Jump to content

Bİos Update Nasil Yapilir

isox

Recommended Posts

Arkadaşlar bios güncelleme naısl yapılır eskiden bildiğimiz üzere disketlerle yapılıyordu ama şimdi ise disket kalmadı denebiir. Bu gelişen teknolojide araştırma yaptım ama yeni sistem mi desem bios başka türlü ve risk altına girmeden nasıl update nasıl yapılır bilgisi olan warmı.

Bios update yani güncellemeyi iş olsun diye yada başka sebeble değilde bilgisayarın açılmadığı yada bazı bios hatalarıyla karşılaşıldığı durumlarda güncelleştirmek istiyorum. Asus gibi markaların bios update programı yada bu işi yapacak program olarak değil sonuçta açılmayan bilgisayar yada açılmayan windows diyebiliriz.. ve belkide bios ayarlarında sıkıntı olan pc(ler) de olabilir.

Bu şu değildir belki cd ye gömülü cd den boot çalışan programlar wardır ama öyle bişeyerden bilgisi olanlar warsa paylaşırsanırz seviniriz....

Teşekkürler.

cd veya çeşitli şekilde nasıl yapılır açıklayıcı olmadı galiba :)

Bunun için anakart cd içindeki pdf dökümanına gözat dedim Attınmı...

Mesala işletim sistemi kuruluyken güncelleme için asus anakart cd si içinde bios update yazılımı var.

Tüm detaylar pdf de...

34t7vra.jpg

evet bazen oyle hatalar oluyor anakart yanıyor sistem açılmıyor bios siliniyor en iyisi sen hiç elleme

hatalar önemli değil zaten bozuk bir bilgisayar silinmesi yada bozulması açısından demiyorum.

Bunun için anakart cd içindeki pdf dökümanına gözat dedim Attınmı...

Mesala işletim sistemi kuruluyken güncelleme için asus anakart cd si içinde bios update yazılımı var.

Tüm detaylar pdf de...

34t7vra.jpg

hocam onlar windows açıkken yapılan güncellemeler açık olmadan yapılanından bahsediyorum windows açılmadan yani.

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...