Jump to content

Süper Bir Rarlama Görüntüsü

hocaz_53

Recommended Posts

Ne kadar abarttınız bu işi arkadaşlar. Sıkıştırdığın dosyanın türüne göre sıkıştırma yüzdesi de değişir. 10GB 3GB ta düşmüşse bunda şaşıracak bişi yok. Ben rahatlıkla 500 MB tı 8 MB yapıyorum mesela. Az öncede 145 MB'lık dosyayı 4 MB yaptım maille birine yolladım. O kadar şaşırmayın yau :D

Nasıl yaptığını anlatsan da biz de öğrensek arkadaşım.

Please register to see this content.

Nasıl Yok... war Benim Profilde İşte.... :S

facebook.com/printmaker

Arkadaşların da dediği gibi dosya exe, iso vb. formatlarda değil de word dosyası falansa bu derece sıkışabiliyor. Ama Facebook'ta o videonun görünebilmesi için bakacak kişinin senin arkadaş listende olması lazım, merak eden arkadaşlar için başka yere yükle sen onu istersen :D

Nasıl yaptığını anlatsan da biz de öğrensek arkadaşım.

Anlatacak bişi yok arkadaşım, bildiğin winrar ile sıkıştırıyorsun işte :) Yukarıda belirttiğim gibi olay dosya türüne göre değişir. Benim örnek olarak verdiğim dosyalar .mdb veritabanı dosyası. Valla şuana kadar gördüğüm sıkıştırmaya en müsait dosya türü. Hatta bu nasıl bişi ise bazen günlük bi dünya veri giriyoruz ona akşamki dosya boyutu sabah başlarkenki dosya boyutundan küçük oluyo. Neyse konu o değildi. Uygulama , müzik ve veya film dosyalarında bu kadar sıkıştırmak mümkün olmaz mesela. Dosyaların yapısını eşyalara benzetebilirsin . Aynı boyuttaki bir odun ile sünger parçasını sıkıştırdığını düşün. Ebat aynı olasada sıkışma durumları farklı!

Dosyaların Çok Olmasından dolayı rarlamada bu dosyalar sıkışınca küçük bir yer kapladı diğerlerinde bu mümkün olmadı çünki çoğonun formatı .exe dosya ne kadar çoksa winrar o kadar iyi sıkıştırıyor anlıcağımız...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...