Jump to content

Kim Hangi Işletim Sistemini Beğeniyor Ve öneriyor?

eniyi27

Recommended Posts

kim hangi işletim sistemini beğeniyor ve öneriyor?

arkadaşlar kim hangi işletim sistemini beğeniyor ve öneriyor herkes yazsın,

bu sayede indirecek arkadaşlara bir ön bilgi olur ve boş yere indirmez.

ben perfect xp kullanıyorum ve çok memnunum.

xp xp dir yahu ne perfexti merfecti .....sanki mod yapanlar kod değişitiryo bizim ülkeye hastır bu modifiye xp anlayışı...

Eminmisin modifyenin bizim ülkeye mahsus olduğuna!

bu işin üstadlarının ruslar ve amerikalılar olduğunu biliyorum

bizde ne kadar tutuluyorsa onlardada o kadar tutuluyor sanırım

modifye işi yanlışım varsa düzelt.

Bende tercihimi xp den yana kullanıyorum Perfect Windows v.2 sürümünü

satın almıştım memnunum neticede kullandığım programlar vede oynadığım

oyunlar xp uyumlu win 7'de sorun çıkarıyor Xp'den en iyi şekilde yararlanıyorum

win 7 de oyunlar gayet düzgün çalışıyor çalıştıramadığın oyunu söyle deneme yapayım :)

benim tercihim Pardus 2009

ama win 7 kullanıyorum

Arkadaşlar hangi donanıma,bilgisayar çeşidine,ihtiyaca göre en iyi işletim sistemi? Ben yüksek performanslı bilgisayralarda win7 derim,laptoplarda da en aşağı vista,yüksek performansa sahip olmayan özellikle masaüstü bilgisayarlarda ise kesinlikle xp... Bunun yanı sıra çok zengin olsam imac alıp mac os denemek isterdim:) ancak vazgeçilmeyen joker işletim sistemi linux tabanlı olanları bence,pardus ulaşılamayan windows'dan çok defa veri kurtarmamı sağladı,bence başlık kim hangi işletim sistemini beğeniyor ve öneriyor değil kim neye göre hangi işletim sistemini beğeniyor ve öneriyor olmalıydı. ;)

win 7 de oyunlar gayet düzgün çalışıyor çalıştıramadığın oyunu söyle deneme yapayım :)

benim tercihim Pardus 2009

ama win 7 kullanıyorum

Arkadaşım senin tercihin neden pardustan yanada win 7 kullanıyorsun anlamadım

bence tercih ettiğini kullan kendinle tezat oluşturma :rolleyes: ama şunu anlarım

tercihini BMW den yana kullanıp imkansızlıktan dolayı TOFAŞ'a binmeyi, bu öyle değil

neticede pardusuda yükleme şansına sahipsin nasılolsa

Ben öyle büyük oyunlar oynamadım yüklediklerim sadece Batak,Okey,Zuma deluxe

gibi oyunlar batak bir dosya hatası verdi aradım internette bulp indirdim ama ses

sorunu devam etti oda hoşuma gitmedi zuma deluxe'de hiç çalışmadı bunları dene bakalım

ama sendede çalışacağını sanmam

Cevap aşikar zaten. donanıma göre işletim sistemi.. benim donanım çok düşük değil ama eski kaldı. ekran kartım düşük ama.. ati radeon xpress 200 series 128 mb. vista ve win 7 de aero özelliği tutarsız çalışıyor. bu yüzden mxp v3 ü kullanıyorum.

ama vistayıda win 7 yi de denedim. bahsettiğim aero sorunu, web camın vistada movie makerda çalışmaması, win 7 de movie maker ın olmaması ve ie8 altı çalışmaması benim xp de karar kılmama neden oldu.

yalnış anlamşsın elbette bu işin piiri abd rus ve çindir bizmkiler ordan aşırır demek istediğim modifiye xp leri sanki ayrı işletim sistemi kodunda yazılıyomuş gibi sınıflandırmak xp xp dir şu ahmetin xp si mehmetin xp si diye ayırım yapmak yada ayşenin yedisi ayselin 8 lisi diye ayırım yapmak yalnızca bigi seviyesi olarak rekor kıracak olan tr forumlarında görülür..başka bi örneği yoktur...

Bana görede Win7 win 7 nin tek hatası düşük cpu larda hdd yi gec okuyor onunda çözümü perfonmas ayarlarında ben hamen hemen 10 yıl xp kullandım deneme haric vistayı hic tercih etmedim oyunların yüde 99.9 calısıyor. onun için win 7 diyorum win 7 cıktıgından beri en az 10 kere format attım kendi pc me dukumacının win7 dende cok memnun kaldım en son onda sabitledim kendimi.

Bu Soru geçen sene sorulsaydı tabiki herkes istisnasız "Windows Xp" derdi..

Ama yavaş yavaş herkesin cevabı değişmeye başladı ve bence 1-Kaç Sene sonra istisnasız herkes "Windows 7" diyecek.

Microsoft sonunda kullanıcı beklentilerini karşılayan, bir yandan hızlı stabil bir sistem üretirken,

bir yandanda görsellikten ödün vermemiş.. Vista'dan sonra müthiş bir başarı.. Ve tamamen oturmaya başlayınca

herkesin Windows 7'yi kullanacağından eminim..

Arkadaşım senin tercihin neden pardustan yanada win 7 kullanıyorsun anlamadım

bence tercih ettiğini kullan kendinle tezat oluşturma :rolleyes: ama şunu anlarım

tercihini BMW den yana kullanıp imkansızlıktan dolayı TOFAŞ'a binmeyi, bu öyle değil

neticede pardusuda yükleme şansına sahipsin nasılolsa

Ben öyle büyük oyunlar oynamadım yüklediklerim sadece Batak,Okey,Zuma deluxe

gibi oyunlar batak bir dosya hatası verdi aradım internette bulp indirdim ama ses

sorunu devam etti oda hoşuma gitmedi zuma deluxe'de hiç çalışmadı bunları dene bakalım

ama sendede çalışacağını sanmam

pardusuda kullanıyorum ancak en çok win7 pardus linux tabanlı bir işletim sistemi windows uygulamalarının çoğu çalışmıyor ha diyorsun neden kulanmıyorsun mecburiyetten .

oyun firmalarını ikna et linux için de oyun yapsınlar hiç beklemem geçerim linux a

okadar meraklı diilim bill amcanın yaptığını korsan kullanmaya

Bugüne kadar XP derde başkada birşey demezdim.Win 7 yi ilk kurduğumdada tam tanıyamamıştım.Ama donmaması ağırlaşmaması çökmemesi (hasar alsa bile 2 dakikada sıfırlanıyor).Daha anlatamayacağım o kadar çok özelliği varki.O görselliğe rağmen xp den çok daha stabil çalışıyor.Tüm donanımlar tanınıyor.XP diyenler denemeden önyargılı konuşmasın lütfen.

oyun oynayan bir kullanıcı 7 der çünkü directx 11 desteği sunuyor oyun oynayan birisindede directx10 dan aşşağı kart olmamalı bence oyuncuyum diyen 7 oduncuyum diyen xp kullansın tamam çok kullanıldı çok sevildi falanda antika araba hastalığını anlarım ama son model spor arba daha iyi olmazmı performans geyiğine de hiç girmeyelim 7 deki görselliği kıs aeroyu kapa dudağın uçuklasın...

Bu Soru geçen sene sorulsaydı tabiki herkes istisnasız "Windows Xp" derdi..

Ama yavaş yavaş herkesin cevabı değişmeye başladı ve bence 1-Kaç Sene sonra istisnasız herkes "Windows 7" diyecek.

Microsoft sonunda kullanıcı beklentilerini karşılayan, bir yandan hızlı stabil bir sistem üretirken,

bir yandanda görsellikten ödün vermemiş.. Vista'dan sonra müthiş bir başarı.. Ve tamamen oturmaya başlayınca

herkesin Windows 7'yi kullanacağından eminim..

Dediğine katılıyorum ama windowsun herkezin kullanabileceği bir sistem yapacağına inanmıyorum çünkü sistemler ufak gereksinimlerle çalışabilse satışları olmaz kimse donanım almaz kuvvetli şeyler çıksın ki donanımlar yazılımlar satabilsin ve çark dönsün şimdi bende directx 10 ekrankartı var 11 çıktı 12 13 14 derken ben zorunlu değişiklik yapacağım sonra led 120hz 3d monitörler çıkıyor vivesonic çıkarıyormuş bi tane yaza mesela monitörü değiştireceğim hala ddr3 teknolojisine geçemedim ama biraz daha gelişmeyle sistemim taka olacak ve mecburum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...