Jump to content

Seagate Freeagent 1,5 Tb Harici 3,5" Disk Sorunu

hanoglu2

Recommended Posts

Bilgisayarımın güç düğmesine basınca bios ekranı (ilk açılıştaki normal ekran) açılıyor ve donup kalıyor.

Seagate FreeAgent 1,5TB harici 3,5" disk adoptörü ve usb takılıyken yani bilgisayar bağlantısı varken bu durum yaşanıyor.

Seagate FreeAgent 1,5TB harici 3,5" disk adoptörü prizden çıkarıyorum, kapalı durumda iken bilgisayarımı açtığımda her şey normal. Bilgisayar ve windows açılıyor. Prize Seagate FreeAgent 1,5TB harici 3,5" diski takıyorum. Bilgisayar diski görüyor ve her türlü işlemi yapabiliyorum.

Bir başka usb diskte bunu yaşamadım.

Seagate FreeAgent 1,5TB harici 3,5" disk problemden dolayı servise gitti ve yenisi ile değiştirildi bu yaşadığım durum yeni disk için geçerli. İlk diskimde açılışta anormal bir sire 5-10 saniye bekledikten sonra Seagate FreeAgent 1,5TB harici 3,5" disk prize takılıyken açılabiliyordu. Çakışma durumu olsa ilşk kullandığım diskte aynısını yapmazmıydı?

Bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan var mı?

İnternette yaptığım araştırmalardan ve tüm yazılım, bios, framware güncellemelerden sonuç alamadım.

Anakart: Intel D845PERL

Şimdiden teşekkürler.

Bu hata bootan olabilir boot ta ilk sürücü usb ise bu olabilir veya ilk sürücün hdd ise senin usb sürücüyü harddisk olarak görüyor olaqbilir buna dikkat et bootan ilk sürücüyü cdrom falan yap bidaha dene yada biosta boot hdd ise hdd ayarı vardır bu ayarı girip sabitdiskini ilke vermelisin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...