Jump to content

Harici Harddiskle Dvd Film Izleme

sevenleraglamasin

Recommended Posts

Merhabalar Bende seagate marka 500gb 2,5" harici harddisk var. divx playerde film seyetmek istiyorum. harici harddiskimi 3 parçaya bölüp birincisini fat ikincisini fat32 üçüncüsünü ntfs yapmak istiyorum. kaç gb verelim bölümlere, hangi programla (xp disk bölümlendirme olurmu) ve ürün garanti dışı olurmu yardım ederseniz sevinirim

daha fazla bilgi verecek arkadaşlar yokmu acaba

Gerekli bilgi verilmiş zaten. Siz ne yapmak istediginizi daha net sorarsanız daha iyi olacak. Divx playerde film izlemek istiyorsunuz harici hdd yi fat fat32 ve ntfs ye neden bölmek istiyorsunuz ?

seagate marka 500gb 2,5" harici harddiski 3 parçaya bölüp birincisini fat ikincisini fat32 üçüncüsünü ntfs yapmak istiyorum. usb araba teybi ile arabada müzik dinlemek ve divx filmi usb divxde seyretmek için ntfs olarak görmüyor

1- kaç gb verelim bölümlere

2- hangi programla (ntfs den başka olmuyor)

3- ürün garanti dışı olurmu

yardım ederseniz sevinirim

dostum ihtiyacına göre bölümlendirebilirsin şuna şu kadar vereyim performans artsın diye bir olay yok

windows fat fat32 ve ntf olarak bçimlendirebiliyor ayrıca partition manager ve muadilleri de yapabiliyor

ürünün etiketini yırtmadıktan sonra garanti dışı kalmaz kaça bölersen böl istediğine formatla

2. postta da dedim zaten GARANTİ DIŞI KALMAZ yeterki etiketini yırtma

kardeşim senin teyp 2gb den fazla usb bellekten çalabiliyormu ki ? sen koca hdd yi takcam diye uğraşıyorsun eğer öyle olsa idi süper olurdu da, öyle bir şey yok ,yani dvd player, usb den çalışan teyplerin bir standardı var 2gb ye kadar daha fazla yeni çıkan varsa bilemem ..

Disk bölümlemeyi boot çalışan partition magic ile yapabilirsin istediğin formatta...

Boyutları ihtiyacına göre aynı programla ayarlayacaksın..

Bilgisayar dışındaki oynatıcılar fat32 dışındaki formatları desteklemiyor genelde...

Neden garanti dışı olacakki....

Önce teybin kaç gb desdeklediğini ögren ve ondan sonra ilk partı fat32 yap.yoksa ilk partı ntfs yaparsan çalıştıramazsın.dediğim gibi teybinin özelliğine bak.yok eğer böyle bir bilgi yoksa sırayla 5-10-15 gb. (mesela) gibi deneme yanılmayla bulmaya çalışacaksın ki başkada yolun yok gibi...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...