Jump to content

Neden Ramimi Kullanamıyorum ?

TuTaMixx

Recommended Posts

screenhunter1k.jpg

screenhunter2q.jpg

screenhunter3.jpg

screenhunter4.jpg

arkadaşlar 1gb ram takılı fakat kullanamıyorum nedeni nedir özelliklerde 504 mb gösteriyor bilgisayar başlarken 512 diyor ekran kartım 128 mb (onboard) görüntüler ve kasayıda açtım 1 gb yazıyor anakartım yanmıştı bende bilgisayarcıya verdim yeni anakart taktı ram olarakta bunu takmış ama kullanamıyorum... ona sorucaktım ama taşınmış :(

anakartım ecs 945gct-m2 anakartım destekliyor rami...

Yuvalar 512 lik olduğu için Yani slotlara 2 adet 512 lik takılcak şekilde üretilmiş destek yok eski bir pc ve eski bios dan kaynaklanabilir

anakartım 2 gbyi destekliyor en fazla bendede 2 slot var ozaman nasıl destekliyor 2gb rami 4 slot olsa 512 yapardım ama 2 slot var ozaman 1 gb yi desteklemesi lazımdı öyle değil mi ?

biosun tarihi 18/07/2008

ram i diğer slota tak onda nasıl

aynı ondada öyle devam ediyor ne iştir anlayamadım :) şimdi diceksinizki gidip 2 tane ram al 512 lik tak bunu yaparım ama neden önce bir çözümü varsa onu yapmadan masrafa gireyim veyatta bu bir daha karşıma çıkarsa gene illa ram alıcaz bu açıdan düşündüm...

aynı ondada öyle devam ediyor ne iştir anlayamadım :) şimdi diceksinizki gidip 2 tane ram al 512 lik tak bunu yaparım ama neden önce bir çözümü varsa onu yapmadan masrafa gireyim veyatta bu bir daha karşıma çıkarsa gene illa ram alıcaz bu açıdan düşündüm...

Yukarda yazdım ama anlaşılmadı sanırım benim bildigim kadarıyla önemli olan ekran kartınızın 128 mb olması degil kaç mb paylaşımlı oldugudur. Yani denemek için bir ekran kartı bulun takın raminiz normal 1024 mb göstermesi gerekir.

Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.

Yukarda yazdım ama anlaşılmadı sanırım benim bildigim kadarıyla önemli olan ekran kartınızın 128 mb olması degil kaç mb paylaşımlı oldugudur. Yani denemek için bir ekran kartı bulun takın raminiz normal 1024 mb göstermesi gerekir.

Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir.

valla en yüksek ne kdr çıkıyor bilmiyorum ama bilgisayarcıdan geldiğinde otomatik olarak 128 mb ayarlıydı bios resetlenincede 128de oluyor...

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...