çalışmak artı dahada kendine fazladan torpil yaptırıp milleti kullanma gibi şeyler sezmeye başladım ve bir garip tutarsızlık

var sanki msjlarında bilmiyorum banamı öle geliyo zmnında bizde lise öğrencisiydik ve yerine göre haylazlık haşarılık vs. yerine görede efendilik yapıyoduk hepsini en uç noktalarda yaşamamıza rağmen gerektiği yerde durmasınıda biliyoduk dolu dolu yaşadık ama bu tarzda şeylere pek kalkışmadık diyim ben sana bu benim görüşüm herkesinkine saygı duyarım sana kolay gelsin...

müdür yardımcısına kılım :

beni dinlemedi..sizin gibi yalan sölediğimi düşündü ve ona göre hareket etti...

Sinsilik :

bu da benim ödülüm..dikkatsizliklerini sölüyorum adamlara , ben sölemezsem eğer bu sene bu adam kafasına göre iş yapacak..Şikayet edende olmazsa ben ve benim gibilerin hepsini okulda bırakacak..

O dilekçe sınıf geçme yönetmeliğine göre devamsızlığın yapıldığı 7 gün içerisinde verilmeli,geçtikden sonra o dilekçe ve belgeler hükmünü kaybeder..

Okulda öğrenciye verilen 20 gün keyfi kullanması değil amacına uygun özel durumlarda kullanması içindir

7 gün içerisinde verdim vermesine..Ama şuanda baktığımda üzerinden bir aya yakın bir zaman olmuş..

Ama yani ben bilgisayarımda şunu görebiliyorum :

bir yerde e okul açık ve bilmem ne tarihinde yok yazılmışım..

bir yerde raporum açık ve bilmem ne tarihinde rapor almışım..

O raporuda babam vermişti zamanında..Kameralarada kayıt edilmiştir neticesinde inşallah..

Devamsızlık sebeplein neydi peki?

amma merak ettin :)

18,5 gün gelmemişim okula..hepsini aklımda tutamam..bir kaçını sölemek gerekirse :

kimi zaman okula gitmek zor geldi..kimi zaman yağmur yağdı..kimi zaman geç kaldım hoca yok yazdı..kimi zaman kitap getirmedim , hoca dersten attı..

Kimi zaman arkadaşlarla kahvedir , kafedir dolaştık :)

kimi zaman önlüğüm yoktu yok yazıldım...

ben bunları söledim ya..

artık tamam , kesin bana sen suçlusun sınıfta kalıcaksın sen diyeceksiniz..

Bir sene okulda neden kaldın özel değilse paylaşırmısın ?

sınıfımı sevmedim..derslerimde başarısız ve okulumda çok sıkıyordu..Yanisi ,bir tarafta sevdiğim bir okul , bir tarafta sevmediğim bir okul vardı...

üstelik bir iş imkanım oldu ve o işi yaptım..zordu o dönemlier , ailemin gelirine yardım etmiştim..

Biraz keyfi yani

Bence keyfi değil.Aileme yardım etmek için çalışıyordum diyecektir ama bizde hem üni okuyup hem çalışıyoruz.Aileden para aldığımı hatırlamıyorum.Biraz zorluk çekme dönemi gibi birşey.Ama çalışmak okumaya engel değil!

1 yıl sınıfta kaldın,sonra da 18.5 gün devamsızlık yaptın.bence sen dışardan oku da o sıraları işgal etme.hem okul hem senin için daha iyi olur.ayrıca konuyu buraya açacağına gidip bir öğretmene danışsan sorununu büyük ölçüde çözerdin.

al işte..yaw sanane benim 1 yıl kaldığımdan..

ortada bana yapılan bir haksızlık var..haksızlık nedir ?

hocanın raporlu olduğum zamanlarda yok yazması..

Haksızlık budur..

Benim ne yediğim , ne içtiğim , ne yaptığım seni ilgilendirir mi ?

ilgilendirmez..

konuyla alakası var mı ?

yok..

bu sabıka değil ya , bir sene sınıfta kalmış bu öğrenci adam olmaz ...

Böle birşey anca senin gibilerin gözünde olabilir..Anlamıyorsun beni ama bu bir gerçek..

O sıraların önünde dersi anlatmayan hoca olduktan sonra , o sıralardan adam çıkmaz..

Bunu da , o dersi anlatan , o güvendiğiniz ''adamlar'' a gidip söle..Benim gibiler seni ciddiye almaz :@

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...