Jump to content

Hayata Dair

feri

Recommended Posts

HAYATA DAİR

*Bazen başkaları tarafından affedilmek yetmez; asıl önemli olan insanın kendini affetmesidir.

*Ne kadar kızgın, kırgın, bıkkın, yorgun, ezik, acılı olursan ol dünya asla senin yüzünden durmaz.

*Dua etmek için işlerin kötü gitmesine gerek yoktur.

*Terbiyeli olmak kimi zaman başkasının terbiyesizliğine katlanmak anlamı da taşır.

*Dalın ucuna kadar gitme riskini göze almadan olgun meyve yenmez.( Çünkü olgun meyvelerhep ağacın gövdesine uzak dallardadır.)

*Hayatı herzaman dürüst yaşayanlar sonuçları önemsemez.

*Seni doğru dürüst tanımayan kişiler bile hayatını birkaç saat içinde değiştirebilir hatta mahfedebilir.

*İftira okuna hiçbir zırh dayanamaz.

*İnsanlara yardım etmek için zengin olmayı bekleyenler hiçkimseye yardım edemeden dünyadan göçüp giderler.

*İnsanları kırmadan, üzmeden, incitmeden onlara fikrini söylemek çok zordur.

*Şans denen şey fırsatları yakalama becerisidir.

*Öteki dünyaya değil servetimiz, kirli çoraplarımızı bile ******üremeyiz. Bunun için zengin ölü ile fakir ölü arasında hiçbir fark yoktur.

*Ve… İmparatorlar, krallar, başkanlar bile toprak içinde belirsiz bir çobandan daha fazla biryer kaplamaz.

bende Hz. Mevlananın çok sevdiğim bir incisini yazayım. bu benim için temel bir bilgidir. sizde faydalanın..

"Bak bilki domuzların önüne inciler serilmez. mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez. sana bakan bir körse elmasda birdir camda. sen kendini sakın camdan sanma."

bitanede ben yazayım mevlanadan;

Herşeyin Sırrı Sabırdır! Acıya sabredersin adı "Metanet" olur, İnsanlara sabredersin adı "Hoşgörü" olur, Dileğe sabredersin adı "Dua" olur, Duygulara sabredersin adı ''Hasret'' olur, Sevgiye sabredersin adı "Aşk" olur..

(**Hz.Mevlana**)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...