Jump to content

Pc Den İnİltİ Şeklİnde Bİr Ses Gelİyor Help!

ofke81

Recommended Posts

:wacko: Arkadaslar ben bu sorunu bayagıdır yasıyordum arastırdım ve fanı temizlemem gerektiginin kararına ulastım pcnin içini açıp komple temizledim ama sorun çözülmedi pcyi her açtığımdan 23 sn sonra felan inilti şeklinde aralıklı ard arda bi ses geliyor tüm fanları temizledim ama hala sorun devam etmekte ama sesin güç fanından geldigini sanıyorum lütfen yardım edin ..... :wacko:

!!!!HELP ME PLEASE!!!!

Teşşükr ederim ilgilendiginiz için ewt bilgisayar açılıyor ama ses sürekli devam ediyor suan bile onun zırıltısını çekiyorum tüm fanları temizledim işlemci fanınnı güç fanını hepsini ama olmadı hdd ne gibi sorun olabilir ki ?? ondan ses geldigini sanmıyorum .. güç fanından geliyor kesin..

Sesin nerden geldiğini sen bizden daha iyi bilirsin çünkü kasanın yanındasın :) neyse önce fanların hepsini çıkar ilk işlemcininki kalsın eğer ses gelmiyorsa işlemci fanıda takılı kalsın tek tek tak ve sesin hangi fandan geldiğinden emin ol. Eğer ses güç kaynağının fanından geliyorsa fanı çıkar fanın arka tarafında ufak bir delik olucak. oraya bir şırınga(hastanedeki iğnelerden) yardımı ile 1-2 damla makina yağı akıt ve yerine takıp dene umarım ses kesilir ayrıca hangi fandan ses geldiğini anlayamıyorsan hepsini yağla :)

Saygılar...

Teşşükr ederim ilgilendiginiz için ewt bilgisayar açılıyor ama ses sürekli devam ediyor suan bile onun zırıltısını çekiyorum tüm fanları temizledim işlemci fanınnı güç fanını hepsini ama olmadı hdd ne gibi sorun olabilir ki ?? ondan ses geldigini sanmıyorum .. güç fanından geliyor kesin..

kardeş

hangi fanın ses verdiğini bilmiyorsan power-işlemci-grafik kartı fanlarını tek tek kasa açıkken

birkaç saniyeliğine durdur

teker teker dene bunu

hangi fan ise balans yapmıştır değiştir

ancak anlattığın durum sanki hdd gibi görünüyor

ewt dediginizi denedim güç fanını durdurdum ve ses kesildi artık kesin güç fanıyla alakalı olduguna eminim makina yagı eger dedigin gibi bu sorunu çözecekse kesin yapıcam yardımlarınız için teşşekkürler..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...