Jump to content

Oss Basvurusu Hakkinda Bilgisi Olan Varsa

bhco

Recommended Posts

Selam arkadaslar, kardesim oss harc parasi olan 35 lirayi yatirmis fakat internetten basvuru yapmayi unutmus dun aksam gece 1 de bana yazdi bende konuyu inceledim normalde 12 subata kadarmis ama 16sina kadar uzatildigi da yaziyor bu konuda ikileme dustum bu konuda bilgisi olan varsa beni bilgilendirirse bende kardesime yardimci olabilirim, aslinda osym.gov.tr'den iki dakikada yapilicak bir islem giris yaparken yazan yazi sudur:

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

Başvuru Tarihleri: 18 Ocak - 16 Şubat 2010

Başvuru ile ilgili gerekli bilgiler için lütfen tıklayınız.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız.

Yani basvuru tarihi olarak 16 subat yazilidir, fakat sisteme giris yaptiktan sonra 2010 osys secildikten sonra aday islemleri sekmesinden bireysel basvuruya tikladigimda gorebildigim yazi aynen sudur:

Sınav başvuru süresi bitmiştir.

giris yapilirken yazilan yazi 16 subat 2010, giris yapildiktan sonra basvuru suresi bitmistir celiskisine kafa patlatiyorum bir kursun hocasi ile telefonda konustum 16sina kadar uzatildigini ama internet islemleri ile ilgili bilgisi olmadigini soyledi, acaba internetten degilde basvuru merkezinden mi yapiliyor uzatma gunlerinde basvuru yada suan hakkini tamamen kaybetmis durumda mi? bilgisi olan arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum.

Açıklama cuma günü akşam yapıldığını duydum ben.

ÖSYM'nin bilgi işlem bürosu çalışanları cumartesi çalışmıyor galiba sistemin veri tabanındaki süre ile ilgili değişikliği bundan dolayı yapmamış olmalılar.

En kısa zamanda düzeltirler tahminim.

Benim başvurumda askıda kaldı hadi ben neyse bu yıl üniversiteden mezun olacağım önemli değilde ÖSYS hazırlanan arkadaşları çileden çıkartacaktır.

ÖSYM bilgi işlemi çok hatalı çalışıyor bu aralar.

Bende hem bu sorun olduğu gibi başka sorunuda yaşadım;

Başvuru ücretini internet bankacılığı kullanarak yatırmak istedim tek seçenek vardı mecburen onu seçtim 10 TL ücret kesti şaşırdım :-) sonra baktımki tek oturum ücreti. Düzeltmek için çok uğraştım ÖSYM yetkilileriile görüştüm banka'nın müdür yardımcısı ile görüştüm anca düzeltebildim işlemi.

Ben normal lise (Düz Lise Fen) mezunuyum bu sisteme göre sınavsız geçiş yapabiliyorum. :-)

Banka uyarımın üzerine internet bankacılığı şubesindeki hatayı düzelti.

Ben şunu merak ettim başvuru ücretini internet bankacılığı kullanarak yatıran tek kişi benmiyim Türkiye'de. :-)

inetnum: 193.140.112.0 - 193.140.114.255

netname: OSYM-NET

descr: OSYM

country: TR

admin-c: MA7505-RIPE

tech-c: ARS52-RIPE

status: ASSIGNED PA

mnt-by: ULAKNET-MNT

source: RIPE # Filtered

irt: irt-ULAK-CSIRT

address: National Academic Network

address: and Information Center

address: YOK Binasi B5-Blok

address: 06539 Bilkent

address: Ankara-TURKEY

phone: +90 312 298 93 10

fax-no: +90 312 298 93 93

e-mail: [email protected]

signature: PGPKEY-45F7AD77

encryption: PGPKEY-45F7AD77

admin-c: MS6078-RIPE

tech-c: MS6078-RIPE

auth: PGPKEY-45F7AD77

person: Mehmet Altunay

address: ÖSYM Genel Sekreterligi

address: 06538 Bilkent/Ankara

phone: +03122988341

nic-hdl: MA7505-RIPE

person: Ali Riza Sulun

address: ÖSYM Genel Sekreterligi

address: 06538 Bilkent/Ankara

phone: +03122988166

nic-hdl: ARS52-RIPE

% Information related to '193.140.0.0/16AS8517'

route: 193.140.0.0/16

descr: ULAKNET

origin: AS8517

Buradaki mail adreslerini kullanınarak iletişime geçebilirsiniz.

2010-ÖSYS: Başvurular

(11 Şubat 2010)

1. 2010 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuru süresi 2 iş günü uzatılmıştır. Başvurular 16 Şubat 2010 Salı günü saat 17.00?da kesin olarak sona erecektir.

2. Son günlerde Danıştayın almış olduğu yürütmeyi durdurma kararı ve bu karara Yükseköğretim Kurulu tarafından itiraz edilecek olmasının ÖSYS başvurularını etkilememesi gerektiği düşünülmektedir. Adayların bu olaylardan etkilenmemesi, 11 Nisan 2010 tarihinde yapılacak YGS?ye girmek isteyen ya da yalnız Sınavsız Geçişten yararlanmak isteyen adayların 16 Şubat 2010 saat 17.00?a kadar başvurularını tamamlamaları istenmektedir. Başvuru süresi kesinlikle tekrar uzatılmayacaktır.

3. 2010-ÖSYS kapsamında yapılacak YGS ve LYS sınavları daha önce açıklanan tarihlerde yapılacaktır. Sınav takviminde bir değişiklik yapılmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Please register to see this content.

pazartesi günü her ihtimale karşı bir liseye giderek başvurunuzu yapmanız daha sağlıklı olur.

sayın @bhco bende başvuru yapamadım. Şu anda hala başvuru süresi bitmiştir uyarısı alıyorum.

Ben şunu merak ettim başvuru ücretini internet bankacılığı kullanarak yatıran tek kişi benmiyim Türkiye'de. :-)

Hayır bende internet bankacılığını kullanarak yatırdım. Ben garanti bankasından yatırdım. Oradaki sorun şu. Sana oturum numarası soruyor. 1 ya da 2 giriyorsun. Eğer 1 girersen 10 lira kesiyor ve bu sınavsız geçişe başvuru demek oluyor. 2 girersen 35 lira kesiyor ve sınava başvurmuş oluyorsun.

Evet dekontlarin faxini alip bende baktim oturum 2. diye yatirmis kardesim tabi internetten degil internetten yatiricak arkadaslar dikkat etmeli bu konuyu sanirim en kotu ihtimal ile pazartesi cozum yoluna kavusturabiliriz umarim sisteme kardesim gibi basvuru yapamiyanlar saliya kadar yapabilir herkese bu konuda ve sinavda bol sanslar diliyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...