Jump to content

Trojan Nasıl Silinir ?

aponhero

Recommended Posts

Trojanalr Öyle Koaly silinmez... Trojan girdiyse hemen FORMAT atıcaksın bu kadar... KÖKTEN ÇÖZÜM... resim sarkı video v.b. (.EXE dosyaları olmasın ama...Virüs onlara da bulasabilir. .exe dosyalarını winrar içinde tut temiz iken problem cıkmaz bir daha) yerel disk Dye koy... Cye komple format at... tabi benim tavsiyem hem C hem de D komple format

konu trojandan açılmışken bi soru da ben sorabilir miyim arkadaşlar. 3- 4 gün önce bilgisayarıma flash bellek ile ntuser.dat adında 4-5 tane virüs bulaştı.normal sil dediiğim zaman kullanımda diyor silmiyor. ayrıca bu virüs bilgisayarıma kaspersky kuruluyken bulaştı. ona taratıyorum hiçbir virüs bulamıyor. normal malware ile tarattım o da bulamadı. ne yapmam lazım arkadaşlar bi fikri olan var mı?işletim sistemim windows 7. elimi kolumu bağladı bu garip dosyalar bi öneriniz varsa çok sevinirim.

konu trojandan açılmışken bi soru da ben sorabilir miyim arkadaşlar. 3- 4 gün önce bilgisayarıma flash bellek ile ntuser.dat adında 4-5 tane virüs bulaştı.normal sil dediiğim zaman kullanımda diyor silmiyor. ayrıca bu virüs bilgisayarıma kaspersky kuruluyken bulaştı. ona taratıyorum hiçbir virüs bulamıyor. normal malware ile tarattım o da bulamadı. ne yapmam lazım arkadaşlar bi fikri olan var mı?işletim sistemim windows 7. elimi kolumu bağladı bu garip dosyalar bi öneriniz varsa çok sevinirim.

Virüs olduğunu nasıl biliyorsun gooogle göre onlar sistem dosyaları ayrıca herhangi

bir virüs vb program virüs demiyorsa görünen herhangi bir dosyayı virüs zannetme gizli veya korunan işletim sistemi dosyalarını göster meyi açmış olabilirsin

Trojanalr Öyle Koaly silinmez... Trojan girdiyse hemen FORMAT atıcaksın bu kadar... KÖKTEN ÇÖZÜM... resim sarkı video v.b. (.EXE dosyaları olmasın ama...Virüs onlara da bulasabilir. .exe dosyalarını winrar içinde tut temiz iken problem cıkmaz bir daha) yerel disk Dye koy... Cye komple format at... tabi benim tavsiyem hem C hem de D komple format

kökten çözüm ama dosyalarım var silinmesin istiyorum kaspersky internet security kurdum taratıorum hala suanda aynı trojandan buldu 2-3 tane sildirdim haklısın kökten çözüm format ama dosyalar için kaspersky diyorum s8ker_boi tavsiyesi için teşekürler

google de bende bakmıştım ntuser.dat türü dosyalara virüs değil falan diyo da, o dosyalar bilgisayarımda yoktu sonradan görünmeye başladı ve şu kesin eminim, o dosyalar ortaya çıktıktan sorna bilgisayar yavaşladı, hemen hemen her klasörün içinde farklı isimlerde ve gizli dosyalar çoğalmaya başladı. neyse yıkıldıı yere kadar gitsin bakalım, format atmyacağım.

Ntuser.dat virüs degil. Belgelerim>Araçlar>Klasör Seçenekleri>Görünüm>Korunan isletim sistemi dosyaları gizle seçenegi işaretleyin gözükmezler. Normalde de önerilen seçenektir zaten.

Düzenleme: Yazım hatası

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...