Jump to content

Bilgisayar Açılmıyor Derdi Ne Bunun?

Sirius

Recommended Posts

İyi günler. Amcamın bilgisayarı bozulmuş. Açaılmıyor dedi gittim baktım bir sorun gözükmüyor ama makina açılmıyor arkadaşlar çalıştırınca başlıyor pc yalnız monitöre hiç görüntü gelmeden 1 dakika sonra kendi kapanıyor. eskiden açılınca bir bip sesi geliyordu anakarttan ve görüntü geliyordu. ama şimdi tık yok anakarta takılı fanlar çalışıyor ekran kartının üzerindeki fanda çalışıyor. sorun ne olabilir anakart mı bozuldu acaba? çok acil yardımınız gerekli...

O bip sesi ilk açılışın ve yüklemelerin normal olduğunu anlatır,duylmaması pek hayra alamet değildir,bence de anakartında sorun var.

gecen bir makineye format attırmıstım....dısardan getirdim eve taktım makine çalımadı aslında çalıştıra görüntü gelmedi ekrana....cocugu çağırdım....kasayı actı rami cıkartıp taktı....tekarar başlattık acıldı....belki diyorum...anakart yada ekran kartında sorun yoksa....belki böle bi durumdur....başıma geldiği için yoksa bi fikir yok....rami bi dene istersen...

bir ara benim arkadaşında bilgisayarı bozulmuş açılmıyormuş açmış içine bakmış herşey normalmiş gittik baktık işlemcinin kablosu çıkmış o yüzden pcden ses soluk çıkmıyordu ..taktık çalış bir ara benimde oldu anakart yanmıştı... teknik servise göster...

Live çalışan bir linux veya benzeri live os ile aç eğer çalışırsa donanımlar sağlam

yüklü sistem de arıza var yeni sistem kurmayı dene

çalışmaz ise bios bip sesi gelmediğine göre bios da sorun vardır sistemi denetleyemiyor ve başlatamıyor pil veya cmos chıp sorun olabilir pil i anlamak için pil i biraz ısıt ve öyle dene

eğer bip gelirse pil alırsın ama ısıtma herzaman işe yaramayabilir başka bir pc den de alıp deneyebilirsin başka pc den alırsan o pc bios ayarları sıfırlanır pil çıkınca bilgine yani sonraki takışda fabrika ayarı ile başlar özel ayarlar gider yapıldıysa tabi

biosdan eminsen ram olayına gir oda olmadı ekran kablosu sök başlat veya pcı aygıtları geçici olarak sistemden ayırarak ekran da dahil anakartın tek başına başlatarak harici donanımlardan olabilecek hatayı egale edebilir ve sorunu bulabilirsin

Kolaygelsin

pc elektrik kesiyorsa bence birkaç neden olarabilir deneme yanılma yapman gerekiyor

1-Power supply arızalı olabilir ( mutlaka başka power ile dene )

2-Anakartta şase olabilir anakatı dışarda çalıştırıp deniyebilirsin

ezbere söylenecek şeyler bunlar eğer olmazsa servise ******ürmen gerekebilir nede olsa evmizdeki imkanlar kısıtlı oluyor..

gecen bir makineye format attırmıstım....dısardan getirdim eve taktım makine çalımadı aslında çalıştıra görüntü gelmedi ekrana....cocugu çağırdım....kasayı actı rami cıkartıp taktı....tekarar başlattık acıldı....belki diyorum...anakart yada ekran kartında sorun yoksa....belki böle bi durumdur....başıma geldiği için yoksa bi fikir yok....rami bi dene istersen...

ram i çıkarttım başka slota taktım gene aynı

bir ara benim arkadaşında bilgisayarı bozulmuş açılmıyormuş açmış içine bakmış herşey normalmiş gittik baktık işlemcinin kablosu çıkmış o yüzden pcden ses soluk çıkmıyordu ..taktık çalış bir ara benimde oldu anakart yanmıştı... teknik servise göster...

tüm kabloları kontrol ettim ama...

DOSTUM GÜÇ KAYNAĞI YANMIŞ OLABİLİR.....BİZİM ARKADAŞIN DA AYNISI OLMUŞTU.....ARTIK MASAÜSTÜNDEN BIKTI....HEP SORUN HEP SORUN

güç ksaynağı yanmış olabilir ama anakart üzerindeli fanlar çalışıyor ve anakartın üzerindeki yeşil ışık yanıyor

pc açıkken monitörde bi hata veriyormu signal bişey bişey yazar.

eğer veriyor ise ekran kartında dvi portu var ise tekrar bi dönüştürücü al ve dvi a bagla.

evet no signal yazıyor ekranda memo

Kesin ekran kartında bişey var ekran kartının ek kartsa fişlerini kontrol et olmadı çıkarıp yeniden tak veya başka slota tak

ekran kartı 256 mb bir marka slota takılıyor ekstar fişi yok kasa çalışınca üzerindeki fan çalışıyor

Bios u sıfırla.Ondan sonra yeniden dene.

makina açılmıyor ki bios pilini çıkardım beklettim taktım gene aynı

aynı sorun 2 PC de oldu

ikisinin de pawer hartdisk yandı

sorun buralardan olabilir

bakalım sanırım servise ******üreceğim...

pc elektrik kesiyorsa bence birkaç neden olarabilir deneme yanılma yapman gerekiyor

1-Power supply arızalı olabilir ( mutlaka başka power ile dene )

2-Anakartta şase olabilir anakatı dışarda çalıştırıp deniyebilirsin

ezbere söylenecek şeyler bunlar eğer olmazsa servise ******ürmen gerekebilir nede olsa evmizdeki imkanlar kısıtlı oluyor..

evet arkadaşlar sağolun sanırım ben halledemeyeceğim p4 2.8 bilgisayar anakart ise bir destekleyen anakart bulayımda servise ******üreyim bari takıp denesinler power yandı ise 65 tl diyorlar power a sizce uygun mu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...