Jump to content

C Sürücüsünü Bölsem Boot Hızlanırmı

Xedox

Recommended Posts

Arkadaşlar C sürücüsü 160 Gb win7 x64 kullanıyorum format atıcam,acaba C yi 2 ye bölsem 80 Gb lık kısımlardan birine kursam boot vs. işletim sisteminin performansı artarmı,yani 160 Gb gereksiz büyükmü bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim,şimdiden herkese teşekkürler..

İşletim sistemini yazmamışın neyse windows 7 kullanacaksan zaten boot için 100mb lık alan ayırıyor xp kullanacaksan 80gb yeterli bir alan boot işleminde herhangi bir hız artışı söz konusu olmaz. Boot artışı için biosunu ayarla veye uyku modunu kullanabilirsin ( hibernate ) W7 de 2 3 saniyede acılır xp de 10 15 snye civarında

fark yapmaz sürekli format atan biriysen 50 ye falan düşür zamandan kazanırsın oyunları büyük programları diğer bölümlere kurarsın bence c sürücüsünde sadece işletim sitemi olmalı oyun vs diğer bölümlere kurulmalı

Aslında windos 7 64 bit sürümü kullanıyorsanız alanın büyük olması daha perfromanslı kullanmanızı sağlar malum 64 bit programlar 32bitlere göre biraz büyük oluyor eğer oyun veya bir kaç program daha yüklerseniz 50gb rahat aşarsınız pc iyi çaışması içinde hdd bir miktar boş alnın olması iyi olur sonuçta internet vs hdd sürekli veri yazıyor bu nedenle 160gb windows 7 x64 için çok değil kaldı ki zaten 2. hdd niz var verileriniz orada güvendeyse bunu bölmenize gerek yok

ya aslında mantıken 80 Gb alanda windows aradığı dosyayı 160 Gb tan daha çabuk bulur dolayısı ile daha hızlı tepki verir diyede düşünebiliriz, kafam karıştı..

Mantık olarak doğru ama bence teorik olarak yanlış

çünkü çok önemli olsaydı bu olay almanyada bazı firmalar

ürettikleri bilgisayarın c sürücüsünü 1 trabeyt'a kadar çıkarıyorlar

bu öyle çok önemli bir olay olsaydı firmalar müşteri memnun kalsın

hızlı çalışıyor zannetsin diye 70-80 gb yapardı sürücüleri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...