Jump to content

Ilginç Ağ Kablosu Sorunu

istanbullu34

Recommended Posts

modem + switch var. önceden normal çalışıyordu.jakın tırnağı kırık diye değiştireyim dedim.jakı doğru renkleri sıraya dizerek kabloya taktım

.renkte jakta falan hiç sorun yok. sorun şu switche taktığımda kbalo takılı değil durumu oluyor.ne zamanki jakın biraz gerisinden porta doğru bastırınca görüyor.

yahut kabloyu şöyle yukarı aşağı kaldırınca tanıyor. 2-3 defa jakı yeniledim tekrar taktım. yok kabloyu switche doğru itmeyince yahut kabloyla oynamayınca switchin o portunun ışığı yanmıyor. yani kablo yakılı durumuna geçmiyor. ne ola ki.

kabloda sorun deseniz 2-3 gün öncesine kadar jakı değiştirinceye kadar çalışıyoırdu.

kablo sıralaması, jak basımı deseniz elimle uğraşınca tanıyor internet geliyor zaten.

Switch, RJ45, Kablo.

Switch : Port girişine tam temas etmiyor olabilir.

Port bacaklarında soguk lehim (lehim boşluğu) olabilir.

RJ45 : Kablo uçları tam oturmamış bu nedenle oynattığınızda kısa süreli temas oluyor. (pensenizi kontrol edin)

Yapısal hatadan dolayı RJ45 port yuvasına oturmuyor.

Kablo : Kırılma oluşmuş olabilir.

Bunları kontrol ederseniz kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Bana kalırsa Pensenizi Değiştirip yeni bir pense ile RJ45'i tekrar çakmayı deneyiniz.

Eğer hiç bir kabloda sorun yoksa kaliteli bir jak kullan. yan sanayi ürünleri yuvaya tam oturmuyor. aşınmaması için metal olanlar var ya da hazır satılanlar. biraz pahalıdır ama iletim hızını da o kadar etkiliyor. koolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...