Jump to content

Wireless Baglantısını Paylasabilirmiyim?

JJJEEEMMM

Recommended Posts

merhaba arkadaslar windows7 homepremium 64bit orjinal işletim sistemli b/g/n band destegi olan intel 5100 wifi kartı olan asus model bi laptopum war. ayrıetten elimde tp-link in usb wireless adapteride war. bu laptopumla uzak biyerden wireless aq kullanıyorum ama baska bi odada winxp işletim sistemli intel 2200 wifi kartı olan sony bi laptop war. bi cok yerde aradım bulamadım o nedenle size danısmak istedim. sorum su benim yapmak istedigim ağ kurarak o bilgisayara interneti aktarabilirmiyim? cok ugrastım ama beceremedim bunu yapmayı bana anlatabilecek birisi warmıdır acaba?

anladığım kadarı ile sadece dersin sony laptopun da internete girmesi ilk aşamada. zaten eğer üzerinde wireless varsa windows açıldığında ağları algılayacaktır sana kalan bağlan demek ve varsa ağ için istenecek şifreyi girmek. Modemde kablosuz ağ açık mı demiyorum açık olduğu aşikar zira diğer makine ile bağlanıyorsun değil mi sorunsuz bir şekilde.

anladığım kadarı ile sadece dersin sony laptopun da internete girmesi ilk aşamada. zaten eğer üzerinde wireless varsa windows açıldığında ağları algılayacaktır sana kalan bağlan demek ve varsa ağ için istenecek şifreyi girmek. Modemde kablosuz ağ açık mı demiyorum açık olduğu aşikar zira diğer makine ile bağlanıyorsun değil mi sorunsuz bir şekilde.

kendi makinemle baqlanıyorum modeme ancak diger makinenin oldugu yerde wireless cekmiyor onun için kendi pcimden ona aktarma yapmak istiyorum..

kendi makinemle baqlanıyorum modeme ancak diger makinenin oldugu yerde wireless cekmiyor onun için kendi pcimden ona aktarma yapmak istiyorum..

kablo ile aktarmak istiyorsun anladığım kadarı ile o zaman. şunu bir dene sen kablosuz bağlanıyorsun senin ethernet portunda diğer bilgisayarın ethernet portuna kablo çeksen ve ağ bağlantılarına girip iki bağlantıda aktif olunca ikisinide seçip bağlantıları köprüle desen olabilir diye düşünüyorum. Yanlış değilsem bir keresinde yaparlarken görmüştüm.

• Administrator

Burada güzel bir şekilde anlatılmış.

Aynı fonksiyonu, kablo ile nete bağlanan laptopumla iphone'm arasında kablosuz ağ kurmak için kullanıyorum.

http://www.kombitz.com/2009/02/09/windows-7-how-to-create-an-ad-hoc-network/[/CODE]

Burada güzel bir şekilde anlatılmış.

Aynı fonksiyonu, kablo ile nete bağlanan laptopumla iphone'm arasında kablosuz ağ kurmak için kullanıyorum.

http://www.kombitz.com/2009/02/09/windows-7-how-to-create-an-ad-hoc-network/[/CODE]

burda yazanı aynen yapıyorum zaten ve senin dedigine gore ben 2 wirelesside kullanıp birinden cekip oburunden paylascm sanırsam.. oylemi oluyor?

• Administrator
burda yazanı aynen yapıyorum zaten ve senin dedigine gore ben 2 wirelesside kullanıp birinden cekip oburunden paylascm sanırsam.. oylemi oluyor?

İki cihazda da wireless varsa ve birinde internet varsa, bu yöntemle interneti olmayan bilgisayara internet paylaştırabilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...