Jump to content

Win7 Iso Dosyasını Cd Ye Nasıl Yazarım?

giganullll

Recommended Posts

arkadaşlar forumunuza yeni üye oldum.öncelikle hepinize merhaba

sorunuma gelince

yaklaşık 2 gb boyutunda win7 iso dosyası var.bunu 700mb lik cd ye yazdırmak istiyorum.askere gideceğim için yeni bir dvd bütçemi zorluyor açıkçası.

bu dosyayı boot edilebilir olarak 4 cd ye nasıl yazarım.? forumları çok araştırdım ama bu konuda bir bilgi yok.son çarem burası.önerilerinizi bekliyorum.

not:neronun kalıbı diske yaz seçeneğini kullandım cd yetersiz yazıyor. :(

demokrasıde careler tukenmez .. sen en iyisi win7 konularına birbak orada lite win7 var birde tnctr7 var onları yazdır cd ye .

bu lite cd yi yapmam win 7 ruhunu kaybetmeme neden olacaktır..ama yinede saol gecenin bu vaktin de yardımcı olacak birilerini bulmak güzel ;)

arkadaşlar başka önerebileceğiniz bilgiler varmı?

Sence istediğin şey mantıklı mı? Elindeki 1 litrelik şişeye 5 litre suyu sığdırmaya çalışıyorsun.Birde bunun bir çaresi var mı diye soruyorsun.Eskiden 3.5" lik disketler vardı.Boyutu 1.44MB idi.Bazı programları bölerek birkaç diskete aktarıyorduk ve program kurulum esnasında sırasıyla disketleri istiyordu.Ama o devir kapandı.Elinde 4-5 cd ile sırası geleni takarak Windows kuramazsın.

Sence istediğin şey mantıklı mı? Elindeki 1 litrelik şişeye 5 litre suyu sığdırmaya çalışıyorsun.Birde bunun bir çaresi var mı diye soruyorsun.Eskiden 3.5" lik disketler vardı.Boyutu 1.44MB idi.Bazı programları bölerek birkaç diskete aktarıyorduk ve program kurulum esnasında sırasıyla disketleri istiyordu.Ama o devir kapandı.Elinde 4-5 cd ile sırası geleni takarak Windows kuramazsın.

4 cd dediysek lafın gelişi öyle söyledim.2 gb 3 cd yeterli ve fazlasıda boş kalıyor.

ben 2 gb nin bir cd ye sığmayacağını bilmiyormuyum.bunu bölecek programın varsa yardımcı olabilirsin.2005-2006 arası normal setup lu oyunlarda cd 2 tak ibaresi çıkıyordu.win üzerinde ki bu ibarenin dışında.aldığım multimedya xp cd si boot ediyor kuruyor ve ikinci cd yi istiyor.

benm dvd alacak durumum yok ise bu programı kullanamayacakmıyım.öyle bir kısıtlamamı var.eziyeti ben çekiyorum. :)

arkadaşlardan cvp bekliyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...