Jump to content

Yazım Hatası "İllegal Sektör Var" [yardım Lütfen]

NuruLika

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Bir konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var. 20 ye yakın CD'yi harcadım ama çözüm bulamadım.

Yaşadığım sorun şu; iso'ları ve Filmleri yazacağım zaman CD burner programlarım illegal sektör hatası veriyor. Bir kısmını yazdıktan sonra "Bu CD'de illegal sektör var" diyor :S Yalnız Nero sorunu bildirmeden "başarısız" diyor.

Denediğim Programlar şunlar:

1) BurnAware 2.43 & 2.44

2) Nero 8 ve Nero 9

3) İso Burner

4) Windows Disk yazcısı

5) Ultra İso

6) Power İso

İnanın aklıma başka hiç bir program gelmiyor. Üstelik elimdeki mevcut imajı Alchol gibi programlarla başka bir şekilde kaydedip öyle yazmayı deniyorum ama hala olmuyor. Dediğim iso larda Forumda indirdiğim Windows 7 ve Windows xp imajları :(((

DVD yazıcım sorunsuz. Sair klasörlerimi ve dosyalarımı yazarken kesinlikle bir sorun çıkmıyor.. Başka bir tane daha DVD yazıcı denedim onda da illegal sektör hatası verdi.

Fakat şunu da söyleyeyim Bugün bir tane CD-RW (yazılıp silinebilen CD) aldım ona bu imajları sorunsuz yazdı :D

Kullandığım İşletim sistemi bu forumda indirdiğim "Tiny 7 Lite Windows 7"

Bu konu hakkında sarı çiçeğe bile sorulacak bütün alternatif soruları sordum :D Kafayı yemeden, ispenç horozuyla yüz göz olmadan, yakışıklı olması şart değil; sepmatik bir çözümde bulan arkadaşa bol bol dua edeceğim..(((: Sizce sorun ne olabilir?

Şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşım drm vs.. tarzı korumalıdır yazdırdığın içerikler belki okunup yazılabilen cd de problem yaratmamamsı

ilginç kullandığın 20 cd de aynı kutudansa cd lerindede bi problem olabilir ...

İşte benimde şaşırdığım nokta bu. :)) Hatta defalarca CD-RW ya yazdım sorunsuz yazdı. Başka CD lerden de denedim (başka yerden aldığım) onlarda da aynı hatayı verdi.

Yazdırdığım isolardan biri Perfect XP:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=74570

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...