Jump to content

Usb Hdd Sorunum Var Yardım Edebilirmisiniz?

denge92

Recommended Posts

seagate 320 gb 7200prm sata hddyi taşınabilir dish kutusunda usb olarak koydum 1 ay oldu sorunsuz kullanıyordum bugün arkadaşa film attım donanımı güvenle kaldır diyerek her zamanki gibi kaldırdım.

usb hddm suan için bilgisayara takınca hiçbir uyarı vermiyor ama ısıgı yanıyor

hddye giren kablo usb y kablo resmi asagıda ışıgı ilk takıldıgında hddyi okurken kırmızı normalde yeşil yanıyordu

suan içinde aynı durum var önce kırmızı yanıyor sonra yeşile dönüyor ama bilgisayarda görünmüyor

aygıt yöneticisinde ve disk yönetimindede gözükmüyor nasıl düzelte bilirim bu durumu yardımınız işin şimdiden teşekkür ederim.

sorun kabloda olsa ışıgı yanarmıydı

4 makinada denedim aynı durum var kablodan şüpheliyim yarın birde kalo deneyecegim

http://www.resimupload.com/ds408180613_RAIN-RA-1607-2-5-quot-IDE-HDD-KUTUSU__23262678_0.html

thumb_408180613.jpg

http://www.resimupload.com/ds610317065_Y_Kablo_(_USB_to_2_USB_).html

thumb_610317065.jpg

usb girişini deiş olmadı aygıt yöneticisinden kaldır tekrar usb yi tak tekrar tanıt bi.

arkadaşım 4 farklı bilgisayarda denemiş hep aynı sorun varmış sence usb girişini değişmesi bir şey ifade edermi ?veya usb yi kaldırıp tekrar etkinleştirmesi ? burdaki tek sorun usb kablosunun sorunlu olduğu. Yeni bir usb kablosu ile deneyiniz...

Saygılar...

arkadaşım 4 farklı bilgisayarda denemiş hep aynı sorun varmış sence usb girişini değişmesi bir şey ifade edermi ?veya usb yi kaldırıp tekrar etkinleştirmesi ? burdaki tek sorun usb kablosunun sorunlu olduğu. Yeni bir usb kablosu ile deneyiniz...

Saygılar...

yarın ilk iş koblo ile denemem olucak yarın saat 7 gibi buraya neticeyi yazıcagım

diski takınca aygıt tanınmadı diye bir uyarı geliyormu? geliyor ise

diskin garantisi bitmeden servise.

sanırım arkadaşının pc indeki usb portlar senin diski harcadı, ters takılmış olabilirler.

hdd bozulmaz.. benim arkasında aynı usb bağlantı aparatı var onunkide aynı sorun var.hdd yi cıkarıp bilgisayara taktık hdd calısıyor..

bende de aynı sorun olmuştu kablodan değil yönetimsel araçlar>bilgisayar yönetimi>disk yönetimi burdan da görmüyosa kutudan çıkartıp normal olarak kasanın içine bağla hala da olmuyorsa garantisine bitmeden gönder

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...