Jump to content

Ses Kartım Yüklü Fakat Sistemde Ses Yok

oezzzer

Recommended Posts

arkadaşlar..

p4vma-m anakart kullanıyorum

realtek ac'97 ekrankartı var

2 gün öncesine kadar problemsiz çalışan makina şimdi ses vermiyo..

driver ı tekrar yükledim bu defa da 88780078 kodlu bi hata verdi

internette aradım fakat biçözüm bulamadım

realtek ekran kartı deil ses kartı dır. aygıt yoneticisnden eger yuklu olarak gozukmuyorsa sürücüsünü yeniden yükle ve pcyi yeniden başlat. hata alırsan bilki uygun sürücü deildir. yada diğer yapabileckelrin ses gırıs cıkıslarını kontrol et eger yuklu olsa zaten jaklarını taktıgın zman otomatık tanır ve ne yapmak ıstedıgını sorar sonra ok lersin.

realtek ekran kartı deil ses kartı dır. aygıt yoneticisnden eger yuklu olarak gozukmuyorsa sürücüsünü yeniden yükle ve pcyi yeniden başlat. hata alırsan bilki uygun sürücü deildir. yada diğer yapabileckelrin ses gırıs cıkıslarını kontrol et eger yuklu olsa zaten jaklarını taktıgın zman otomatık tanır ve ne yapmak ıstedıgını sorar sonra ok lersin.

ekran kartı yazmısım.. ses kartı yazcaktım abiki.. pardon...

aygıt yöneticisinde yüklü görünüyo ve bu aygıt düzgün çalışıyo diyo ama ses yok

pcyi kapat acarken biosa gir, basliklara tek tek bakarak "onboard audio" yazan yeri bul, enable mi yoksa disabale mi gorunuyor ona bak. seninki tumlesik ses kartı oldugu icin onboard audio enabled olmalı, o sekilde ayarla. eger buradan disable konumdaysa surucu ıvır zıvır istedigin kadar ugras cozemezsin. bu tarz durumlarda ilk bakman gereken yer biostur. surucu falan filan degil. kolay gelsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...