Jump to content

Ağ Üzerinden Ghost Imaj Almak/yüklemek

darkfighter_m

Recommended Posts

Arkadaslar ağ üzerine ghost imajı alıp yükleyemiyorum neler yaptım olmadı en son tnc xplive usb olarak calıstırdım ordanda etherneti görmedi.. bu ndis2 driveri olarak da buldum bi kactane fakat olmadı.http://www.netbootdisk.com/ bu sitedende usb boot ettim oda bir türlü ram disk oluşturamadı. via rhine II 6102 ethernet kartım bana yol gösterebilirseniz cok sevinirim ii çalışmalar

peki illa ghost kullanmak zorundamısın?

eğer öyle ise ghost 11.5 bul ve ghostcast server kullanarak bu işi yapabilirsin

kurduğun ghost programında boot disk oluştur diyeceksin ve onada senin ethernet kartının driverini eklemen yeterli bence

ama dediğim gibi ghostcast kullan

ghost ile boot ettiğinde broad cast ti yanlış hatırlamıyorsam oradan direk server üzerinde gösterdiğin yere imaj aldırabilirsin

Norton ghost ile ağ üzerindeki bir bilgisayarlarda bulunan image'ı yüklemek için önce kullandığımız ethernetin Ndis sürücülerinin olduğu (etherneti dos üzerinde kullanmamıza yarayacak) bir başlangıç disketi oluşturmamız gerekiyor.

19sr.jpg

26jz.jpg

34ec.jpg

42lw.jpg

50sc.jpg

66nm.jpg

89nz.jpg

93xy.jpg

102ea.jpg

110ge.jpg

128ed.jpg

133ww.jpg

141vy.jpg

Daha sonra bilgisayarı oluşturduğumuz ghost disketi ile başlatıyoruz ghost menusu açıldığında Peer to Peer seçeneğinden ağ üzerinden girip image alıp-yükleyebiliriz.

ALINTDIR

saol vedigin bilgiler için ama ben amatör değilim bu verdigin secenek sadece eski anakart ethetnet driverlerini destekliyor yeni ethernet dos driveri da bulamıyorum.Üsttede dediğim gibi sonunda bu

Please register to see this content.
siteye kdr vardım fakat boot usb yaptıgımda da bu sitenin imajından ramdisk olusturulamıyor dosta yani durumum o kdr basit değil via rhine II 6102 ndis2 dr,veri bulabilen olursa veya elinde olan paylaşabilirse cok sevirinirim... teskkür ederim.

Arkadaşım benim bildiğim kadarıyla o işlemi yapabilmen için K tür modemler var.Bu modeme sahipsen orjinal bir sytmance ghost programıyla yapabilirsin.Eğer inernet kafe sahipsen bu işlemi yapmanı tavsiye etmem çünkü normal ağ kablosu üzerinde yapacagın bu işlem ağ sistemini yavaşlatır.Yani uğraştığına değmez.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...