Jump to content

Explorer.exe Hatasi..

kursat16

Recommended Posts

Arkadaşlar vista ultimate kullanıyorum,explorer.exe zarar görmüş,pc açılırken şifre ekranına geldiğimde hatayı veriyor ardından pc açılıyor fakat kullanamıyorum hiçbirşeyi haliyle...ne yapabilrim?komut ile güvenli modda açıp sistem geri yükleme yi çalıştırabilmek için kodunu giriyorum fakat işe yaramıyor belkide benim yazdığım yanlış da olabilir nasıl çalıştırabilirim sistemi geri yüklediğimde düzelebilir çünki? yada sizlerin sorunu çözecek başka önerileriniz varmı??şimdiden teşekkürler

önce ctrl+altdel ile görev yöneticisini aç

dosya/yeni görev de regedit yaz çalıştır

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT

\CurrentVersion\Winlogon buraya gel ve buradaki shell anahtarının değerini Explorer.exe olarak değiştir

bir de userinit diye bir anahtar daha var bununda değerini C:\WINDOWS\system32\userinit.exe değiştir

eğer bu değerler de bi değişiklik yoksa problem başkadır ve benim yardımım ancak bu kadar

şimdi bana bunu denediğimi soracaksın ona da şöyle cevap vereyim vista kullandığım zaman benim ve arkadaşımın da başına böle bi olay geldi bunu netten bi forumda bulmuştuk denedik ve olmuştu inşallah yardımım dokunur

önce ctrl+altdel ile görev yöneticisini aç

dosya/yeni görev de regedit yaz çalıştır

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT

\CurrentVersion\Winlogon buraya gel ve buradaki shell anahtarının değerini Explorer.exe olarak değiştir

bir de userinit diye bir anahtar daha var bununda değerini C:\WINDOWS\system32\userinit.exe değiştir

eğer bu değerler de bi değişiklik yoksa problem başkadır ve benim yardımım ancak bu kadar

şimdi bana bunu denediğimi soracaksın ona da şöyle cevap vereyim vista kullandığım zaman benim ve arkadaşımın da başına böle bi olay geldi bunu netten bi forumda bulmuştuk denedik ve olmuştu inşallah yardımım dokunur

arkadaşım denedim fakat olmadı ya değerler ztn aynıymış,yinede çok teşekkür ederim sağolasın,nasıl halledicem bilmiyorum ya

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...