Jump to content

Sanal Makine Hazırlama

Mükemmel 

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...

Bende VMWare'ı kullanıyorum bir tane ideal makine kurdum ve yedeğini aldım.Denemem gereken birşey olduğunda 2 dk da Belgelerime kopyalıyorum denememi yapıyor ve kopyaladığımı siliyorum.Böylece sürekli hazır ve ideal şekilde bir makinem oluyor.Ayrıca VMWare Tools ile sürükle bırak yaparak istediğim dosyayı sanal makineme taşıyabiliyorum.

Aşağıda detaylı anlatımı olan microsoft virtual pc yi kur.Ben onunla deneme yaparım.

Sitemizdeki adresi:

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=117856

Arkadaşlar ben hem virtualbox u hem Wmvare sanal makineyi kullandım. Sorunum şuki her ikisindede yükleme eknını editlediğim halde yükleme ekranını göstermiyor. Nlite dan kurulumu tamamen otomatik olarak yapıyorum ondanmı kaynaklanıyor yoksa sanal makinenin çalışma prensibimi böyle anlayamadım.

birde virtualbox da yükleme başlayınca donup kalıyor bu neden oluyor arkadaşlar.

ram den olabilir diye aklıma geldi artırdım-düşürdüm halledemedim.

bende virtulabox kullanıyorum.dosya paylaşımını sürükleyerek yapamıyorum fakat flash belleği tanıtarak gerçek pc ile arasındaki bağlantıyı sağlıyorum. bana göre virtulaboxun kullanımı diğerlerine göre daha prtaik üstelik ücretsiz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...