Jump to content

Hdd Bölmede Sorun...

samokantur

Recommended Posts

sorun ne bilmiyorum ama bidaha aklında olsun format atmadan öncede bölebiliyosun hddyi programa felan gerek olmadan. umarım bilgin vardır.

resim eklemeye gelince.

www.imageshack.us[/CODE]

browseden resmi seç yükle de . doğrudan link verir sana onu kopyala mesaj yazma bölümünün üstündeki resim ekleme butonuna tıkla ve linki yapıştır..

sorun ne bilmiyorum ama bidaha aklında olsun format atmadan öncede bölebiliyosun hddyi programa felan gerek olmadan. umarım bilgin vardır.

resim eklemeye gelince.

www.imageshack.us[/CODE]

browseden resmi seç yükle de . doğrudan link verir sana onu kopyala mesaj yazma bölümünün üstündeki resim ekleme butonuna tıkla ve linki yapıştır..

yok formattan öncekini biliyorumda....ben diğer makineme partitionla direk bölüm oluştrmustum d ...diye ama bu makinede oluşturamadım hata verdi....resmi yükleyeyimde...olmazsa format atıcam zaten...

yok formattan öncekini biliyorumda....ben diğer makineme partitionla direk bölüm oluştrmustum d ...diye ama bu makinede oluşturamadım hata verdi....resmi yükleyeyimde...olmazsa format atıcam zaten...

bu konuya yorum yokmu..hala bölemiyorum hardiski...

bende hdd 3 böldüm xp birine pardus kurdum sıkıldıkdan sonra format attım bütün hdd sildim ama bi türlü bos boyut bir olmadı halen 3lü kullanıyorum bunun bi caresi varmı acaba_?

bak bu çok basit bildiğim kadarıyla....format atarken bütün c d ve hangi harfse üçüncü sürüyüde hepsini sileceksin...sonra yeniden c olusturup biçimlendireceksin ondan sonra xp kuracaksın....fakat c deki herşey silinir..önce yedeklerini al..sonra format at...ben formata girmeden yapıyorum fakat..elimdeki makinede nedense sorun cıkardı....bulmaya çalışıyorum...partition bi türlü bölmüyo...seninki kolay..

Kardeş c d e var simdi bunların hepsini siliyorum ama boyutlar birleşmiyor biri 40 biri 50 biri 130 falan bunları sildinmi ayrı ayarı bolünmemiş alan oluşuyor

şimdi formatta hepsini tek tek silmesi lazım...sildikten sonra boş alan tolam olarak gözükür...sonra o alanı biçimlendirip yani c olarak...sonra o bölümede xp kurulur...bunun dısındaki sorunları bilemiyorum yani normalde sil dedimmi siler...hem silip hem ayrı ayrı nasıl kalıyo analamadım durumu...ya silemiyon...bi karışıklık var...olmazsa o zaman sürücü birleştirmeyi dene..partition yada normal xp nin özelliğini kullanaarak tüm diski birleştirmeyi dene....yada normaldede disk silebilirsin...denedinmi...

bende hdd 3 böldüm xp birine pardus kurdum sıkıldıkdan sonra format attım bütün hdd sildim ama bi türlü bos boyut bir olmadı halen 3lü kullanıyorum bunun bi caresi varmı acaba_?

önemli verilerin varsa silinen bölüm partition veya kaybolan bulan program var ismini hatırlayamadım

find li bişeydi xp vesion 7 cd si minixp içinde hdd kurtarma bölümünde var program

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...