Jump to content

Windows7\install.wim Nasıl Açılır?

Guest _ULTIMATE_

Recommended Posts

Herkeze selam arkadaşlar

Sitede araştırdım bulamadım

Ben windows7 kurulum cdsi içerisinde olan install.wim klasörünü açmak istiyorum

acaba bu nasıl yapılır

açmak için bir program varmı

Ben içindeki sistem dosyalarına ulaşmak istiyorum

Yardımcı olursanız çook sevinirim...

• Editor

arkadaşım o dediğin işi Gigamex programının son versiyonu ile yapabilirsin...

eğer niyetin install.wim dosyasının içindeki dosyaları modifiye etmek ise gigamex kullanmalısın..

niyetin sadece güncelleştirmeleri entegre etmek ise o zaman aşağıdaki konuyu incelemeni tavsiye ederim...

&ULTİMATE& eğer izninle bende bir soru sormak istyorum bu başlık altında windows 7 açılış ve kapanış ekranını naısl değiştirebilirim ben sağlıkçı salih in anlatımı ile mount klasörüne açıyorum windows 7 sanal olarak buradan hangi dosya ile değiştirmem gerekiyor ..

• Editor
&ULTİMATE& eğer izninle bende bir soru sormak istyorum bu başlık altında windows 7 açılış ve kapanış ekranını naısl değiştirebilirim ben sağlıkçı salih in anlatımı ile mount klasörüne açıyorum windows 7 sanal olarak buradan hangi dosya ile değiştirmem gerekiyor ..

Windows 7'nin açılış ve kapanış resimlerini "imageres.dll" dosyasındaki "IMAGE" anahtarının altındaki "5031 ile 5043" arasındaki tüm jpeg dosyalarını "genişlik ve yükseklik" ayarlarını göz önünde bulundurarak değiştirebilirsiniz...

kastettiğiniz şey oturum açma ekranıysa (logon) o resmi, imageres.dll dosyasının içindedir...

bende farklı bir soru soruyum: reshack spwizimg.dll deki bitmap lerin içinden 517 ve 518 inci değerleri açamıyor okuma yazma hatası veriyor. Bunları açıp içindeki resimleri düzenleyeceğimiz başka bir program var mı?

7zip de açıyo, çıkarıyo ama sıkıştıramıyo. Gimagex ile de her türlü dosyayı yada programı .wim formatına dönüştürebilirsin. 7z yada winrara alternatif olur bence. Sıkıştırmasıda baya yüksek

şunuda belirteyim imageres.dll deki images altındaki resimlerin boyutları ekranın boyutuna göre değişiyor, mesela 1280*800 ebatındaki anahtarı değiştirince sadece 1280*800 çözünürlükteki ekranın açılış ve kapanış resmi değişecektir. Böylece farklı ekranlar için farklı açılış ve kapanış resimleri yapabilirsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...