Jump to content

Firewall'dan Nasıl Kurtulabilirim Diyenler

alparslan

Recommended Posts

Arkadaşlar u95(ultra surf) kullanarak Trend Micro Incorporated adlı firewall'dan kurtulmak istiyorum ama bilgisayarım yazmaya karşı korumalı sanırım.Bir türlü zipli dosya indiripde çalıştıramadım ama word belgesi indirebiliyorum.Bu ultra surfun exe uzantısını değiştirdim(doc yaptım) evde kendime mail attım fakat sonuç yine aynı mailimden bilgisayara indiremiyorum.

Şirketlerde bu tarz sorunlarla karşılaşan arkadaşlar vardır çözümü olan varmı?

Hiç bişey yapamazsam evde flash diske kurduktan sonra ondan çalıştırcam ultra surfu.

Arkadaşlar sonunda bir çözüm buldum.Belki tam anlamıyla değil ama işe yarayan bir çözüm.

Firewall'ler domain adı yada ip numarasına göre ban yapıyor.

domain adına göre banlanmış sitelere ip adresi ile girebiliriz.

Örneğin facebook için 69.63.189.11 olan ip numarasını tarayacımıza yazıyoruz.baya facebook.com yerine bu ip'yi yazıyoruz ve giriyoruz.İp den banlanan sitelere bu şekilde ulaşamayız.Tabi google gibi bir sitenin bu şekilde banlanması söz konusu değil.6 tane ipi tek tek banlamakla uğraşmak yerine domain adından banlamak daha basit.

Son olarak girmek istediğimiz adresin ip numarasını nasıl öğrenebileceğimizde anlatım.

Başlat-->çalıştır-->cmd yazıp giriyoruz.nslookup komutu ile çözüme ulaşıyoruz.

Örneklendircek olursak

nslookup www.facebook.com

Yukardaki komutla istediğimiz adresin ip numarasını öğrenebiliriz.

Başka alternatifleri olan varsa bekliyorum.

Araçlar + internet seçenekleri + bağlantılar + yerel ağ ayarları tıkla orada yerel ağ ip si üzerinden proxy serverından aldıgı ayarları internete girişinde kullanıyor. otomatik olarak algıla seçeneğini rahatça girebilirsiniz :))) yardımcı olmusumdur eminim.

Araçlar + internet seçenekleri + bağlantılar + yerel ağ ayarları tıkla orada yerel ağ ip si üzerinden proxy serverından aldıgı ayarları internete girişinde kullanıyor. otomatik olarak algıla seçeneğini rahatça girebilirsiniz :))) yardımcı olmusumdur eminim.

işe yaramadı :(

baglı oldugun server dan sana izin yani yetkili bi ip verilmesi gerekiyor diye bilyorum...

sanirim bu bilgisayar bi işyeri veya işletme kurum gibi yerde bilgi islemden yardim istederim :)

evet oficedeyim ama bilgisayarcımız dışardan geliyor şimdi gel bana tam yetki ver dersem patronla papaz oluruz.Bilgisayarlarla iligli gerekli sorumluluğu almaya kalksam işin içinden çıkamam.En iyisi kaçak surf yolları aramak :)))

aslında bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar aramızda hayli vardır. Ama çözüm konusunda etkinligimiz yok denebilecek kadar azdır. Mutlaka çözümü varsa o da TNCTR ' dedir bence.

u95(ultra surf) eğer çalıştırabilien varsa firewalli geçebiliyor.Bazı bilgisayarlarda exeleri çalıştırmıyor işte o zaman bu bir işe yaramıyor

u95(ultra surf) eğer çalıştırabilien varsa firewalli geçebiliyor.Bazı bilgisayarlarda exeleri çalıştırmıyor işte o zaman bu bir işe yaramıyor

arkadaşım neyi çalıştıramyorsun sonucda word excel belgesini bir şekilde pc ne indirebiliyorsundur.

Bunlarla hiç ugraşmayarak vpn kullanarak istediğin yere girebilirsin. Üstelik kimse ne yaptıgını izleyemez.

arkadaşım neyi çalıştıramyorsun sonucda word excel belgesini bir şekilde pc ne indirebiliyorsundur.

Bunlarla hiç ugraşmayarak vpn kullanarak istediğin yere girebilirsin. Üstelik kimse ne yaptıgını izleyemez.

pc de program çalıştırılması ve yüklenmesi engellenmişse demek istiyor bu durumda senin verdiğinde çalışmaz demek istediği bu word exel vesaire dosyaların indirilmesini hiçbir ağ yöneticisi zaten engellemez o zaman işler zaten yürümezdi

evet oficedeyim ama bilgisayarcımız dışardan geliyor şimdi gel bana tam yetki ver dersem patronla papaz oluruz.Bilgisayarlarla iligli gerekli sorumluluğu almaya kalksam işin içinden çıkamam.En iyisi kaçak surf yolları aramak :)))

ben bizm arkadasa sordum firewall admin kullanici bille olsan t.makro dusuyor, firewall filitre ayarlari min almasi gerkiyormus.

o sorun bende de war hotlife bazi dosyalari indirmiyor. :(

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...